ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

ندای لرستان- شب را به امید اینکه فردا بتواند سفره ‎ ای رنگین برای خانواده پهن کند سر بر بالین می‌گذارد و رؤیای آن را در خواب می ‎ بیند؛ در این خواب بچه ‎ هایش خوشحال و سرحال مشغول بازی بوده و او دیگر شرمنده زن و بچه خود نیست.

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان `بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی` نوشت: تیراندازی در عروسی ها علاوه بر ایجاد وحشت عمومی در میان یک جمع و خطرات جانی و مالی و جسمی تصویر ناامنی را از این جامعه به بیرون نشان می‌دهد.

زنانی که بلوط می چینند

ندای لرستان - خرم آباد - تردید آسمان در باریدن یا نباریدن بعد از سه روز بارش بر سقف پلاستیکی کپری که زلیخا و خانواده اش در آن زندگی می کنند برای لحظاتی ضرب می گیرد؛ مادر برای چیدن بلوط به صحرا رفته و زلیخا تنها پای چراغ نفتی در حالیکه سرش را میان کف دو دستش فشار می دهد نشسته است.

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

ندای لرستان - پایگاه خبری تحلیلی سنگ نوشته در مطلبی با عنوان ` بهداشت و درمان لرستان ر مسیر توسعه نوشت: اصل سلامت در کنار امنیت مهم ترین شاخص های توسعه ی پایدار هستند.

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

ندای لرستان - ‍دی ماه 92 در مراسمی طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، استاندار، رئیس هیئت مدیره ...

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

ندای لرستان - خرم آباد - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` تکدی گری، هنجار یا ناهنجاری` نوشت: تکدی‌گری هنجاری است که امروزه خود را به ناهنجاری افسار گسیخته در جامعه تبدیل کرده و با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور روز به روز در حال گسترش می‌باشد‌.

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست` نوشت: تالاب گری بلمک بزرگ‌ترین تالاب پلدختر می‌باشد که در زمان‌های پر آبی و پایدار بودن نقش بی‌دلیلی در تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی منطقه و دشت جایدر دارد.

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

ندای لرستان - بروجرد- عدم پرداخت حقوق و سنوات کارگران شهرداری بروجرد موجب انتقاد آنها از متولیان این حوزه شد، تا رئیس شورای شهر بروجرد وعده دو هفته‌ای را برای پرداخت بخشی از حقوق و سنوات آنها بدهد.

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

ندای لرستان - ردپای برفی پاییز روی قله‌ها، کوچه‌باغ‌های سحرانگیز، قلعه ساسانی و ... گوشه‌ای از جاذبه‌های پایتخت ژئوتوریسم و پارینه‌سنگی است که گردشگران را به استان چهارفصل لرستان می‌خواند.

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!` نوشت: از پلدختر که بخواهی به سوی خرم‌آباد تردد کنی جاده‌ای را می‌بینی که وضعیت مناسبی ندارد.

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته لرستان در مطلبی با عنوان صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور نوشت: لرستان با کسب 4 نشان صدرنشین المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور شد.

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه نوشت: امروزه مشکلات اقتصادی و فقر به دلایل متعدد گریبان اکثر جوامع را گرفته است.

یک روز با غسال ها!

ندای لرستان - خرم آباد - سکوت مبهم و خالی از هر معنایی در محوطه آرامستان خضرخرم آباد حکمفرماست و این حجم سکوت هرازگاهی با شیون و ناله ای از دور که بر دلت چنگ می اندازد شکسته می شود زمانیکه یا جنازه ای را برای غسل آورده اند و یا جنازه آماده شده ای را تحویل خانواده اش می دهند.

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز نوشت: ورودی‌های شهرها به‌ مثابه چشم‌ و چراغ و ویترین هر شهر به‌حساب می‌آیند که زیبایی آنها مسافران را به سمت مراکز شهر جذب می‌کند.

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

ندای لرستان - بروجرد - هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما شاهد حوادث ناگوار گاز گرفتگی (قاتل خاموش) و مرگ هموطنان هستیم که پیشگیری از این مهم نیازمند هوشیاری و دقت لازم در هنگام نصب وسایل گرمایشی را می طلبد.

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

ندای لرستان - درختان بلوط به‌لحاظ اکولوژیکی درختانی بسیار دیر رشد هستند که با توجه به مرغوبیت زغال تولیدشده از آنها مورد توجه افراد سودجو هستند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

ندای لرستان - خرم آباد - سنت حسنه وقف درخت پرثمری است که کارشناسان دینی معتقدند چنانچه توجه جدی به این مهم صورت گیرد بسیاری از مشکلات اقتصادی امت اسلامی حل خواهد شد.

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته لرستان در مطلبی با عنوان `آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا` نوشت: آدمی برای رسیدن به هدف و رویایی که در سر دارد بایستی از خیلی چیزها دست بکشد، خیلی چیزها را کنار بگذارد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در نهایت به آنچه استحقاق آن را داشته برسد.

جفای شکارچیان به طبیعت

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان با برخورداری از جاذبه ها و ظرفیت های منحصر به فرد طبیعی، زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی، شوربختانه در گذر زمان از بی مهری متخلفان زیست محیطی و شکارچیان در امان نبوده است.

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

ندای لرستان - خرم آباد - در شرایطی که از بین هزاران فارغ التحصیل دانشگاهها تنها 20 درصد امکان رسیدن به شغل دولتی را دارند کارآفرینی و خلق ایده های بکر از دل محدودیت ها و محرومیت ها هر چند کاری دشوار اما شدنی و بعبارتی تنها راه ممکن در رسیدن به ثروت و رفاه است.

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

ندای لرستان- موضوع بافت های فرسوده و ناکارامد، طی سال های اخیر بسیار مورد توجه مسئولان بوده تا با ساماندهی و حتی حذف برخی از محلات غیررسمی و حاشیه شهر از بروز پیامدهای فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کنند

آب گزک از محرومیت می‌نالد

ندای لرستان- آن‌طرف‌تر از شاخ آفریقای لرستان آب گزک هم از محرومیت می‌نالد.

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری گیتی آنلاین در مطلبی با عنوان تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند، نوشت: تکدی گری یا به زبان ساده تر یکی از ناهنجاریهای اجتماعی آشکار است.

زورگیری های شبانه

ندای لرستان - بروجرد - زورگیری به عنوان پدیده ای نوظهور در سال های اخیر در برخی از نقاط کشور دیده شده و شهر بروجرد نیز از این پدیده ناهنجار و ضد اجتماعی بی نصیب نمانده است.

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

ندای لرستان - ایل چادرنشین صحرا؛ مردمانی باهیبت که پینه ‎ ی دست ‎ هایشان نشانی از چرخ زندگیست. در شرجی تابستان و در سرمای زمستان سیاه چادرشان به دامن صحرا ...

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک با مطلبی با عنوان کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود نوشت: در پی ابلاغیه رئیس جمهور جهت استفاده از جوانان و زنان در پست‌های مدیریتی و استانداری‌ها، نگرانی‌هایی وجود دارد که مبادا استفاده این طیف از جامعه باعث تلخ شدن این اتفاق شود.

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان یکی از استان های کم برخوردار و با سرانه درآمدی پایین نسبت به سایر استانهاست اما همواره این استان و بخصوص شهر خرم آباد میزبانی مهربان برای متکدیان بومی و غیربومی بوده است.

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

ندای لرستان - نشریه خبری تحلیلی بلوطستان در مطلبی با عنوان `مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس ` به درگذشت اعظم محمدی نیا کاندیدای 2 دور انتخابات مجلس شرای اسلامی در خرم آباد و سوابق وی اشاره کرده است.

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

ندای لرستان - خرم آباد - آمار سرشماری سال 95 می گوید 30 هزار روستای کشور فاقد سکنه است که این یعنی 30 هزار منبع مولد پویا از چرخه اقتصاد کشور حذف شده و هزاران نفر نیروی کار و تولید راهی شهرهایی شده اند که بدون شک برای همه شان در این شهرها فرش قرمز پهن نشده است.

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد قلیان‌سرا و قهوه‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب انتقاد گردشگران و همچنین فرماندار بروجرد شد.

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر ` نوشت: سال گذشته برخی اهالی روستاهای پلدختر شب‌ها برای گرفتن نفت در نزد جایگاه نفت می‌خوابیدند.

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟` نوشت: در چند ماه و چند هفته ی گذشته کمتر روزی بود که خبر از لو رفتن احتکار محصولی در گوشه ای از لرستان به گوش نرسد.

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

ندای لرستان - خرم آباد - دستفروشی به عنوان شغلی کاذب در سال های اخیر با توجه به توسعه روزافزون شهرنشینی، ضرورت اشتغال و رفع نیازهای اقتصادی در جامعه به ویژه میان جوانان و زنان سرپرست خانوار فراگیر شده است.

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری` نوشت: بیکاری اکنون به عنوان بزرگ‌ترین خطر فعلی کشور بوده و معتقدیم که معضل بیکاری بسیار بزرگ‌تر از سایر چالش‌های کشور است.

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

ندای لرستان - خرم آباد- مردم ایران در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با مراسم خاص هر یک از استان ها در سوگ این واقعه عظیم رخت سیاه بر تن می کنند و آیین عزاداری را به رسم و شیوه خاص خود به جای می آورند، آیین بزرگی که شایسته است برگزاری آن با توجه به رعایت حقوق دیگران انجام شود.

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

ندای لرستان - یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است و منجر به سکته‌های قلبی می‌شود.

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

ندای لرستان- طی روزهای گذشته، خبرهای تأسف باری از احتکار میلگرد، آهن، لوازم آرایشی و بهداشتی، شوینده، برخی کالاهای اساسی نظیر برنج و قند و شکر، لوازم خانگی و ... به گوش می‎رسد که وقتی آن را با رفتار مردم برخی کشورهای دیگر در حین مشکلات و بحران‎ها مقایسه ‎می‎کنیم، اصلا باورکننده نیست؛ اینکه ادعای مسلمانی داریم و در این شرایط به تنها چیزی که غیر از جیب و سودمان فکر نمی‎کنیم، دیگر هم‎وطنانمان است! خبرهایی که زخم مردم خسته و ناراضی از وضعیت معیشت و اقتصادی کشور را ناسورتر می‎کند.

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

ندای لرستان - در گلچینی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا خواجوی آمده است: «خدایا! توفیق جزین شهادت عطا کن که بی‎صبرانه منتظر دیدار تو هستم. خواهرجان! حجابت را ...

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

ندای لرستان - بروجرد - با نزدیک شدن به محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر شهر فرزانگان(بروجرد) چهره و حال و هوای خاصی به خود گرفته است و بسیاری از کودکان زودتر از اولیای خود به استقبال این ماه رفته اند.

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

ندای لرستان - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان `سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است` نوشت: سراب شوای خرم‌آباد کم‌کم دارد محو می‌شود.

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

ندای لرستان - خرم آباد - زمانی که خانه ها کوچکتر ، پدرها و مادرها گرفتارتر ، وسایل الکترونیک روز به روز پرنفوذتر شدند؛ کودکان با تبلت یا گوشی در گوشه ای از این غوغا به تنهایی پرهیاهوی خود در دنیای پرازدحام مجازی پناه بردند و بازی های کودکانه گروهی فراموش شد.

زنانی که نان می دهند

ندای لرستان - خرم آباد - عصر یکی از روزهای گرم تابستان معصومه زنی میانسال کنار یکی از خیابانهای پر تردد شهر ایستاده است و دستبند و گردن بند هایی را که خودش ساخته ، به رهگذران معرفی می کند.

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

ندای لرستان - خرم آباد - گیاهان نخستین دارویی هستند که بشر از زمان خلقت از آن استفاده کرده و اکنون یکهزار و 850 گونه آن در کشور شناسایی شده که بدون شک می تواند بعنوان نجاتگر بخشی از اقتصاد کشور و استان های زاگرس نشین باشد.

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

ندای لرستان - خرم‌آباد- معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه 2 پل دیگر نیز روی رودخانه خرم‌آباد احداث می‌شود، گفت: برای حل مشکلات ترافیکی ساحلی رودخانه باید 4 پل روی آن احداث شود.

شادی گمشده کجاست؟

ندای لرستان - خرم آباد - شادی گمشده ما دقیقا کجاست که به هر بهانه ای و در هر جایی و هر مناسبتی بدنبال آن هستیم و همچنان غمگینیم و کم تحمل!

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

ندای لرستان - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟ نوشت: در دنیای مدرن امروز، استفاده از المان‌ها و نمادهای بومی و تاریخی هر مملکتی، برای زیباسازی و جذب گردشگر جایگاهی ویژه دارد.

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در یادداشتی برای مظفر افشار پدر بلوط ایران که این روزها حال خوشی ندارد نوشت: استواری گام‌ها و سرزندگی‌اش هرگز نشان نمی‌داد که در سن بازنشستگی باشد؛ آنجا که پیشاپیش و دوشادوش جوانان، بر سینه‌ عریان کوه‌ها و صخره‌ها، درخت می‌نشاند و زندگی می‌بخشید.

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

ندای لرستان - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان رسانه ها، فرهنگ و توسعه نوشت:در دنیای امروزی باید گفت که رسانه‌ها در همه‌ی مراحل زندگی انسان حضوری چشم‌گیر و پررنگ دارند.

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

ندای لرستان - سایت خبری شعار سال در مطلبی با عنوان `کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک` نوشت:این روزها اگر خودرویتان را در برخی از خیابان های خرم آباد بدون توجه به تابلوهای جدید پارک کنید، موقع برگشت با کاغذی روی شیشه ماشین خود مواجه خواهید شد که بی شباهت به برگ جریمه نیست.

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

ندای لرستان - خرم آباد - معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور می گوید طبق آخرین آمار 700 میلیون زن در جهان هستند که در سنین کودکی ازدواج کرده‌اند.

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان` نوشت: ماجرای احداث دو سد کمال صالح و مروک بر روی یک رودخانه حکایتی است که هر روز بیشتر بیخ پیدا می‌کند تا سد کمال صالح در استان مرکزی آب را به روی سد مروک در لرستان ببندد.

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

ندای لرستان - بروجرد-تالاب «بیشه دالان» که سال‌ها هم‌نشین روزهای خوشی و ناخوشی بروجرد بوده، این روزها در نقطه پایانی حیات خود قرار دارد و اگر همین نفس‌های بریده را فریادرسی نباشد از صحنه طبیعت محو می‌شود.

جرم و بیکاری

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در یادداشتی با عنوان جرم و بیکاری نوشت : اشتغال افرادی که به سنین کار می‌رسند، یک الزام خاص اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بوده و بیکاری این گروه سنی، از بابت تهدید امنیت ملی و اجتماعی قابل‌بررسی است.

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

ندای لرستان - دورود- روزگار تارِ رودخانه «تیره»، حکایت فاجعه زیست‌محیطی است که هرسال در سکوت مسئولان تکرار می‌شود تا کشت محصولات آب‌دوست، خشک‌سالی، عدم رهاسازی حق آبه و... خشکی «تیره» را رقم بزند.

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

ندای لرستان - خرم آباد - آبشار نوژیان با 95 متر ارتفاع به عنوان یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران این روزها میزبان خیل عظیم گردشگران از جای جای ایران اسلامی است ولی در اقدامی عجیب سرویس های بهداشتی آن در فصل گردشگری تابستان تعطیل شده اند.

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

ندای لرستان- پیچ و خم های سخت گذر جاده ای که زیاد خودرویی به خود ندیده است را که طی کنی به `بزنوید` مرکز بخش ذلقی در 90 کیلومتری جنوب غربی الیگودرز می رسی؛ جایی که محرومیت بارزترین ویژگی آن است و مردمان خو گرفته با فقر دارد.

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان `واقع نمایی یا سیاه نمایی` به ضرورت بیان واقعیت وضعیت حاد آسیب های اجتماعی در لرستان پرداخته است و اینکه مسئولان استانی این نوع بیان واقعیت را سیاه نمایی تلقی نکنند.

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

ندای لرستان - ماهنامه جهش نو در مطلبی با عنوان حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری نوشت: تاکنون مطالعات زیادی در راستای کاهش معضل بیکاری انجام شده که امروزه یکی از چالش های آن را باید مسایل فرهنگی دانست.

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

ندای لرستان - شگفت‌انگیزترین بناها را می‌توان اینجا دید، جایی که بیش از 100 پل تاریخی یکجا جمع شده است؛ بااین‌همه اعتبار، پایتخت پل‌های تاریخی دنیا در تب بی‌اعتباری همچنان خواب جهانی‌شدن می‌بیند.

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

ندای لرستان - ماهنامه جهش نو در مطلبی با عنوان سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان نوشت: در روزگاری نه چندان دور شاهد رونق سینما در لرستان بودیم اما به دلایل مختلف این هنر امروزه حال و روز خوشی در این دیار ندارد.

جذب یا دفع گردشگر؟!

ندای لرستان - نشریه سیمره در مطلبی با عنوان جذب یا دفع گردشگر نوشت: در شرایطی که شهرها و مناطق ما از امکانات نسبتاً مطلوبی برخوردار باشند، بهتر می‌توان در مورد زیرساخت‌های مورد نیازِ بخش گردشگری صحبت نمود اما در شرایط کنونی ما به کم‌ترین‌ها راضی هستیم و سقف مطالباتمان را در حد آسفالت خوب و معابر استاندارد کاهش داده‌ایم!

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در شماره 457 خود در مطلبی با عناون `تخریب طبیعت به بهانه توسعه اقتصادی` نوشت: توسعه اقتصادی در جوامع مختلف روش‌ های متفاوتی داشته و دارد؛ گاهی اولویت‌ بندی استعدادهای بومی برای توسعه‌ یک بخش اقتصادی لازم و واجب است.

بنر درمانی!

لر آنلاین - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان بنر درمانی! نوشت: چشمان‌مان از دیدن این همه بنرهای تعریف و تبریک از خود در سطح شهر خسته شده است.

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

لر آنلاین - نورآباد- کمی آن‌طرف‌تر از مرکز لرستان، بر بلندای زاگرس دره عمیقی از محرومیت شکل گرفته است، جایی که 150 هزار نفر جمعیت یک بیمارستان دارند و زخم مراکز درمانی تخریبی حالا «ناسور» شده است.

پروژه ها سخن می گویند!

لر آنلاین - پایگاه خبری تحلیلی هومیان نیوز در مطلبی با عنوان پروژه ها سخن می گویند نوشت: نزدیک به 2هزار پروژه عمرانی نیمه کاره یا بهره برداری نشده در لرستان وجود دارد.

بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید

لر آنلاین - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید، نوشت: یک سرزمین با مردمانش در حال نابودی هستند و مسئولان فقط آمار می‌دهند از مشکلات قانونی حرف می‌زنند، نابودی کشکان را خودمان هم داریم می‌بینیم و نیازی به آمار دادن ندارد.

توسعه گردشگری سلسله نیازمند اجرای طرح مطالعاتی

لر آنلاین - خرم آباد - با توجه به وجود ظرفیت های فراوان در بخش گردشگری شهرستان سلسله و میزان اشتغالی که می توان از این طریق ایجاد کرد لازم است طرح مطالعاتی مناطق نمونه گردشگری این شهرستان هرچه سریعتر اجرا شود.

بهداشت دغدغه دختران جنگل نشین زاگرس

لر آنلاین - خرم آباد - گلبانو را همه ایل به پیشتازبودن در بیان مشکلات و یافتن راهی برای حل گرفتاری هایشان می شناشند از دغدغه های دختران و زنان جوان می گوید که چگونه حمام کردن و حتی دستشویی رفتن در میان دار و درختان جنگل برایشان دشوار است.

ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان

لر آنلاین - خرم آباد - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان نوشت: متاسفانه برخی با افتتاح یک صفحه اینستاگرام خودشان را خبرنگار گردشگری لرستان معرفی می‌کنند و اطلاعات غلط به مخاطب می‌دهند.

مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان

لر آنلاین - هفته نامه منطقه ای چکاد زاگرس در مطلبی با عنوان مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان نوشت:استاندار لرستان در کارگروه اشتغال با اشاره به عملکرد ضعیف برخی از بانک‌ها و مدیران تنبل گفته در لرستان نباید با سرعت عادی کارکرد چراکه از بقیه استان‌ها عقب‌تر است و اگر قرار است که جایگاه استان عوض شود باید با سرعتی بالاتر از سایر استان‌ها کارکنیم.

گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان

لر آنلاین - ماهنامه جهش نو در مطلبی با عنوان گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان نوشت: دنیای گوهرها، دنیای زیبا و رنگارنگ مملو از سنگ های قیمتی ارزشمندی است که هریک شرایط خاص زمین شناسی را برای بوجود آمدن خویش طلب کرده و به خاطر کمیابی که در طبیعت داشته، خواستار فراوان دارند.

خدماتی از جنس مهربانی

لر آنلاین - خرم آباد - موسسه جهادی ندای محرومین روستایی یکی از بزرگترین موسسه های مردم نهاد غرب کشور است که توانسته علاوه بر زیر پوشش بردن هشت هزار خانوار نیازمند، عملکرد چشمگیری در کمک به نیازمندان، بیماران دردمند و فعالیت های محرومیت زدایی در مناطق محروم داشته باشد.

مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان

لر آنلاین - ماهنامه جهش نو در مطلبی با عنوان مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان؛ به بررسی چرایی عدم باورپذیری بهبود آمار اشتغال، بررسی آمار اخیر منتشر شده از وضعیت بیکاری استان و پیشنهاداتی جهت بهبود وضعیت اشتغال پرداخت.

تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان

لر آنلاین - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان ` تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان` نوشت: توسعه گردشگری باز کردن راه‌های هجوم به مناطق دست‌نخورده نیست، گردشگری و طبیعت‌گردی در ابتدا باید برای محیط طبیعی زیان‌بار نباشد و در ادامه بتوان از طریق گردشگران، برای استان کسب درآمد کرد.

نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان

لر آنلاین - ماهنامه جهش نو در مطلبی با عنوان نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان نوشت: بیکاری در لرستان امروزه به مادر همه مسایل تبدیل شده است.

سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد

لر آنلاین - پایگاه خبری روزهای بروجرد در مطلبی با عنوان سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد نوشت: بی توجهی تاسف بار مسئولان به بخش آموزش عالی سلامت در بروجرد موضوعی است که سالهاست به یک مشکل اساسی برای مردم بروجرد تبدیل شده است.

پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان

لر آنلاین - پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان در مطلبی با عنوان پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان به معضل اجاره زمین های بارور و مستعد منطقه به کشاورزان مهاجر نوشت.

کهمان نگین گردشگری سلسله

لر آنلاین - خرم آباد - سراب کهمان یکی از مناطق توریستی شهرستان سلسله در استان لرستان است که به واسطه داشتن طبیعتی بکر و زیبا همواره مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر کشور است.

انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است!

لر آنلاین - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است! به نقد و بررسی برنامه های پنج ساله شهرداری خرم آباد پرداخت و بر این نکته تاکید کرد که شهرداری خرم آباد تاکنون فاقد برنامه ای مدون و جامع بوده است.

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد؛ آزادراه لاکچری هر روز خلوت‌تر می‌شود

لر آنلاین - افزایش عوارض در گران‌ترین آزادراه‌ ایران باعث شده تا رانندگان با استفاده از محور قدیمی و کم‌عرض خرم‌آباد - پلدختر به دلِ خطر بزنند و آزادراه لاکچری خرم‌آباد- پل زال هرروز خلوت‌تر شود!

قارچ سمی، غذایی با طعم مرگ

لر آنلاین - خرم آباد - مسمومیت با قارچ های سمی این روزها به عنوان چالشی در استفاده از این ماده غذایی بهاره تبدیل شده و استقبال مردم از مصرف قارچ کوهی تاکنون موجب مرگ 15 نفر و مسمومیت بیش از یکهزار نفر در کشور شده است.

نمادها و آئین های لرستان در ماه رمضان

لر آنلاین - خرم آباد - خوان گسترده رمضان، ماه شور بندگی در میان مردم لرستان همواره با آئین ها و نمادهایی خاص همراه بوده است و مردم این دیار سعی در بهره گیری هرچه بیشتر از سفره پروردگار در این ماه مبارک دارند.

عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری

لر آنلاین - خرم آباد - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان `عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری` نوشت: مدیران کارآمد و توانمند بدلیل مطالبه ‌گری و پیگیری نواقص در سیستم‌ های ناکارآمد مورد غضب مقامات و در معرض رقابت منفی هم ‌ترازان قرار می‌ گیرند.

روغن زیتون در باز کردن عروق مؤثر است

لر آنلاین - متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: روغن زیتون در کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و باز کردن عروق مؤثر است.

سفره خانه های سنتی منطقه گردشگری ونایی بروجرد را نازیبا کرده اند

لر آنلاین - بروجرد - ونایی به عنوان یک ازمناطق بکر وزیبای بروجرد در بسیاری از فصول سال پذیرای گردشگران است که این روزها سفره خانه های سنتی مشکلات بسیاری برای این روستای هدف گردشگری به وجود آورده اند.

ایجاد درآمد برای شهرداری بروجرد با تفکیک زباله از مبداء

لر آنلاین - بروجرد - روزانه بین 200 تا 240 تن زباله در شهرستان بروجرد به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت لرستان تولید می شود که با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا می توان منبع درآمد پایداری برای شهرداری ایجاد کرد.

دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس

لر آنلاین - خرم آباد- پایگاه خبری یافته در یادداشتی با عنوان دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس نوشت:چرا کارشناسان حوزه منابع طبیعی ارزش هر اصله درخت بلوط را بالغ‌بر 170 هزار دلار (حدود 700 میلیون تومان) برآورد نموده‌اند؟ دلیل آن بسیار واضح و روشن است هر اصله درخت بلوط (گونه‌های جنگلی) سالیانه هزاران لیتر آب باران را روانه سفره‌های زیرزمینی نموده و آب سفره‌ها را تغذیه و تأمین می‌کنند.

/گزارش/ خاطره‌ای که کلنگ به زمین سپرد

لر آنلاین - 17 بهمن 1395 بود، همه آمده بودند پیر و جوان، زن و کودک تا امیدشان برای ایجاد اشتغالی پایدار و نو پررنگ شود. از صبح همه منتظر بودند تا ...

ساير مطالب

فرمانده‌ای مسئولیت‌پذیر که «شهرت‌گریز» بود

آیین های شاد لرستان و ریشه ای که در شکرگزاری دارند

ایجاد شهرهای جدید، خوب یا بد؟!

لرستان با جاذبه های تاریخی و طبیعی آماده استقبال از مسافران است

سمندر لرستانی ، سین نامانوس برخی سفره های هفت سین

شعورمند و آگاهانه رفتارکنیم!

/گزارش/ گرگر همچنان گاز می‌گیرد

/گزارش/ گل‌سفید دیگری در راه است

اهداف گم شده در پس یک نام/ ناکجاآبادی به نام هدف گردشگری

ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، 12 ماه از زمان تولید است

/گزارش/ کشاورز رنج می‎کارد و درد درو می‎کند

موتورسواری ورزشی که به تهدید برای سلامتی مبدل شده است

وقت آن رسیده که رسانه‌ها متحد شوند!

نان جو بهترین گزینه برای مصرف است

پرستاران نیازمند پرستاریند

بیماران هموفیلی لرستان: دارو نداریم/ مسئولان: شلوغش می‌کنند!

کار اجباری فرصتی برای رهایی و ایجاد اشتغال بهبودیافتگان از دام اعتیاد

خانه های کاهگلی و کابوس زلزله

/گزارش/ کشاورزی، لرستان را خشکاند

وقتی در لرستان، `نخواستن` توانستن است

«موشک در دبستان»؛ صفحه‌ای دردآور از تاریخ دفاع مقدس

آینده را برای فاطیماهای مناطق محروم روشن کنیم

/گزارش/ فرش لری، تابلوی هزاررنج لرستان

گسترش فرهنگ سیره علوی به از بین بردن فرقه‌های نوظهور کمک می‌کند

درختانی که آب تالاب‌های پلدختر راسرکشیدند/سرمایه‌ای در حال نابودی

هیاهوی یلدا در بازار بروجرد

شهربازی؛ نیازی فراموش شده در لرستان

تکنیکی‌ترین صنایع‌دستی ایران به بازارچه نرفت/تمدیدوعده‌های مدیرکل

محبت، اساسی‌ترین عنصر تحکیم بنیان خانواده

تحلیل و بررسی مسائل فرهنگی؛ هدایت سیاسی جامعه رسالت روحانیت است

وقتی که نفس به شماره می افتد

آخرین نفس‌های بافت تاریخی شهر خرم‌آباد

ادامه بی‌مهری‌ های وزارت نیرو؛ تخصیص آب کشاورزی «کاکارضا» حذف شد

خرم‌آباد شهری معلق روی آب/شروع بارندگی‌هاو معضلی به نام آب‌گرفتگی

«اماواگرهای» وزارت نیرو برای «معشوره»/ سد مصوبه تخصیص آب ندارد

«کمندان» سد راه خدمات‌رسانی به1200روستایی؛ تکلیفی که روشن نمی‌شود

اعتیاد کمپ‌ها...

/گزارش/ اشتغال فقط بر روی کاغذ!!!

عزای حسین(ع) در بیت آیت‌الله بروجردی؛ خانه‌ای که عطر معجزه دارد

شرکت‌های هواپیمایی پروازها را ادامه دهند/ شرایط جغرافیایی لرستان بهانه نشود

دشت‎های لرستان مرگ را به انتظار نشسته‎اند

رازهای نهفته چاه دژ شاپوری فاش شد

نان تیره رنگ ارزش تغذیه‌ای بیشتری دارد

رونق چرخ تولید منجر به حرکت موتور محرک اقتصاد خواهد شد

جشنواره ورزش‌های بومی محلی برگزار می‌شود

همایش سیره علوی موجب بهره‌گیری از سبک زندگی ائمه(ع) می‌شود

تفکر دینی باید در آموزش و پرورش حاکم باشد

جهل، مرگ تدریجی/ بیداری اسلامی بزرگ‌ترین نتیجه عاشورا بود

یک روز زندگی با زنان و دختران عشایر

پرسه مرگ در بلندترین پل معلق خاورمیانه/ «دره خزینه» ایمن شود

/گزارش/ پایتخت ژئوپارک ایران در زاگرس

لرستان، پايتخت ژئوتوريسم

بيماري اوتيسم چيست؟

حال سينماهاي بروجرد خوب نيست

دست‌ِ خالي تالاب‌ها از آب؛ اينجا کوير مي‌کارند و غبار درو مي‌کنند

بحران آب؛ چالشي انکارناپذير براي فردا

باران هم حريف تب تابستان نشد؛ موج جديد گرماي هوا در راه است