ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

از حاشیه دوری کن پسر!

ندای لرستان- - 11 سال پیش در چنین روزهایی پسرک 15 ساله لاغراندام با 15 هزار تومانی که از دایی و پسرعمویش قرض کرده بود، روستای سراب‌یاس را با یک کوله‌پشتی ترک گفت و با اتوبوس به تهران آمد.

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

ندای لرستان - خانه‌های خشتی و گلی روایت‌گر محرومیت های زندگی در دامنه‌های زاگرس است و حالا بنیاد مسکن برای نوسازی این خانه‌های روستایی پیش قدم شده تا گامی برای زندگی امیدوارانه تر برداشته شود.

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

ندای لرستان- کارشناس بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: « EB » هیچ درمانی ندارد و فقط می‌توان با مراقبت‌های ویژه از جمله خوراک‌های غذایی و پانسمان‌های خاص از میزان زخم‌های آن کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد نوشت: 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم لرستان، به ویژه شهر خرم‌آباد است.

ریشه‌های انقلاب اسلامی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` ریشه های انقلاب اسلامی` نوشت: در سایه‌ همبستگی و همدلی قاطبه مردم و رهبری داعیانه و هوشمندانه حضرت امام(ره)، در روز «12 بهمن 57» انقلابی عظیم و تاریخ‌ساز با تکیه بر عنصر «مذهب» توانست پایه‌های حکومت شاهنشاهی را به لرزه درآورد

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ندای لرستان -انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد آن را در گسترش خدمات درمانی در دل روستاهای لرستان، راه‌اندازی 700 خانه بهداشت و ایجاد بیش از 2000تخت بیمارستانی می‌توان دید.

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

ندای لرستان - خرم‌آباد- انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و 715 روستای لرستان و رشد 3900 درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار؟ نوشت: نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

ندای لرستان- حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدنبال آن صیانت از نهاد خانواده و تحکیم بنیاد این نهاد اجتماعی از مهمترین اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) بعنوان نهادی برخواسته از دل انقلاب است

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

ندای لرستان - خرم آباد - استان لرستان یک استان محروم نیست بلکه خوب معرفی نشده و متاسفانه در نزد بسیاری از مردم و بعضی از مسئولین ، این تلقی رایج وجود دارد که لرستان یک منطقه محروم است.

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

ندای لرستان - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان ` غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز و خسارات جبران ناپذیر ` نوشت: گردشگری بی‌رویه و تورهای غیرمجاز یا تورهایی که مجوز کوهنوردی و یا مجوزهای هم‌پوشان داشته‌اند، باعث آسیب‌دیدن گردشگران در استان شده‌اند

بنیادی که برکت آورد

ندای لرستان - خرم آباد - بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه‌های اشتغالزایی و عمرانی فعالیت می‌کند که از زمان تاسیس (آذر86) تاکنون هزاران میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی ازمناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم، سرمایه گذاری کرده است.

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم ` نوشت: در هفته‌های آینده دیگر بار شعار تبدیل لرستان از معبر به مقصد گردشگری توسط مسوولین مطرح و در بین مردم و اهالی رسانه قضاوت می‌شود.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

ندای لرستان - جهاد نهادهای برآمده از دل انقلاب با رسالت خدمت‌گزاری به مستضعفان، نور امید را به دل روستاها و مناطق محروم کشور تابانده و لرستان در غرب ایران روی مدار محرومیت‌زدایی قرار گرفته است.

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس به تحلیل جامعه شناسی این انتصاب که هفته گذشته در لرستان صورت گرفت پرداخته است.

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

ندای لرستان - خرم‌آباد- حقوق معوقه پرسنل، ناوگان فرسوده و پروژه های نیمه‌تمام تنها بخشی از مشکلاتی است که کمر شهرداری‌های لرستان را خم کرده و حالا این پیکر نیمه‌جان در انتظار تحقق وعده‌های وزارت کشور است.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان هواپیماهای کوچک، برفراز خرم‌آباد نوشت:عملیات عمرانی فرودگاه خرم‌آباد که اهدافی چون افزایش تعداد پروازها و ورود هواپیمای پهن‌پیکر را دنبال می‌کرد، آنچنان که باید نتیجه‌بخش نبوده و این فرودگاه همچنان در پروازهای خود با مشکلاتی روبه روست.

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

ندای لرستان- اعتیاد بلای خانمان ‎ سوز است و این بیماری بر سر هرکس و یا خانواده‌ای سایه بیندازد به‌آسانی دست از سرش برنمی ‎ دارد گاهی او را تا مرز نابودی می ‎ کشاند یا او را نابود می ‎ کند .

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان نوشت: نقش آموزش و اجرای مقررات در ارتقای ایمنی ترافیک بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

ندای لرستان-مشاور مدیرکل میراث لرستان گفت: سنگ‌تراشان روستایی آیینی است.

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

ندای لرستان - دستان یخ‌زده، تراژدی کودکانی است که سرنوشت آنان در خیابان رقم می‌خورد، این کودکان به‎خاطر تهیه تکه‌نانی برای خانواده از تحصیل بازمانده و ...

مهری که به دل ننشست

ندای لرستان - خرم آباد - سال 86 با آغاز طرح مسکن مهر بارقه امیدی برای افراد بی خانه و اقشار کم درآمد ایجاد شد اما کارشناسی نبودن محل ساخت و تامین نیازهای خدماتی در برخی از طرح ها موجب شده که اکنون با گذشت حدود 10 سال مشکلاتی این طرح همچنان پابرجا باشد.

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد نوشت: در طبقه‌بندی استان‌های کشور بر اساس شاخص پایش منابع آب استان‌های کشور در 6 دسته مرطوب، نرمال، قابل‌تحمل، دارای تنش آبی، دارای تنش آبی شدید و کمبود آب طبقه‌بندی شده‌اند.

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

ندای لرستان - طعم زندگی را به چاشنی اُمید‌ آغشته می‌کنم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های زندگی صندلی چرخدارم را می‌رانم، گرمای محبت اطرافیان، توانم را دوچندان کرده ...

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ندای لرستان - 123 پروژه شاخص کلیدی نیمه‌تمام توسط مدیریت ارشد لرستان شناسایی شده و این در حالی است که برخی پروژه‌ها هم به تاریخ پیوسته‌اند و خبری از احداث ...

ملیله، هنری نقره‌ای

ندای لرستان - معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان ملیله را هنر ساخت اشیاء با نقره عنوان کرد.

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

ندای لرستان - همین سال گذشته بود که مسافران یک عروسی در ازنا-شازند به عزا نشستند،تصادفی که چند کشته به همراه داشت و استان را در اندوهی عمیق فرو برد اما باعث نشد که عزم مسئولان برای تعریض این محور جزم شود.

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

ندای لرستان - هفته نامه بهار لرستان در مطلبی با عنوان `کمبود اعتبار، پاسکاری مدیران نوسازی و آموزش و پرورش و خطری در کمین مدارس لرستان` نوشت: در حال حاضر از مجموع چهارهزار و500 مدرسه در استان 2هزار و239 واحد نیز از بخاری‌های نفتی و گازی استفاده می‌کنند.

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

ندای لرستان - دیار مهربانی‌ها، لرستان و این بار در خطه الیگودرز بخش زلقی غربی با مرکزیت بزنوید به سمت مناطق عشایری و کوهستانی در مسیر امام‌زاده محمد ابن ...

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟ ` نوشت: برای گریز از بن بست‌ها باید از یک چیز دست برداشت؛تمرکزگرایی اقتصادی.

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

ندای لرستان - روایت‌های قدیمی را که مرور کنی و به قصه‌های مادربزرگ ها سرک بکشی حتما یک پای ماجرا «کرسی» است و حکایت دورهمی‌هایی که حالا کمرنگ شده است؛ به بهانه یلدا سراغ گرمابخش محفل زمستانی رفته‌ایم.

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

ندای لرستان- شب را به امید اینکه فردا بتواند سفره ‎ ای رنگین برای خانواده پهن کند سر بر بالین می‌گذارد و رؤیای آن را در خواب می ‎ بیند؛ در این خواب بچه ‎ هایش خوشحال و سرحال مشغول بازی بوده و او دیگر شرمنده زن و بچه خود نیست.

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان `بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی` نوشت: تیراندازی در عروسی ها علاوه بر ایجاد وحشت عمومی در میان یک جمع و خطرات جانی و مالی و جسمی تصویر ناامنی را از این جامعه به بیرون نشان می‌دهد.

زنانی که بلوط می چینند

ندای لرستان - خرم آباد - تردید آسمان در باریدن یا نباریدن بعد از سه روز بارش بر سقف پلاستیکی کپری که زلیخا و خانواده اش در آن زندگی می کنند برای لحظاتی ضرب می گیرد؛ مادر برای چیدن بلوط به صحرا رفته و زلیخا تنها پای چراغ نفتی در حالیکه سرش را میان کف دو دستش فشار می دهد نشسته است.

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

ندای لرستان - پایگاه خبری تحلیلی سنگ نوشته در مطلبی با عنوان ` بهداشت و درمان لرستان ر مسیر توسعه نوشت: اصل سلامت در کنار امنیت مهم ترین شاخص های توسعه ی پایدار هستند.

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

ندای لرستان - ‍دی ماه 92 در مراسمی طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، استاندار، رئیس هیئت مدیره ...

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

ندای لرستان - خرم آباد - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` تکدی گری، هنجار یا ناهنجاری` نوشت: تکدی‌گری هنجاری است که امروزه خود را به ناهنجاری افسار گسیخته در جامعه تبدیل کرده و با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور روز به روز در حال گسترش می‌باشد‌.

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست` نوشت: تالاب گری بلمک بزرگ‌ترین تالاب پلدختر می‌باشد که در زمان‌های پر آبی و پایدار بودن نقش بی‌دلیلی در تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی منطقه و دشت جایدر دارد.

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

ندای لرستان - بروجرد- عدم پرداخت حقوق و سنوات کارگران شهرداری بروجرد موجب انتقاد آنها از متولیان این حوزه شد، تا رئیس شورای شهر بروجرد وعده دو هفته‌ای را برای پرداخت بخشی از حقوق و سنوات آنها بدهد.

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

ندای لرستان - ردپای برفی پاییز روی قله‌ها، کوچه‌باغ‌های سحرانگیز، قلعه ساسانی و ... گوشه‌ای از جاذبه‌های پایتخت ژئوتوریسم و پارینه‌سنگی است که گردشگران را به استان چهارفصل لرستان می‌خواند.

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!` نوشت: از پلدختر که بخواهی به سوی خرم‌آباد تردد کنی جاده‌ای را می‌بینی که وضعیت مناسبی ندارد.

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته لرستان در مطلبی با عنوان صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور نوشت: لرستان با کسب 4 نشان صدرنشین المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور شد.

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه نوشت: امروزه مشکلات اقتصادی و فقر به دلایل متعدد گریبان اکثر جوامع را گرفته است.

یک روز با غسال ها!

ندای لرستان - خرم آباد - سکوت مبهم و خالی از هر معنایی در محوطه آرامستان خضرخرم آباد حکمفرماست و این حجم سکوت هرازگاهی با شیون و ناله ای از دور که بر دلت چنگ می اندازد شکسته می شود زمانیکه یا جنازه ای را برای غسل آورده اند و یا جنازه آماده شده ای را تحویل خانواده اش می دهند.

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز نوشت: ورودی‌های شهرها به‌ مثابه چشم‌ و چراغ و ویترین هر شهر به‌حساب می‌آیند که زیبایی آنها مسافران را به سمت مراکز شهر جذب می‌کند.

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

ندای لرستان - بروجرد - هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما شاهد حوادث ناگوار گاز گرفتگی (قاتل خاموش) و مرگ هموطنان هستیم که پیشگیری از این مهم نیازمند هوشیاری و دقت لازم در هنگام نصب وسایل گرمایشی را می طلبد.

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

ندای لرستان - درختان بلوط به‌لحاظ اکولوژیکی درختانی بسیار دیر رشد هستند که با توجه به مرغوبیت زغال تولیدشده از آنها مورد توجه افراد سودجو هستند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

ندای لرستان - خرم آباد - سنت حسنه وقف درخت پرثمری است که کارشناسان دینی معتقدند چنانچه توجه جدی به این مهم صورت گیرد بسیاری از مشکلات اقتصادی امت اسلامی حل خواهد شد.

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته لرستان در مطلبی با عنوان `آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا` نوشت: آدمی برای رسیدن به هدف و رویایی که در سر دارد بایستی از خیلی چیزها دست بکشد، خیلی چیزها را کنار بگذارد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در نهایت به آنچه استحقاق آن را داشته برسد.

جفای شکارچیان به طبیعت

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان با برخورداری از جاذبه ها و ظرفیت های منحصر به فرد طبیعی، زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی، شوربختانه در گذر زمان از بی مهری متخلفان زیست محیطی و شکارچیان در امان نبوده است.

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

ندای لرستان - خرم آباد - در شرایطی که از بین هزاران فارغ التحصیل دانشگاهها تنها 20 درصد امکان رسیدن به شغل دولتی را دارند کارآفرینی و خلق ایده های بکر از دل محدودیت ها و محرومیت ها هر چند کاری دشوار اما شدنی و بعبارتی تنها راه ممکن در رسیدن به ثروت و رفاه است.

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

ندای لرستان- موضوع بافت های فرسوده و ناکارامد، طی سال های اخیر بسیار مورد توجه مسئولان بوده تا با ساماندهی و حتی حذف برخی از محلات غیررسمی و حاشیه شهر از بروز پیامدهای فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کنند

آب گزک از محرومیت می‌نالد

ندای لرستان- آن‌طرف‌تر از شاخ آفریقای لرستان آب گزک هم از محرومیت می‌نالد.

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری گیتی آنلاین در مطلبی با عنوان تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند، نوشت: تکدی گری یا به زبان ساده تر یکی از ناهنجاریهای اجتماعی آشکار است.

زورگیری های شبانه

ندای لرستان - بروجرد - زورگیری به عنوان پدیده ای نوظهور در سال های اخیر در برخی از نقاط کشور دیده شده و شهر بروجرد نیز از این پدیده ناهنجار و ضد اجتماعی بی نصیب نمانده است.

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

ندای لرستان - ایل چادرنشین صحرا؛ مردمانی باهیبت که پینه ‎ ی دست ‎ هایشان نشانی از چرخ زندگیست. در شرجی تابستان و در سرمای زمستان سیاه چادرشان به دامن صحرا ...

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک با مطلبی با عنوان کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود نوشت: در پی ابلاغیه رئیس جمهور جهت استفاده از جوانان و زنان در پست‌های مدیریتی و استانداری‌ها، نگرانی‌هایی وجود دارد که مبادا استفاده این طیف از جامعه باعث تلخ شدن این اتفاق شود.

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان یکی از استان های کم برخوردار و با سرانه درآمدی پایین نسبت به سایر استانهاست اما همواره این استان و بخصوص شهر خرم آباد میزبانی مهربان برای متکدیان بومی و غیربومی بوده است.

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

ندای لرستان - نشریه خبری تحلیلی بلوطستان در مطلبی با عنوان `مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس ` به درگذشت اعظم محمدی نیا کاندیدای 2 دور انتخابات مجلس شرای اسلامی در خرم آباد و سوابق وی اشاره کرده است.

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

ندای لرستان - خرم آباد - آمار سرشماری سال 95 می گوید 30 هزار روستای کشور فاقد سکنه است که این یعنی 30 هزار منبع مولد پویا از چرخه اقتصاد کشور حذف شده و هزاران نفر نیروی کار و تولید راهی شهرهایی شده اند که بدون شک برای همه شان در این شهرها فرش قرمز پهن نشده است.

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد قلیان‌سرا و قهوه‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب انتقاد گردشگران و همچنین فرماندار بروجرد شد.

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر ` نوشت: سال گذشته برخی اهالی روستاهای پلدختر شب‌ها برای گرفتن نفت در نزد جایگاه نفت می‌خوابیدند.

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟` نوشت: در چند ماه و چند هفته ی گذشته کمتر روزی بود که خبر از لو رفتن احتکار محصولی در گوشه ای از لرستان به گوش نرسد.

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

ندای لرستان - خرم آباد - دستفروشی به عنوان شغلی کاذب در سال های اخیر با توجه به توسعه روزافزون شهرنشینی، ضرورت اشتغال و رفع نیازهای اقتصادی در جامعه به ویژه میان جوانان و زنان سرپرست خانوار فراگیر شده است.

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری` نوشت: بیکاری اکنون به عنوان بزرگ‌ترین خطر فعلی کشور بوده و معتقدیم که معضل بیکاری بسیار بزرگ‌تر از سایر چالش‌های کشور است.

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

ندای لرستان - خرم آباد- مردم ایران در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با مراسم خاص هر یک از استان ها در سوگ این واقعه عظیم رخت سیاه بر تن می کنند و آیین عزاداری را به رسم و شیوه خاص خود به جای می آورند، آیین بزرگی که شایسته است برگزاری آن با توجه به رعایت حقوق دیگران انجام شود.

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

ندای لرستان - یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است و منجر به سکته‌های قلبی می‌شود.

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

ندای لرستان- طی روزهای گذشته، خبرهای تأسف باری از احتکار میلگرد، آهن، لوازم آرایشی و بهداشتی، شوینده، برخی کالاهای اساسی نظیر برنج و قند و شکر، لوازم خانگی و ... به گوش می‎رسد که وقتی آن را با رفتار مردم برخی کشورهای دیگر در حین مشکلات و بحران‎ها مقایسه ‎می‎کنیم، اصلا باورکننده نیست؛ اینکه ادعای مسلمانی داریم و در این شرایط به تنها چیزی که غیر از جیب و سودمان فکر نمی‎کنیم، دیگر هم‎وطنانمان است! خبرهایی که زخم مردم خسته و ناراضی از وضعیت معیشت و اقتصادی کشور را ناسورتر می‎کند.

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

ندای لرستان - در گلچینی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا خواجوی آمده است: «خدایا! توفیق جزین شهادت عطا کن که بی‎صبرانه منتظر دیدار تو هستم. خواهرجان! حجابت را ...

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

ندای لرستان - بروجرد - با نزدیک شدن به محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر شهر فرزانگان(بروجرد) چهره و حال و هوای خاصی به خود گرفته است و بسیاری از کودکان زودتر از اولیای خود به استقبال این ماه رفته اند.

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

ندای لرستان - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان `سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است` نوشت: سراب شوای خرم‌آباد کم‌کم دارد محو می‌شود.

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

ندای لرستان - خرم آباد - زمانی که خانه ها کوچکتر ، پدرها و مادرها گرفتارتر ، وسایل الکترونیک روز به روز پرنفوذتر شدند؛ کودکان با تبلت یا گوشی در گوشه ای از این غوغا به تنهایی پرهیاهوی خود در دنیای پرازدحام مجازی پناه بردند و بازی های کودکانه گروهی فراموش شد.

زنانی که نان می دهند

ندای لرستان - خرم آباد - عصر یکی از روزهای گرم تابستان معصومه زنی میانسال کنار یکی از خیابانهای پر تردد شهر ایستاده است و دستبند و گردن بند هایی را که خودش ساخته ، به رهگذران معرفی می کند.

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

ندای لرستان - خرم آباد - گیاهان نخستین دارویی هستند که بشر از زمان خلقت از آن استفاده کرده و اکنون یکهزار و 850 گونه آن در کشور شناسایی شده که بدون شک می تواند بعنوان نجاتگر بخشی از اقتصاد کشور و استان های زاگرس نشین باشد.

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

ندای لرستان - خرم‌آباد- معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه 2 پل دیگر نیز روی رودخانه خرم‌آباد احداث می‌شود، گفت: برای حل مشکلات ترافیکی ساحلی رودخانه باید 4 پل روی آن احداث شود.

شادی گمشده کجاست؟

ندای لرستان - خرم آباد - شادی گمشده ما دقیقا کجاست که به هر بهانه ای و در هر جایی و هر مناسبتی بدنبال آن هستیم و همچنان غمگینیم و کم تحمل!

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

ندای لرستان - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟ نوشت: در دنیای مدرن امروز، استفاده از المان‌ها و نمادهای بومی و تاریخی هر مملکتی، برای زیباسازی و جذب گردشگر جایگاهی ویژه دارد.

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در یادداشتی برای مظفر افشار پدر بلوط ایران که این روزها حال خوشی ندارد نوشت: استواری گام‌ها و سرزندگی‌اش هرگز نشان نمی‌داد که در سن بازنشستگی باشد؛ آنجا که پیشاپیش و دوشادوش جوانان، بر سینه‌ عریان کوه‌ها و صخره‌ها، درخت می‌نشاند و زندگی می‌بخشید.

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

ندای لرستان - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان رسانه ها، فرهنگ و توسعه نوشت:در دنیای امروزی باید گفت که رسانه‌ها در همه‌ی مراحل زندگی انسان حضوری چشم‌گیر و پررنگ دارند.

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

ندای لرستان - سایت خبری شعار سال در مطلبی با عنوان `کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک` نوشت:این روزها اگر خودرویتان را در برخی از خیابان های خرم آباد بدون توجه به تابلوهای جدید پارک کنید، موقع برگشت با کاغذی روی شیشه ماشین خود مواجه خواهید شد که بی شباهت به برگ جریمه نیست.

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

ندای لرستان - خرم آباد - معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور می گوید طبق آخرین آمار 700 میلیون زن در جهان هستند که در سنین کودکی ازدواج کرده‌اند.

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان` نوشت: ماجرای احداث دو سد کمال صالح و مروک بر روی یک رودخانه حکایتی است که هر روز بیشتر بیخ پیدا می‌کند تا سد کمال صالح در استان مرکزی آب را به روی سد مروک در لرستان ببندد.

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

ندای لرستان - بروجرد-تالاب «بیشه دالان» که سال‌ها هم‌نشین روزهای خوشی و ناخوشی بروجرد بوده، این روزها در نقطه پایانی حیات خود قرار دارد و اگر همین نفس‌های بریده را فریادرسی نباشد از صحنه طبیعت محو می‌شود.

جرم و بیکاری

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در یادداشتی با عنوان جرم و بیکاری نوشت : اشتغال افرادی که به سنین کار می‌رسند، یک الزام خاص اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بوده و بیکاری این گروه سنی، از بابت تهدید امنیت ملی و اجتماعی قابل‌بررسی است.

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

ندای لرستان - دورود- روزگار تارِ رودخانه «تیره»، حکایت فاجعه زیست‌محیطی است که هرسال در سکوت مسئولان تکرار می‌شود تا کشت محصولات آب‌دوست، خشک‌سالی، عدم رهاسازی حق آبه و... خشکی «تیره» را رقم بزند.

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

ندای لرستان - خرم آباد - آبشار نوژیان با 95 متر ارتفاع به عنوان یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران این روزها میزبان خیل عظیم گردشگران از جای جای ایران اسلامی است ولی در اقدامی عجیب سرویس های بهداشتی آن در فصل گردشگری تابستان تعطیل شده اند.

ساير مطالب

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

/گزارش/ لرستان تشنه‎ است، مقصر کیست؟

بنر درمانی!

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

پروژه ها سخن می گویند!

/گزارش/ مجاهدانی گمنام؛ پشت پرده مقاومت مردانی غیور

بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید

توسعه گردشگری سلسله نیازمند اجرای طرح مطالعاتی

بهداشت دغدغه دختران جنگل نشین زاگرس

ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان

تلخ‌کامی دریاچه آب شیرین؛ مصائب یگانه «گهر» آلپ ایران تمامی ندارد

مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان

گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان

خدماتی از جنس مهربانی

مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان

تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان

نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان

سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد

پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان

کهمان نگین گردشگری سلسله

انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است!

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد؛ آزادراه لاکچری هر روز خلوت‌تر می‌شود

/گزارش/ مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها/ شیرز حیف می‎شود

قارچ سمی، غذایی با طعم مرگ

نمادها و آئین های لرستان در ماه رمضان

عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری

روغن زیتون در باز کردن عروق مؤثر است

سفره خانه های سنتی منطقه گردشگری ونایی بروجرد را نازیبا کرده اند

ایجاد درآمد برای شهرداری بروجرد با تفکیک زباله از مبداء

دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس

/گزارش/ خاطره‌ای که کلنگ به زمین سپرد

فرمانده‌ای مسئولیت‌پذیر که «شهرت‌گریز» بود

آیین های شاد لرستان و ریشه ای که در شکرگزاری دارند

ایجاد شهرهای جدید، خوب یا بد؟!

لرستان با جاذبه های تاریخی و طبیعی آماده استقبال از مسافران است

سمندر لرستانی ، سین نامانوس برخی سفره های هفت سین

شعورمند و آگاهانه رفتارکنیم!

/گزارش/ گرگر همچنان گاز می‌گیرد

/گزارش/ گل‌سفید دیگری در راه است

اهداف گم شده در پس یک نام/ ناکجاآبادی به نام هدف گردشگری

ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، 12 ماه از زمان تولید است

/گزارش/ کشاورز رنج می‎کارد و درد درو می‎کند

موتورسواری ورزشی که به تهدید برای سلامتی مبدل شده است

وقت آن رسیده که رسانه‌ها متحد شوند!

نان جو بهترین گزینه برای مصرف است

پرستاران نیازمند پرستاریند

بیماران هموفیلی لرستان: دارو نداریم/ مسئولان: شلوغش می‌کنند!

کار اجباری فرصتی برای رهایی و ایجاد اشتغال بهبودیافتگان از دام اعتیاد

خانه های کاهگلی و کابوس زلزله

/گزارش/ کشاورزی، لرستان را خشکاند

وقتی در لرستان، `نخواستن` توانستن است

«موشک در دبستان»؛ صفحه‌ای دردآور از تاریخ دفاع مقدس

آینده را برای فاطیماهای مناطق محروم روشن کنیم

/گزارش/ فرش لری، تابلوی هزاررنج لرستان

گسترش فرهنگ سیره علوی به از بین بردن فرقه‌های نوظهور کمک می‌کند

درختانی که آب تالاب‌های پلدختر راسرکشیدند/سرمایه‌ای در حال نابودی

هیاهوی یلدا در بازار بروجرد

شهربازی؛ نیازی فراموش شده در لرستان

تکنیکی‌ترین صنایع‌دستی ایران به بازارچه نرفت/تمدیدوعده‌های مدیرکل

محبت، اساسی‌ترین عنصر تحکیم بنیان خانواده

تحلیل و بررسی مسائل فرهنگی؛ هدایت سیاسی جامعه رسالت روحانیت است

وقتی که نفس به شماره می افتد

آخرین نفس‌های بافت تاریخی شهر خرم‌آباد

ادامه بی‌مهری‌ های وزارت نیرو؛ تخصیص آب کشاورزی «کاکارضا» حذف شد

خرم‌آباد شهری معلق روی آب/شروع بارندگی‌هاو معضلی به نام آب‌گرفتگی

«اماواگرهای» وزارت نیرو برای «معشوره»/ سد مصوبه تخصیص آب ندارد

«کمندان» سد راه خدمات‌رسانی به1200روستایی؛ تکلیفی که روشن نمی‌شود

اعتیاد کمپ‌ها...

/گزارش/ اشتغال فقط بر روی کاغذ!!!

عزای حسین(ع) در بیت آیت‌الله بروجردی؛ خانه‌ای که عطر معجزه دارد

شرکت‌های هواپیمایی پروازها را ادامه دهند/ شرایط جغرافیایی لرستان بهانه نشود

دشت‎های لرستان مرگ را به انتظار نشسته‎اند

رازهای نهفته چاه دژ شاپوری فاش شد

نان تیره رنگ ارزش تغذیه‌ای بیشتری دارد

رونق چرخ تولید منجر به حرکت موتور محرک اقتصاد خواهد شد

جشنواره ورزش‌های بومی محلی برگزار می‌شود

همایش سیره علوی موجب بهره‌گیری از سبک زندگی ائمه(ع) می‌شود

تفکر دینی باید در آموزش و پرورش حاکم باشد

جهل، مرگ تدریجی/ بیداری اسلامی بزرگ‌ترین نتیجه عاشورا بود

یک روز زندگی با زنان و دختران عشایر

پرسه مرگ در بلندترین پل معلق خاورمیانه/ «دره خزینه» ایمن شود

/گزارش/ پایتخت ژئوپارک ایران در زاگرس

لرستان، پايتخت ژئوتوريسم

بيماري اوتيسم چيست؟

حال سينماهاي بروجرد خوب نيست

دست‌ِ خالي تالاب‌ها از آب؛ اينجا کوير مي‌کارند و غبار درو مي‌کنند

بحران آب؛ چالشي انکارناپذير براي فردا

باران هم حريف تب تابستان نشد؛ موج جديد گرماي هوا در راه است