ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی

ندای لرستان - یک پژوهشگر حوزه آب گفت:بسیاری کشورهاعمده برق مورد نیاز خودرا از سدهای برقابی به عنوان انرژی پاک تامین می کنند، اما ظرفیت تولید برق ایران از این حوزه تنها 11 گیگاوات و بسیار اندک است.

رخت سیاه بر تن طبیعت لرستان/ راه‎آهن مقصر است؟

ندای لرستان - مشاهده شعله‌های سر به فلک کشیده و دود عظیم ناشی از سوختن اراضی زراعی لرستان تصویر رنج‌آور این روزهای گرم سال در این استان است. این ...

جبران خسارت سیل در سایه توجه مسئولان

ندای لرستان - خرم آباد - جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه در لرستان تنها به نگاه بیش از گذشته مسئولان به این استان بستگی دارد، نگاهی که اگر به آن توجه نشود ممکن است سال ها تلاش برای آبادانی لرستان هم کارساز نباشد.

موج خدمت تا رسیدن سیلزدگان به ساحل آرامش ادامه دارد

ندای لرستان - خرم آباد - فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در پلدختر، موجی از خدمت رسانی به این مناطق از سوی مردم ، دستگاههای دولتی و نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که این موج همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد.

رج برجی که کج‌تر می‌شود!

ندای لرستان - پروژه برج‌های دوقلوی کیو سال 93 و در دوره شورای شهر چهارم کلنگ‌زنی شد و قرار بود تا مهرماه 96 به بهره‌برداری برسد. ‌

آنگاه‌ که خروش سزار در طغیان کشکان فراموش شد

ندای لرستان - سیل 12 فروردین در لرستان تنها در امتداد کشکان ویرانی نداشت اگرچه به واسطه گستردگی جغرافیایی و وجود سکونتگاه‌های شهری و روستایی در مسیر کشکان ...

ویزیت همزمان چند بیمار و نارضایتی بیماران

ندای لرستان - بروجرد - ویزیت همزمان چند بیمار توسط برخی از پزشکان موجب نارضایتی بسیاری از بیماران شده که نیازمند نظارت بیشتر برای جلوگیری از این مهم است.

کهمان، نگین گردشگری سلسله زیرساخت رفاهی می خواهد

ندای لرستان - خرم آباد- منطقه نمونه گردشگری کهمان شهرستان سلسله را معروفترین جاذبه ژئوتوریسم در استان لرستان می توان دانست چراکه همواره در فصول مختلف سال پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط استان و کشور است.

گزارشی از خرابی‌ها و مدیریت بحران سیلاب‌های لرستان در 5 و 12 فروردین 98 - مهدی زارع *

ندای لرستان - در فاصله دو ماه بعد از رخداد سیل‌های فروردین 98 لرستان در روزهای 11 و 12 خرداد 98 امکان بازدید میدانی و مطالعه صحرایی سیلاب‌های این استان را یافتم، قبل این بازدیدها، به طور نسبتاً منظمی از سیلاب در استان‌های گلستان، خوزستان، تهران، مازندران و اصفهان (کاشان) بازدید میدانی داشتم.

اوتیسم؛ زمانی برای در خود فروماندن

ندای لرستان - بروجرد - هر چند نوشتن در مورد اوتیسم بسیار ساده تر از تجربه ابتلا به آن یا دیدن و یا زندگی کردن با انواع مختلف این بیماران است اما این اختلال همیشه هم فلج کننده نیست و نباید نگاهی مایوسانه ای به آن داشت.

خشونت های پنهان زیر یک سقف

ندای لرستان - بروجرد - عاطفه دختری جوان که زمانی نه چندان دور بسیار زیبا بوده و خواستگاران زیادی هم داشت، برقع (روبند زنان عرب) بر صورت انداخته تا کسی صورت سوخته و مچاله شده‌اش را نبیند.

تابستان، فصلی سیاه بر قامت سبز زاگرس

ندای لرستان -هرساله با فرارسیدن فصل گرم و داغ تابستان، بروز آتش سوزی در جنگل ها و مراتع موجب نگرانی مسئولان و دوستداران محیط زیست می شود و علیرغم تمامی تمهیدات وبرنامه ریزی ها، بخشی از جنگل های زاگرس در حلقه آتش دچار می شود.

لزوم اصلاح زیرساخت‌ها، و تزریق تفکرهای جدید و آینده‌نگر در شبکه استانی لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان " لزوم اصلاح زیرساخت‌ها، و تزریق تفکرهای جدید و آینده‌نگر در شبکه استانی لرستان" نوشت: آینده‌نگری و پرورش ذهن خلاق در تمام زیرساخت‌های جامعه بدون یاری‌رساندن صداوسیما این قلب تپنده جامعه میسر نمی‌گردد!

گذری بر حوادث مهم دوران رهبری امام خمینی (ره)

ندای لرستان- چهاردهم خرداد ماه 1368 در غیاب شبکه های اطلاع رسانی پیش رفته کنونی رادیو سراسری از صبح ساعت 6 برنامه های عادی خود را قطع کرد و قرائت قرآن پخش می شد تا ساعت هفت صبح مجری صدا و سیما محمد رضا حیاتی با بغض اعلام کرد: "پیشوای شیعیان جهان به ملکوت اعلی پیوست"

رونق گردشگری در سلسله نیازمند ایجاد زیرساخت است

ندای لرستان- شهرستان سلسله به واسطه داشتن آب و هوایی معتدل، طبیعتی بکر و زیبا و قرارگرفتن بر سر مسیر ارتباطی استان های غربی همواره پذیرای گردشگران بسیاری از استان لرستان و کشور است

دنیای جاذبه‌های طبیعت گردی در لرستان

ندای لرستان- لرستان سرزمین رنگارنگ جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، ژئوتوریسم، بوم گردی، مذهبی و سلامت، دنیایی از جاذبه‌های متنوع طبیعی را در خود نهفته دارد.

/گزارش/ گردشی در مسیر خاکی گردشگری

ندای لرستان - خرمی در کنار آب و پل. کدامین پل؟! آن هم با طعم شادی و چاشنی سرزنده‌ای که آب می‌خواست با پیوند خرم‌آباد و پلدختر پیش‌کشی دهد و ارتباط این‌دو ...

چراغ سینما در لرستان خاموش است

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان چراغ سینما در لرستان خاموش است، نوشت:کمبود سینما در برخی شهرهای استان به یکی از مشکلات در حوزه فرهنگ تبدیل شده به گونه‌ای که بین مردم و سینما جدایی و فاصله افتاده است.

گل‌گاوزبان، مقوی قلب

ندای لرستان - یک محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: عرق گل‌گاوزبان یک داروی باارزش برای التهاب چشم است.

سیل؛ قوز بالاقوز واحدهای تولیدی لرستان

ندای لرستان - اینکه می گویند سیل در لرستان بی رحم بود، عین حقیقت است چراکه با آمدنش همه چیز را با خود برد، جان و مال و مردم، کتاب درسی دخترکی که به عشق ...

تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی

ندای لرستان - بروجرد - پایگاه خبری سفیر افلاک لرستان در مطلبی با عنوان `تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی` از حضور پر رنگ کاندیدا ها در محافل تا رشد کانال های تبلیغاتی در پیام رسان تلگرام خبر داد.

مروری بر خسارت سیل به اقتصادی ترین بخش لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - سیل فروردین ماه سالجاری در لرستان علاوه بر خساراتی قابل توجهی که به بخش های زیرساختی استان وارد کرد، مهمترین بخش اقتصادی استان را که کشاورزی بود نیز متضرر کرد.

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان `پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل` نوشت: سیلاب فروردین ماه 98 لرستان حادثه‌ای بود که علاوه بر تخریب زیرساخت‌ها و بناهای تاریخی و اسباب وسایل زندگی مردم مشکلات اجتماعی را طرح کرد و به‌وجود آورده‌است.

روایت مرگ و خشکی باغات انجیر پلدختر

ندای لرستان - `آب مایه حیات است`، جمله ای که بارها و بارها تکرار شده تا همه بدانیم خشکسالی و کم آبی چگونه حیات بشر را با خطر مواجه می کند، اما نوروز امسال به دلایلی از جمله عدم پیشگیری های بلندمدت، آب به نشانه ای از نیستی و ویرانگری در لرستان تبدیل شد.

جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی

ندای لرستان- لزوم حفظ امنیت غذایی همراه با رشد جمعیت کشور باعث شده تا مصرف سموم و کودهای کشاورزی در دهه‌های اخیر افزایش پیدا کند .

محله گردی در دیار خانه‌های تاریخی/ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند

ندای لرستان- زیبایی‌های معماری ایرانی- اسلامی را در خانه‌های تاریخی بروجرد می‌توان به تماشا نشست؛ خانه‌هایی با پنجره‌های رنگی، حیاط دل‌باز، حوض آبی و آسمانی آبی‌تر؛ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند.

چه کسی مقصر مرگ روژین است؟

ندای لرستان- در سیل اخیر 900 دهنه پل در لرستان آسیب دید که در بین آنها انواع پل اعم از قدیم و جدید به چشم می‌خورد.

شهرداری ‌ها در تنگنا

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `شهردای ها در تنگنا` نوشت: لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان یک آیتم درآمدی مهم و اثرگذار در زمینه درآمدهای پایدار شهری به حساب می‌آید در شرایط فعلی ساختار مالیات بر ارزش‌افزوده سهمی برای شهرداری‌ها لحاظ کرده است.

اینجا پارک نکن

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `اینجا پارک نکن` نوشت:شاید هر کدام از ما بارها با این موضوع روبرو شده‌ایم که عده‌ای از کاسبان خیابان را هم جز ملک شخصی خود می‌دانند و با گذاشتن مانع از پارک خودرو در اطراف محل کسب خود جلوگیری می‌کنند

روزی به نام بیماران خاص

ندای لرستان- سال هاست مبتلا به بیماری ام اس پیش رونده است و با اینکه این بیماری توان حرکتی او را گرفته، اما بیماری او را خانه نشین نکرده و با روحیه ای قوی هنوز به شغلش ادامه می دهد.

افطار با صدای توپ

ندای لرستان- مردم دیار لرستان از گذشته دور با برگزاری آئین ها و سنت های کهن ضیافت رمضان را برپا می کردند که افطار با صدای توپ در سطح شهر یکی از رسوم گذشتگان این سرزمین بود.

زبان پدیده‌ای اجتماعی است

ندای لرستان- یک کارشناس ارشد آموزش زبان فارسی گفت: زبان پدیده‌ای اجتماعی است.

شادی ، نیاز کودکان و نوجوانان سیلزده

ندای لرستان- اجرای برنامه های شاد کودکانه این روزها در مناطق سیلزده لرستان موجب شده تا با ایجاد نشاط و پویایی در بین این قشر از جامعه موجب دوری کودکان از اثرات ناشی از بحران سیل شود.

سیل و ناهنجاری اقلیمی

ندای لرستان- بارندگی بی سابقه و جاری شدن سیل فروردین ماه در حالی باعث طغیان رودخانه ها و حجم بالای خسارت در لرستان شد که به عقیده اساتید دانشگاه با طرح های سدسازی و آبخیزداری امکان کاهش حجم این خسارات امکان پذیر بود.

مردی از تبار طبیعت

ندای لرستان- نامش جواد قریب است به مرد طبیعت بروجرد مشهور شده، 20 سال از عمرش را به جمع آوری زباله در طبیعت و صحرا در گرمای تابستان و سوز سرمای زمستان های گذرانده است.

محرومیت هایی که سیل دوچندان کرد

ندای لرستان- سیل فروردین 98 لرستان حادثه ای ناگوار بود که با گذشت حدود یکماه همچنان این استان درگیر تبعات آن است اما در این میان اقشار کم بضاعتی همچون مددجویان نهادهای حمایتی به دلیل شرایط اقتصادی که دارند آسیب های بیشتری را متحمل شده اند.

نکاتی راهبردی در مدیریت بلایا

ندای لرستان- مدیریت بلایا واژه ای نامانوس و کمترشناخته شده به نظر می رسد در حالی که لزوما هرحادثه اعم از بلای طبیعی با بکارگیری نکاتی راهبردی به بحران و مرحله بدتر آن یعنی فاجعه منتهی نمی شود

زنان، روایت گران سیل

ندای لرستان- `گلپر شاهی` زنی 52 ساله که خانه اش بطور کامل بر اثر سیل از بین رفته و اکنون در کمپ سیل زده های پلدختر زیر چادر زندگی می کند می گوید؛ هر روز مسئولان زیادی برای بازدید به اینجا سر می زنند اما من فقط خانم ابتکار را شناختم که بوسه بر دستان گلی ام زد.

کاش باران نبارد!

ندای لرستان - 2 هفته از سیل کم سابقه پلدختر می گذرد و با حمایت مردم، کمک های دولت و امداد رسانی نیروهای مسلح، اوضاع به سمت عادی شدن و بهبودی نسبی پیش می رود.

تدبیری باید...

ندای لرستان- به دنبال بارندگی‌های سیل‌آسا در لرستان، اکثر پل‌های تازه ساخته شده را آب بُرد و ما ماندیم و استانی تقریبا بدون پل جدید!

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

ندای لرستان- در اثر سیل ویرانگر بسیاری از زیرساخت های گردشگری منحصر به فرد سرزمین پایتخت پل های تاریخی و آبشار های خروشان دچار خسارت یا تخریب شد.

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ندای لرستان - خرم آباد - از نخستین ساعات صبح در فرودگاه خرم آباد حاضر می شویم تا به شهر سیل زده پلدختر برویم، شهری با خانه های شناور در غرقاب سیل و گل و لای آزار دهنده پس از آن.

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

ندای لرستان- بر دیوار فروریخته خانه اش تکیه کرده و از خستگی ناشی از پاکسازی منزل در حال چرت زدن است ، می گوید جایی برای خوابیدن ندارد و مجبور است ایستاده بخوابد.

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

ندای لرستان- اگر اهل لرستان باشی یا به این استان سفر کرده باشی قطعا این روزها برایت تداعی گر ظهر عاشور است از این نظر که هر کسی سهی از گل بر پیکرش دارد ، با این تفاوت که اکنون خانه ها ، کوچه، خیابان ها و تمام شهر را نیز گل فرا گرفته است.

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است! نوشت:از بین بردن جنگل‌ها، حذف مسیل‌های طبیعی و تاریخی شهرها که سالیان سال مسیری برای حرکت سیلاب‌های فصلی تعبیه‌شده‌اند.

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان به دلیل قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین برخوردار بودن از منابع آب بسیار و چشمه های فراوان شرایط مطلوبی برای به وجود آمدن آبشارهای طبیعی داشته به گونه ای که هم اکنون بیش از 50 آبشار در این استان وجود دارد.

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` نه به چهارشنبه سوری چینی` نوشت: در دهه‌های اخیر به یمن تلاش عده‌ای بازرگان وطنی! در کنار ورود اجناس و کالاهای بی‌کیفیت و بنجل، پای باروت و مواد محترقه چینی هم به این جشن ملی باز شد و شد آنچه که نباید بشود.

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ندای لرستان- نماینده ولی‌فقیه در لرستان وراثت (پدر و مادر)، محیط، دوست، تغذیه حلال، تعلیم و آموزش و حکومت را از عوامل مهم در شکل‌گیری شخصیت انسان برشمرد و گفت: در این دنیا ممکن است برخی افراد شخصیت‌سازی کنند، اما در قیامت شخصیت واقعی افراد بروز پیدا می‌کند.

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

ندای لرستان - خرم آباد- زن میانسالی که برای گذران زندگی خود و فرزندانش در منازل مردم کار نظافت انجام می داد، حالا یکسالی است که پس از آن حادثه تلخ ، زمین گیر شده و دیگر توان کار کردن ندارد.

نعل وارونه‌ی شورا!

ندای لرستان - خم آباد - نشریه شهاب آسمانی در مطلبی با عنوان نعل وارونه‌ی شورا! نوشت: 9 عضو شورای پنجم اسلامی شهر خرم‌آباد با رای مردم، از اردیبهشت ماه 1396 تا سال 1400 مامور اداره این شهر شدند.

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها! ` نوشت: به کرات در سطح شهرهای استان، شاهد پدیده‌ی تخریب‌گری و بی‌نظمی‌های دیداری در مکان‌های تاریخی و باستانی هستیم

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان خیابان‌های خالی از پل‌های عابر نوشت: نصب پل‌های عابر پیاده یکی از رایج‌ترین خدمات شهری برای افزایش ایمنی تردد در شهرهاست.

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

ندای لرستان - خرم آباد - تصور کنید کانکسی را که مدرسه می خوانیمش در دو نوبت دانش آموز داشته باشد، یعنی چند دانش آموز پایه اول، سوم و ششم را صبح ها می پذیرد و چند تای دیگر هم در پایه دوم، چهارم و پنجم، بعد از ظهر ها به کانکس می آیند و درس می خوانند.

سفری تا مهربانی

ندای لرستان- لرستان یکی از دیدنی‎ترین استان‌های ایران است که به سرزمین آبشارها هم معروف شده. طبیعتش همیشه مهربان است حتی اگر قدرش را ندانند... در این دیار اگر وجود خدا باورت بشود در هر نقطه ‎ ای به راحتی می‎توانی دریابیش.

قلم فروشی!

ندای لرستان- - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `قلم فروشی` نوشت: چند سالی است که با روی کار آمدن فضای مجازی سرعت انتقال اخبار و اطلاعات به کسری از ثانیه رسیده است.

لرستان سیراب اما تشنه

ندای لرستان- لرستان که از دیرباز به استانی سیراب از آب شهره بوده ، درسال های اخیر ازگزند خشکسالی وکم آبی در امان نمانده و متاسفانه علاوه بر کاهش بارندگی وبروز خشکسالی، کشت محصولات آب دوست ، کشاورزی این استان را تهدید می کند.

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

ندای لرستان- استان لرستان به دلیل بهره مندی از تالاب ها و قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر، آبزی و تالاب زی ، زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر به شمار می رود.

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

ندای لرستان - یکی از جاذبه‌های مهم دره خزینه وجود پلی به طول 112 متر و ارتفاع 85 متر و عرض دهانه 80 متر بود که از آن با عنوان بلندترین پل معلق ایران و حتی ...

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ندای لرستان - بروجرد- کوچ زودهنگام عشایر و عبور آن‌ها از شهرستان بروجرد و تخریب مراتع قصه هر ساله‌ای است که انتظار می‌رود با هم‌اندیشی مدیران ارشد استان‌های همدان، خوزستان و لرستان این مشکل امسال حل شود.

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

ندای لرستان - خرم آباد- همیشه روزهای پایانی سال بازارهای شهری از رونق خاصی برخوردار می شوند اما آنچه باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد، خرید کالای ایرانی است که می تواند گامی بلند در راستای رونق و اشتغال کشور باشد.

پلی که چاره ساز نبود!

ندای لرستان-پل هوایی عابر پیاده 9 سال پیش در میدان شهدای بروجرد راه‌اندازی شد، هدف اصلی از احداث این پل کاهش ترافیک و تسهیل در رفت‌وآمد عابرین بود.

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین در مطلبی با عنوان ` تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان` نوشت: مطبوعات استان مبدل به شنبه‎بازاری شده که همه چیز و همه کس در آن وجود دارد، بی‎آنکه نگاه صنفی بر کلیت آن حاکم باشد.

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

ندای لرستان- اسفند ماهی متفاوت برای اهدا خون است، با اهدا این مایه حیات و زندگی به پیشواز بهار برویم.

از حاشیه دوری کن پسر!

ندای لرستان- - 11 سال پیش در چنین روزهایی پسرک 15 ساله لاغراندام با 15 هزار تومانی که از دایی و پسرعمویش قرض کرده بود، روستای سراب‌یاس را با یک کوله‌پشتی ترک گفت و با اتوبوس به تهران آمد.

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

ندای لرستان - خانه‌های خشتی و گلی روایت‌گر محرومیت های زندگی در دامنه‌های زاگرس است و حالا بنیاد مسکن برای نوسازی این خانه‌های روستایی پیش قدم شده تا گامی برای زندگی امیدوارانه تر برداشته شود.

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

ندای لرستان- کارشناس بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: « EB » هیچ درمانی ندارد و فقط می‌توان با مراقبت‌های ویژه از جمله خوراک‌های غذایی و پانسمان‌های خاص از میزان زخم‌های آن کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد نوشت: 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم لرستان، به ویژه شهر خرم‌آباد است.

ریشه‌های انقلاب اسلامی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` ریشه های انقلاب اسلامی` نوشت: در سایه‌ همبستگی و همدلی قاطبه مردم و رهبری داعیانه و هوشمندانه حضرت امام(ره)، در روز «12 بهمن 57» انقلابی عظیم و تاریخ‌ساز با تکیه بر عنصر «مذهب» توانست پایه‌های حکومت شاهنشاهی را به لرزه درآورد

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ندای لرستان -انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد آن را در گسترش خدمات درمانی در دل روستاهای لرستان، راه‌اندازی 700 خانه بهداشت و ایجاد بیش از 2000تخت بیمارستانی می‌توان دید.

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

ندای لرستان - خرم‌آباد- انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و 715 روستای لرستان و رشد 3900 درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار؟ نوشت: نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

ندای لرستان- حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدنبال آن صیانت از نهاد خانواده و تحکیم بنیاد این نهاد اجتماعی از مهمترین اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) بعنوان نهادی برخواسته از دل انقلاب است

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

ندای لرستان - خرم آباد - استان لرستان یک استان محروم نیست بلکه خوب معرفی نشده و متاسفانه در نزد بسیاری از مردم و بعضی از مسئولین ، این تلقی رایج وجود دارد که لرستان یک منطقه محروم است.

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

ندای لرستان - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان ` غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز و خسارات جبران ناپذیر ` نوشت: گردشگری بی‌رویه و تورهای غیرمجاز یا تورهایی که مجوز کوهنوردی و یا مجوزهای هم‌پوشان داشته‌اند، باعث آسیب‌دیدن گردشگران در استان شده‌اند

بنیادی که برکت آورد

ندای لرستان - خرم آباد - بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه‌های اشتغالزایی و عمرانی فعالیت می‌کند که از زمان تاسیس (آذر86) تاکنون هزاران میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی ازمناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم، سرمایه گذاری کرده است.

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم ` نوشت: در هفته‌های آینده دیگر بار شعار تبدیل لرستان از معبر به مقصد گردشگری توسط مسوولین مطرح و در بین مردم و اهالی رسانه قضاوت می‌شود.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

ندای لرستان - جهاد نهادهای برآمده از دل انقلاب با رسالت خدمت‌گزاری به مستضعفان، نور امید را به دل روستاها و مناطق محروم کشور تابانده و لرستان در غرب ایران روی مدار محرومیت‌زدایی قرار گرفته است.

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس به تحلیل جامعه شناسی این انتصاب که هفته گذشته در لرستان صورت گرفت پرداخته است.

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

ندای لرستان - خرم‌آباد- حقوق معوقه پرسنل، ناوگان فرسوده و پروژه های نیمه‌تمام تنها بخشی از مشکلاتی است که کمر شهرداری‌های لرستان را خم کرده و حالا این پیکر نیمه‌جان در انتظار تحقق وعده‌های وزارت کشور است.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان هواپیماهای کوچک، برفراز خرم‌آباد نوشت:عملیات عمرانی فرودگاه خرم‌آباد که اهدافی چون افزایش تعداد پروازها و ورود هواپیمای پهن‌پیکر را دنبال می‌کرد، آنچنان که باید نتیجه‌بخش نبوده و این فرودگاه همچنان در پروازهای خود با مشکلاتی روبه روست.

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

ندای لرستان- اعتیاد بلای خانمان ‎ سوز است و این بیماری بر سر هرکس و یا خانواده‌ای سایه بیندازد به‌آسانی دست از سرش برنمی ‎ دارد گاهی او را تا مرز نابودی می ‎ کشاند یا او را نابود می ‎ کند .

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان نوشت: نقش آموزش و اجرای مقررات در ارتقای ایمنی ترافیک بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

ساير مطالب

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

مهری که به دل ننشست

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ملیله، هنری نقره‌ای

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

زنانی که بلوط می چینند

/گزارش/ هوش از سر کنتورهای هوشمند لرستان رفته است

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

دولت الکترونیک مانع از تضییع حقوق شهروندان می‌شود

/گزارش/ پایهٔ بی‌پایهٔ پایانهٔ بی‌پایان

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ماشته، اصیل‌ترین بافته سنتی لرستان

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

/گزارش/ لرستان تشنه‎ است، مقصر کیست؟

بنر درمانی!

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

پروژه ها سخن می گویند!

/گزارش/ مجاهدانی گمنام؛ پشت پرده مقاومت مردانی غیور

بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید

توسعه گردشگری سلسله نیازمند اجرای طرح مطالعاتی

بهداشت دغدغه دختران جنگل نشین زاگرس

ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان

تلخ‌کامی دریاچه آب شیرین؛ مصائب یگانه «گهر» آلپ ایران تمامی ندارد

مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان

گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان

خدماتی از جنس مهربانی

مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان

تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان

نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان

سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد

پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان

کهمان نگین گردشگری سلسله

انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است!

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد؛ آزادراه لاکچری هر روز خلوت‌تر می‌شود

/گزارش/ مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها/ شیرز حیف می‎شود

قارچ سمی، غذایی با طعم مرگ

نمادها و آئین های لرستان در ماه رمضان

عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری

روغن زیتون در باز کردن عروق مؤثر است

سفره خانه های سنتی منطقه گردشگری ونایی بروجرد را نازیبا کرده اند

ایجاد درآمد برای شهرداری بروجرد با تفکیک زباله از مبداء

دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس

/گزارش/ خاطره‌ای که کلنگ به زمین سپرد

فرمانده‌ای مسئولیت‌پذیر که «شهرت‌گریز» بود

آیین های شاد لرستان و ریشه ای که در شکرگزاری دارند

ایجاد شهرهای جدید، خوب یا بد؟!

لرستان با جاذبه های تاریخی و طبیعی آماده استقبال از مسافران است

سمندر لرستانی ، سین نامانوس برخی سفره های هفت سین

شعورمند و آگاهانه رفتارکنیم!

/گزارش/ گرگر همچنان گاز می‌گیرد

/گزارش/ گل‌سفید دیگری در راه است

اهداف گم شده در پس یک نام/ ناکجاآبادی به نام هدف گردشگری

ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، 12 ماه از زمان تولید است

/گزارش/ کشاورز رنج می‎کارد و درد درو می‎کند

موتورسواری ورزشی که به تهدید برای سلامتی مبدل شده است

وقت آن رسیده که رسانه‌ها متحد شوند!

نان جو بهترین گزینه برای مصرف است

پرستاران نیازمند پرستاریند

بیماران هموفیلی لرستان: دارو نداریم/ مسئولان: شلوغش می‌کنند!

کار اجباری فرصتی برای رهایی و ایجاد اشتغال بهبودیافتگان از دام اعتیاد

خانه های کاهگلی و کابوس زلزله

/گزارش/ کشاورزی، لرستان را خشکاند

وقتی در لرستان، `نخواستن` توانستن است

«موشک در دبستان»؛ صفحه‌ای دردآور از تاریخ دفاع مقدس

آینده را برای فاطیماهای مناطق محروم روشن کنیم

/گزارش/ فرش لری، تابلوی هزاررنج لرستان

گسترش فرهنگ سیره علوی به از بین بردن فرقه‌های نوظهور کمک می‌کند

درختانی که آب تالاب‌های پلدختر راسرکشیدند/سرمایه‌ای در حال نابودی

هیاهوی یلدا در بازار بروجرد

شهربازی؛ نیازی فراموش شده در لرستان

تکنیکی‌ترین صنایع‌دستی ایران به بازارچه نرفت/تمدیدوعده‌های مدیرکل

محبت، اساسی‌ترین عنصر تحکیم بنیان خانواده

تحلیل و بررسی مسائل فرهنگی؛ هدایت سیاسی جامعه رسالت روحانیت است

وقتی که نفس به شماره می افتد

آخرین نفس‌های بافت تاریخی شهر خرم‌آباد

ادامه بی‌مهری‌ های وزارت نیرو؛ تخصیص آب کشاورزی «کاکارضا» حذف شد

خرم‌آباد شهری معلق روی آب/شروع بارندگی‌هاو معضلی به نام آب‌گرفتگی

«اماواگرهای» وزارت نیرو برای «معشوره»/ سد مصوبه تخصیص آب ندارد

«کمندان» سد راه خدمات‌رسانی به1200روستایی؛ تکلیفی که روشن نمی‌شود

اعتیاد کمپ‌ها...

/گزارش/ اشتغال فقط بر روی کاغذ!!!