ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

زنان، روایت گران سیل

ندای لرستان- `گلپر شاهی` زنی 52 ساله که خانه اش بطور کامل بر اثر سیل از بین رفته و اکنون در کمپ سیل زده های پلدختر زیر چادر زندگی می کند می گوید؛ هر روز مسئولان زیادی برای بازدید به اینجا سر می زنند اما من فقط خانم ابتکار را شناختم که بوسه بر دستان گلی ام زد.

کاش باران نبارد!

ندای لرستان - 2 هفته از سیل کم سابقه پلدختر می گذرد و با حمایت مردم، کمک های دولت و امداد رسانی نیروهای مسلح، اوضاع به سمت عادی شدن و بهبودی نسبی پیش می رود.

تدبیری باید...

ندای لرستان- به دنبال بارندگی‌های سیل‌آسا در لرستان، اکثر پل‌های تازه ساخته شده را آب بُرد و ما ماندیم و استانی تقریبا بدون پل جدید!

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

ندای لرستان- در اثر سیل ویرانگر بسیاری از زیرساخت های گردشگری منحصر به فرد سرزمین پایتخت پل های تاریخی و آبشار های خروشان دچار خسارت یا تخریب شد.

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ندای لرستان - خرم آباد - از نخستین ساعات صبح در فرودگاه خرم آباد حاضر می شویم تا به شهر سیل زده پلدختر برویم، شهری با خانه های شناور در غرقاب سیل و گل و لای آزار دهنده پس از آن.

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

ندای لرستان- بر دیوار فروریخته خانه اش تکیه کرده و از خستگی ناشی از پاکسازی منزل در حال چرت زدن است ، می گوید جایی برای خوابیدن ندارد و مجبور است ایستاده بخوابد.

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

ندای لرستان- اگر اهل لرستان باشی یا به این استان سفر کرده باشی قطعا این روزها برایت تداعی گر ظهر عاشور است از این نظر که هر کسی سهی از گل بر پیکرش دارد ، با این تفاوت که اکنون خانه ها ، کوچه، خیابان ها و تمام شهر را نیز گل فرا گرفته است.

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است! نوشت:از بین بردن جنگل‌ها، حذف مسیل‌های طبیعی و تاریخی شهرها که سالیان سال مسیری برای حرکت سیلاب‌های فصلی تعبیه‌شده‌اند.

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان به دلیل قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین برخوردار بودن از منابع آب بسیار و چشمه های فراوان شرایط مطلوبی برای به وجود آمدن آبشارهای طبیعی داشته به گونه ای که هم اکنون بیش از 50 آبشار در این استان وجود دارد.

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` نه به چهارشنبه سوری چینی` نوشت: در دهه‌های اخیر به یمن تلاش عده‌ای بازرگان وطنی! در کنار ورود اجناس و کالاهای بی‌کیفیت و بنجل، پای باروت و مواد محترقه چینی هم به این جشن ملی باز شد و شد آنچه که نباید بشود.

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ندای لرستان- نماینده ولی‌فقیه در لرستان وراثت (پدر و مادر)، محیط، دوست، تغذیه حلال، تعلیم و آموزش و حکومت را از عوامل مهم در شکل‌گیری شخصیت انسان برشمرد و گفت: در این دنیا ممکن است برخی افراد شخصیت‌سازی کنند، اما در قیامت شخصیت واقعی افراد بروز پیدا می‌کند.

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

ندای لرستان - خرم آباد- زن میانسالی که برای گذران زندگی خود و فرزندانش در منازل مردم کار نظافت انجام می داد، حالا یکسالی است که پس از آن حادثه تلخ ، زمین گیر شده و دیگر توان کار کردن ندارد.

نعل وارونه‌ی شورا!

ندای لرستان - خم آباد - نشریه شهاب آسمانی در مطلبی با عنوان نعل وارونه‌ی شورا! نوشت: 9 عضو شورای پنجم اسلامی شهر خرم‌آباد با رای مردم، از اردیبهشت ماه 1396 تا سال 1400 مامور اداره این شهر شدند.

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها! ` نوشت: به کرات در سطح شهرهای استان، شاهد پدیده‌ی تخریب‌گری و بی‌نظمی‌های دیداری در مکان‌های تاریخی و باستانی هستیم

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان خیابان‌های خالی از پل‌های عابر نوشت: نصب پل‌های عابر پیاده یکی از رایج‌ترین خدمات شهری برای افزایش ایمنی تردد در شهرهاست.

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

ندای لرستان - خرم آباد - تصور کنید کانکسی را که مدرسه می خوانیمش در دو نوبت دانش آموز داشته باشد، یعنی چند دانش آموز پایه اول، سوم و ششم را صبح ها می پذیرد و چند تای دیگر هم در پایه دوم، چهارم و پنجم، بعد از ظهر ها به کانکس می آیند و درس می خوانند.

سفری تا مهربانی

ندای لرستان- لرستان یکی از دیدنی‎ترین استان‌های ایران است که به سرزمین آبشارها هم معروف شده. طبیعتش همیشه مهربان است حتی اگر قدرش را ندانند... در این دیار اگر وجود خدا باورت بشود در هر نقطه ‎ ای به راحتی می‎توانی دریابیش.

قلم فروشی!

ندای لرستان- - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `قلم فروشی` نوشت: چند سالی است که با روی کار آمدن فضای مجازی سرعت انتقال اخبار و اطلاعات به کسری از ثانیه رسیده است.

لرستان سیراب اما تشنه

ندای لرستان- لرستان که از دیرباز به استانی سیراب از آب شهره بوده ، درسال های اخیر ازگزند خشکسالی وکم آبی در امان نمانده و متاسفانه علاوه بر کاهش بارندگی وبروز خشکسالی، کشت محصولات آب دوست ، کشاورزی این استان را تهدید می کند.

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

ندای لرستان- استان لرستان به دلیل بهره مندی از تالاب ها و قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر، آبزی و تالاب زی ، زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر به شمار می رود.

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

ندای لرستان - یکی از جاذبه‌های مهم دره خزینه وجود پلی به طول 112 متر و ارتفاع 85 متر و عرض دهانه 80 متر بود که از آن با عنوان بلندترین پل معلق ایران و حتی ...

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ندای لرستان - بروجرد- کوچ زودهنگام عشایر و عبور آن‌ها از شهرستان بروجرد و تخریب مراتع قصه هر ساله‌ای است که انتظار می‌رود با هم‌اندیشی مدیران ارشد استان‌های همدان، خوزستان و لرستان این مشکل امسال حل شود.

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

ندای لرستان - خرم آباد- همیشه روزهای پایانی سال بازارهای شهری از رونق خاصی برخوردار می شوند اما آنچه باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد، خرید کالای ایرانی است که می تواند گامی بلند در راستای رونق و اشتغال کشور باشد.

پلی که چاره ساز نبود!

ندای لرستان-پل هوایی عابر پیاده 9 سال پیش در میدان شهدای بروجرد راه‌اندازی شد، هدف اصلی از احداث این پل کاهش ترافیک و تسهیل در رفت‌وآمد عابرین بود.

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین در مطلبی با عنوان ` تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان` نوشت: مطبوعات استان مبدل به شنبه‎بازاری شده که همه چیز و همه کس در آن وجود دارد، بی‎آنکه نگاه صنفی بر کلیت آن حاکم باشد.

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

ندای لرستان- اسفند ماهی متفاوت برای اهدا خون است، با اهدا این مایه حیات و زندگی به پیشواز بهار برویم.

از حاشیه دوری کن پسر!

ندای لرستان- - 11 سال پیش در چنین روزهایی پسرک 15 ساله لاغراندام با 15 هزار تومانی که از دایی و پسرعمویش قرض کرده بود، روستای سراب‌یاس را با یک کوله‌پشتی ترک گفت و با اتوبوس به تهران آمد.

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

ندای لرستان - خانه‌های خشتی و گلی روایت‌گر محرومیت های زندگی در دامنه‌های زاگرس است و حالا بنیاد مسکن برای نوسازی این خانه‌های روستایی پیش قدم شده تا گامی برای زندگی امیدوارانه تر برداشته شود.

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

ندای لرستان- کارشناس بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: « EB » هیچ درمانی ندارد و فقط می‌توان با مراقبت‌های ویژه از جمله خوراک‌های غذایی و پانسمان‌های خاص از میزان زخم‌های آن کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد نوشت: 23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم لرستان، به ویژه شهر خرم‌آباد است.

ریشه‌های انقلاب اسلامی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` ریشه های انقلاب اسلامی` نوشت: در سایه‌ همبستگی و همدلی قاطبه مردم و رهبری داعیانه و هوشمندانه حضرت امام(ره)، در روز «12 بهمن 57» انقلابی عظیم و تاریخ‌ساز با تکیه بر عنصر «مذهب» توانست پایه‌های حکومت شاهنشاهی را به لرزه درآورد

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ندای لرستان -انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد آن را در گسترش خدمات درمانی در دل روستاهای لرستان، راه‌اندازی 700 خانه بهداشت و ایجاد بیش از 2000تخت بیمارستانی می‌توان دید.

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

ندای لرستان - خرم‌آباد- انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و 715 روستای لرستان و رشد 3900 درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار؟ نوشت: نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

ندای لرستان- حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدنبال آن صیانت از نهاد خانواده و تحکیم بنیاد این نهاد اجتماعی از مهمترین اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) بعنوان نهادی برخواسته از دل انقلاب است

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

ندای لرستان - خرم آباد - استان لرستان یک استان محروم نیست بلکه خوب معرفی نشده و متاسفانه در نزد بسیاری از مردم و بعضی از مسئولین ، این تلقی رایج وجود دارد که لرستان یک منطقه محروم است.

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

ندای لرستان - پایگاه خبری گلونی در مطلبی با عنوان ` غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز و خسارات جبران ناپذیر ` نوشت: گردشگری بی‌رویه و تورهای غیرمجاز یا تورهایی که مجوز کوهنوردی و یا مجوزهای هم‌پوشان داشته‌اند، باعث آسیب‌دیدن گردشگران در استان شده‌اند

بنیادی که برکت آورد

ندای لرستان - خرم آباد - بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه‌های اشتغالزایی و عمرانی فعالیت می‌کند که از زمان تاسیس (آذر86) تاکنون هزاران میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی ازمناطق محروم و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردم، سرمایه گذاری کرده است.

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان `نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم ` نوشت: در هفته‌های آینده دیگر بار شعار تبدیل لرستان از معبر به مقصد گردشگری توسط مسوولین مطرح و در بین مردم و اهالی رسانه قضاوت می‌شود.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

ندای لرستان - جهاد نهادهای برآمده از دل انقلاب با رسالت خدمت‌گزاری به مستضعفان، نور امید را به دل روستاها و مناطق محروم کشور تابانده و لرستان در غرب ایران روی مدار محرومیت‌زدایی قرار گرفته است.

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در شماره جدید خود در مطلبی با عنوان انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس به تحلیل جامعه شناسی این انتصاب که هفته گذشته در لرستان صورت گرفت پرداخته است.

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

ندای لرستان - خرم‌آباد- حقوق معوقه پرسنل، ناوگان فرسوده و پروژه های نیمه‌تمام تنها بخشی از مشکلاتی است که کمر شهرداری‌های لرستان را خم کرده و حالا این پیکر نیمه‌جان در انتظار تحقق وعده‌های وزارت کشور است.

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ندای لرستان - بروجرد- ایجاد سفره‌خانه‌های غیرمجاز در منطقه گردشگری «ونایی» بروجرد به عنوان نگین سبز این شهرستان موجب نابودی طبیعت شده تا لزوم ساماندهی آن‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس شود.

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

ندای لرستان- هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان هواپیماهای کوچک، برفراز خرم‌آباد نوشت:عملیات عمرانی فرودگاه خرم‌آباد که اهدافی چون افزایش تعداد پروازها و ورود هواپیمای پهن‌پیکر را دنبال می‌کرد، آنچنان که باید نتیجه‌بخش نبوده و این فرودگاه همچنان در پروازهای خود با مشکلاتی روبه روست.

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

ندای لرستان- اعتیاد بلای خانمان ‎ سوز است و این بیماری بر سر هرکس و یا خانواده‌ای سایه بیندازد به‌آسانی دست از سرش برنمی ‎ دارد گاهی او را تا مرز نابودی می ‎ کشاند یا او را نابود می ‎ کند .

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

ندای لرستان- پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان نوشت: نقش آموزش و اجرای مقررات در ارتقای ایمنی ترافیک بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

ندای لرستان-مشاور مدیرکل میراث لرستان گفت: سنگ‌تراشان روستایی آیینی است.

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

ندای لرستان - دستان یخ‌زده، تراژدی کودکانی است که سرنوشت آنان در خیابان رقم می‌خورد، این کودکان به‎خاطر تهیه تکه‌نانی برای خانواده از تحصیل بازمانده و ...

مهری که به دل ننشست

ندای لرستان - خرم آباد - سال 86 با آغاز طرح مسکن مهر بارقه امیدی برای افراد بی خانه و اقشار کم درآمد ایجاد شد اما کارشناسی نبودن محل ساخت و تامین نیازهای خدماتی در برخی از طرح ها موجب شده که اکنون با گذشت حدود 10 سال مشکلاتی این طرح همچنان پابرجا باشد.

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد نوشت: در طبقه‌بندی استان‌های کشور بر اساس شاخص پایش منابع آب استان‌های کشور در 6 دسته مرطوب، نرمال، قابل‌تحمل، دارای تنش آبی، دارای تنش آبی شدید و کمبود آب طبقه‌بندی شده‌اند.

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

ندای لرستان - طعم زندگی را به چاشنی اُمید‌ آغشته می‌کنم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های زندگی صندلی چرخدارم را می‌رانم، گرمای محبت اطرافیان، توانم را دوچندان کرده ...

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ندای لرستان - 123 پروژه شاخص کلیدی نیمه‌تمام توسط مدیریت ارشد لرستان شناسایی شده و این در حالی است که برخی پروژه‌ها هم به تاریخ پیوسته‌اند و خبری از احداث ...

ملیله، هنری نقره‌ای

ندای لرستان - معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان ملیله را هنر ساخت اشیاء با نقره عنوان کرد.

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

ندای لرستان - همین سال گذشته بود که مسافران یک عروسی در ازنا-شازند به عزا نشستند،تصادفی که چند کشته به همراه داشت و استان را در اندوهی عمیق فرو برد اما باعث نشد که عزم مسئولان برای تعریض این محور جزم شود.

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

ندای لرستان - هفته نامه بهار لرستان در مطلبی با عنوان `کمبود اعتبار، پاسکاری مدیران نوسازی و آموزش و پرورش و خطری در کمین مدارس لرستان` نوشت: در حال حاضر از مجموع چهارهزار و500 مدرسه در استان 2هزار و239 واحد نیز از بخاری‌های نفتی و گازی استفاده می‌کنند.

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

ندای لرستان - دیار مهربانی‌ها، لرستان و این بار در خطه الیگودرز بخش زلقی غربی با مرکزیت بزنوید به سمت مناطق عشایری و کوهستانی در مسیر امام‌زاده محمد ابن ...

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟ ` نوشت: برای گریز از بن بست‌ها باید از یک چیز دست برداشت؛تمرکزگرایی اقتصادی.

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

ندای لرستان - روایت‌های قدیمی را که مرور کنی و به قصه‌های مادربزرگ ها سرک بکشی حتما یک پای ماجرا «کرسی» است و حکایت دورهمی‌هایی که حالا کمرنگ شده است؛ به بهانه یلدا سراغ گرمابخش محفل زمستانی رفته‌ایم.

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

ندای لرستان- شب را به امید اینکه فردا بتواند سفره ‎ ای رنگین برای خانواده پهن کند سر بر بالین می‌گذارد و رؤیای آن را در خواب می ‎ بیند؛ در این خواب بچه ‎ هایش خوشحال و سرحال مشغول بازی بوده و او دیگر شرمنده زن و بچه خود نیست.

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

ندای لرستان - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان `بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی` نوشت: تیراندازی در عروسی ها علاوه بر ایجاد وحشت عمومی در میان یک جمع و خطرات جانی و مالی و جسمی تصویر ناامنی را از این جامعه به بیرون نشان می‌دهد.

زنانی که بلوط می چینند

ندای لرستان - خرم آباد - تردید آسمان در باریدن یا نباریدن بعد از سه روز بارش بر سقف پلاستیکی کپری که زلیخا و خانواده اش در آن زندگی می کنند برای لحظاتی ضرب می گیرد؛ مادر برای چیدن بلوط به صحرا رفته و زلیخا تنها پای چراغ نفتی در حالیکه سرش را میان کف دو دستش فشار می دهد نشسته است.

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

ندای لرستان - پایگاه خبری تحلیلی سنگ نوشته در مطلبی با عنوان ` بهداشت و درمان لرستان ر مسیر توسعه نوشت: اصل سلامت در کنار امنیت مهم ترین شاخص های توسعه ی پایدار هستند.

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

ندای لرستان - ‍دی ماه 92 در مراسمی طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، استاندار، رئیس هیئت مدیره ...

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

ندای لرستان - خرم آباد - هفته نامه سیمره در مطلبی با عنوان ` تکدی گری، هنجار یا ناهنجاری` نوشت: تکدی‌گری هنجاری است که امروزه خود را به ناهنجاری افسار گسیخته در جامعه تبدیل کرده و با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور روز به روز در حال گسترش می‌باشد‌.

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان ` تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست` نوشت: تالاب گری بلمک بزرگ‌ترین تالاب پلدختر می‌باشد که در زمان‌های پر آبی و پایدار بودن نقش بی‌دلیلی در تغذیه آبخوان‌های زیرزمینی منطقه و دشت جایدر دارد.

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

ندای لرستان - بروجرد- عدم پرداخت حقوق و سنوات کارگران شهرداری بروجرد موجب انتقاد آنها از متولیان این حوزه شد، تا رئیس شورای شهر بروجرد وعده دو هفته‌ای را برای پرداخت بخشی از حقوق و سنوات آنها بدهد.

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

ندای لرستان - ردپای برفی پاییز روی قله‌ها، کوچه‌باغ‌های سحرانگیز، قلعه ساسانی و ... گوشه‌ای از جاذبه‌های پایتخت ژئوتوریسم و پارینه‌سنگی است که گردشگران را به استان چهارفصل لرستان می‌خواند.

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان `جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!` نوشت: از پلدختر که بخواهی به سوی خرم‌آباد تردد کنی جاده‌ای را می‌بینی که وضعیت مناسبی ندارد.

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته لرستان در مطلبی با عنوان صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور نوشت: لرستان با کسب 4 نشان صدرنشین المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور شد.

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه نوشت: امروزه مشکلات اقتصادی و فقر به دلایل متعدد گریبان اکثر جوامع را گرفته است.

یک روز با غسال ها!

ندای لرستان - خرم آباد - سکوت مبهم و خالی از هر معنایی در محوطه آرامستان خضرخرم آباد حکمفرماست و این حجم سکوت هرازگاهی با شیون و ناله ای از دور که بر دلت چنگ می اندازد شکسته می شود زمانیکه یا جنازه ای را برای غسل آورده اند و یا جنازه آماده شده ای را تحویل خانواده اش می دهند.

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

ندای لرستان - پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز نوشت: ورودی‌های شهرها به‌ مثابه چشم‌ و چراغ و ویترین هر شهر به‌حساب می‌آیند که زیبایی آنها مسافران را به سمت مراکز شهر جذب می‌کند.

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

ندای لرستان - بروجرد - هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما شاهد حوادث ناگوار گاز گرفتگی (قاتل خاموش) و مرگ هموطنان هستیم که پیشگیری از این مهم نیازمند هوشیاری و دقت لازم در هنگام نصب وسایل گرمایشی را می طلبد.

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

ندای لرستان - درختان بلوط به‌لحاظ اکولوژیکی درختانی بسیار دیر رشد هستند که با توجه به مرغوبیت زغال تولیدشده از آنها مورد توجه افراد سودجو هستند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

ندای لرستان - خرم آباد - سنت حسنه وقف درخت پرثمری است که کارشناسان دینی معتقدند چنانچه توجه جدی به این مهم صورت گیرد بسیاری از مشکلات اقتصادی امت اسلامی حل خواهد شد.

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته لرستان در مطلبی با عنوان `آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا` نوشت: آدمی برای رسیدن به هدف و رویایی که در سر دارد بایستی از خیلی چیزها دست بکشد، خیلی چیزها را کنار بگذارد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در نهایت به آنچه استحقاق آن را داشته برسد.

جفای شکارچیان به طبیعت

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان با برخورداری از جاذبه ها و ظرفیت های منحصر به فرد طبیعی، زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی، شوربختانه در گذر زمان از بی مهری متخلفان زیست محیطی و شکارچیان در امان نبوده است.

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

ندای لرستان - خرم آباد - در شرایطی که از بین هزاران فارغ التحصیل دانشگاهها تنها 20 درصد امکان رسیدن به شغل دولتی را دارند کارآفرینی و خلق ایده های بکر از دل محدودیت ها و محرومیت ها هر چند کاری دشوار اما شدنی و بعبارتی تنها راه ممکن در رسیدن به ثروت و رفاه است.

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

ندای لرستان- موضوع بافت های فرسوده و ناکارامد، طی سال های اخیر بسیار مورد توجه مسئولان بوده تا با ساماندهی و حتی حذف برخی از محلات غیررسمی و حاشیه شهر از بروز پیامدهای فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کنند

آب گزک از محرومیت می‌نالد

ندای لرستان- آن‌طرف‌تر از شاخ آفریقای لرستان آب گزک هم از محرومیت می‌نالد.

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه خبری گیتی آنلاین در مطلبی با عنوان تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند، نوشت: تکدی گری یا به زبان ساده تر یکی از ناهنجاریهای اجتماعی آشکار است.

زورگیری های شبانه

ندای لرستان - بروجرد - زورگیری به عنوان پدیده ای نوظهور در سال های اخیر در برخی از نقاط کشور دیده شده و شهر بروجرد نیز از این پدیده ناهنجار و ضد اجتماعی بی نصیب نمانده است.

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

ندای لرستان - ایل چادرنشین صحرا؛ مردمانی باهیبت که پینه ‎ ی دست ‎ هایشان نشانی از چرخ زندگیست. در شرجی تابستان و در سرمای زمستان سیاه چادرشان به دامن صحرا ...

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

ندای لرستان - خرم آباد - پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک با مطلبی با عنوان کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود نوشت: در پی ابلاغیه رئیس جمهور جهت استفاده از جوانان و زنان در پست‌های مدیریتی و استانداری‌ها، نگرانی‌هایی وجود دارد که مبادا استفاده این طیف از جامعه باعث تلخ شدن این اتفاق شود.

ساير مطالب

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

/گزارش/ لرستان تشنه‎ است، مقصر کیست؟

بنر درمانی!

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

پروژه ها سخن می گویند!

/گزارش/ مجاهدانی گمنام؛ پشت پرده مقاومت مردانی غیور

بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید

توسعه گردشگری سلسله نیازمند اجرای طرح مطالعاتی

بهداشت دغدغه دختران جنگل نشین زاگرس

ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان

تلخ‌کامی دریاچه آب شیرین؛ مصائب یگانه «گهر» آلپ ایران تمامی ندارد

مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان

گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان

خدماتی از جنس مهربانی

مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان

تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان

نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان

سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد

پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان

کهمان نگین گردشگری سلسله

انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است!

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد؛ آزادراه لاکچری هر روز خلوت‌تر می‌شود

/گزارش/ مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها/ شیرز حیف می‎شود

قارچ سمی، غذایی با طعم مرگ

نمادها و آئین های لرستان در ماه رمضان

عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری

روغن زیتون در باز کردن عروق مؤثر است

سفره خانه های سنتی منطقه گردشگری ونایی بروجرد را نازیبا کرده اند

ایجاد درآمد برای شهرداری بروجرد با تفکیک زباله از مبداء

دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس

/گزارش/ خاطره‌ای که کلنگ به زمین سپرد

فرمانده‌ای مسئولیت‌پذیر که «شهرت‌گریز» بود

آیین های شاد لرستان و ریشه ای که در شکرگزاری دارند

ایجاد شهرهای جدید، خوب یا بد؟!

لرستان با جاذبه های تاریخی و طبیعی آماده استقبال از مسافران است

سمندر لرستانی ، سین نامانوس برخی سفره های هفت سین

شعورمند و آگاهانه رفتارکنیم!

/گزارش/ گرگر همچنان گاز می‌گیرد

/گزارش/ گل‌سفید دیگری در راه است

اهداف گم شده در پس یک نام/ ناکجاآبادی به نام هدف گردشگری

ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، 12 ماه از زمان تولید است

/گزارش/ کشاورز رنج می‎کارد و درد درو می‎کند

موتورسواری ورزشی که به تهدید برای سلامتی مبدل شده است

وقت آن رسیده که رسانه‌ها متحد شوند!

نان جو بهترین گزینه برای مصرف است

پرستاران نیازمند پرستاریند

بیماران هموفیلی لرستان: دارو نداریم/ مسئولان: شلوغش می‌کنند!

کار اجباری فرصتی برای رهایی و ایجاد اشتغال بهبودیافتگان از دام اعتیاد

خانه های کاهگلی و کابوس زلزله

/گزارش/ کشاورزی، لرستان را خشکاند

وقتی در لرستان، `نخواستن` توانستن است

«موشک در دبستان»؛ صفحه‌ای دردآور از تاریخ دفاع مقدس

آینده را برای فاطیماهای مناطق محروم روشن کنیم

/گزارش/ فرش لری، تابلوی هزاررنج لرستان

گسترش فرهنگ سیره علوی به از بین بردن فرقه‌های نوظهور کمک می‌کند

درختانی که آب تالاب‌های پلدختر راسرکشیدند/سرمایه‌ای در حال نابودی

هیاهوی یلدا در بازار بروجرد

شهربازی؛ نیازی فراموش شده در لرستان

تکنیکی‌ترین صنایع‌دستی ایران به بازارچه نرفت/تمدیدوعده‌های مدیرکل

محبت، اساسی‌ترین عنصر تحکیم بنیان خانواده

تحلیل و بررسی مسائل فرهنگی؛ هدایت سیاسی جامعه رسالت روحانیت است

وقتی که نفس به شماره می افتد

آخرین نفس‌های بافت تاریخی شهر خرم‌آباد

ادامه بی‌مهری‌ های وزارت نیرو؛ تخصیص آب کشاورزی «کاکارضا» حذف شد

خرم‌آباد شهری معلق روی آب/شروع بارندگی‌هاو معضلی به نام آب‌گرفتگی

«اماواگرهای» وزارت نیرو برای «معشوره»/ سد مصوبه تخصیص آب ندارد

«کمندان» سد راه خدمات‌رسانی به1200روستایی؛ تکلیفی که روشن نمی‌شود

اعتیاد کمپ‌ها...

/گزارش/ اشتغال فقط بر روی کاغذ!!!

عزای حسین(ع) در بیت آیت‌الله بروجردی؛ خانه‌ای که عطر معجزه دارد

شرکت‌های هواپیمایی پروازها را ادامه دهند/ شرایط جغرافیایی لرستان بهانه نشود

دشت‎های لرستان مرگ را به انتظار نشسته‎اند

رازهای نهفته چاه دژ شاپوری فاش شد

نان تیره رنگ ارزش تغذیه‌ای بیشتری دارد

رونق چرخ تولید منجر به حرکت موتور محرک اقتصاد خواهد شد

جشنواره ورزش‌های بومی محلی برگزار می‌شود

همایش سیره علوی موجب بهره‌گیری از سبک زندگی ائمه(ع) می‌شود

تفکر دینی باید در آموزش و پرورش حاکم باشد

جهل، مرگ تدریجی/ بیداری اسلامی بزرگ‌ترین نتیجه عاشورا بود

یک روز زندگی با زنان و دختران عشایر

پرسه مرگ در بلندترین پل معلق خاورمیانه/ «دره خزینه» ایمن شود

/گزارش/ پایتخت ژئوپارک ایران در زاگرس

لرستان، پايتخت ژئوتوريسم

بيماري اوتيسم چيست؟

حال سينماهاي بروجرد خوب نيست

دست‌ِ خالي تالاب‌ها از آب؛ اينجا کوير مي‌کارند و غبار درو مي‌کنند

بحران آب؛ چالشي انکارناپذير براي فردا

باران هم حريف تب تابستان نشد؛ موج جديد گرماي هوا در راه است