ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

لرستان | تبلور اراده و توانمندی دولت برای توسعه

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان به واسطه قرار گرفتن در مسیر تهران به جنوب و نزدیکی به استان‌های مرزی و مرکزی کشور به عنوان یکی از استان‌های مهم از نظر توسعه در نزد دولتمردان بوده است.

سازمان‎های مردم نهاد، فرصتی برای رشد و توسعه

ندای لرستان - خرم‎آباد - مشارکت مردم در طرح‌های توسعه، موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته و پژوهش‌ها و متون تخصصی نیز در این مورد به نظریه‌پردازی پرداخته‌ و تعاریف، فرضیه‌ها و روش‌های مختلفی ارائه نموده‌اند.

هشت بهشتی که یک بهشت هم نیست

ندای لرستان- مجتمع هشت‌بهشت در سال 85 با عقد قراردادی با شهرداری به‌منظور احداث پروژه‎های متعدد وارد بروجرد شد که طی این سال‎ها با مشکلاتی مواجه بوده به‌طوری‌که این پروژه‎ها تاکنون نتیجه‎ای نداشته‎اند.

توقف کودکی پشت چراغ قرمز کار

ندای لرستان- اینجا پشت چراغ قرمز حال و هوایی دارد، از دود اسپند و گل فروشی گرفته تا کاغذهای کوچک فال و شیشه شورهایی که با دستان کوچکشان خود را به سختی هم قد شیشه جلوی ماشین می کنند.

تب و لرز تابستان در قلب آلپ ایران/اینجا مردادماه به برف نشسته است

ندای لرستان - تابستان در قلب آلپ ایران یخ‌کرده و مردادماه به برف نشسته است،اگر می‌خواهید در تابستانی‌ترین روزهای تابستان پالتو لازم شده و زیر آفتاب مرداد دست‌های یخ‌زده‌تان را«ها»کنید راهی تونل برفی شوید.

برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی با محوریت دفاع مقدس در لرستان

ندای لرستان- مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت لرستان در دفاع مقدس از برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی با محوریت دفاع مقدس خبرداد و گفت: این مسابقه در ماه‌های آینده در مساجد استان لرستان برگزار می‌شود.

ایجاد موزه قلعه مظفری سلسله در پیچ و خم وعده ها

ندای لرستان- قلعه مظفری یکی از مهمترین آثار تاریخی شهرستان سلسله محسوب می شود که وعده مسئولان مبنی بر ایجاد موزه مردم شناسی قوم لک در این قلعه تاکنون تحقق عملی نیافته است

وضع سیل‌زده‌های فروردین به‌وقتِ مرداد؛ مشکلاتی که همچنان باقی است

ندای لرستان - پلدختر- از سیل روزهای ابتدایی سال 98 حدود چهار ماهی می‌گذرد ولی همچنان مشکلات در برخی مناطق و روستاها به قوت خود باقی است، وضعیت سیل‌زده‌های فروردین‌ماه در مردادماه تعریفی ندارد.

جنایات گروهک منافقین افشا و بازخوانی شود

ندای لرستان - مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که جریاناتی تلاش می‌کنند که جای جلاد و شهید را عوض کنند، گفت: لازم است جهت روشنگری افکار عمومی ...

دستیابی به انرژی از مزارع خورشیدی

ندای لرستان- یکی از کسب و کارهای جدید در کشور ایران، تولید انرژی برق توسط مشترکان خانگی است، شغلی که افزون بر اطمینان از درآمدزایی آن، انرژی پاک را به ریه های شهر تزریق و نوعی اشتغال خانگی که در عین مصرف کنندگی به تولید کمک می کند.

می خواهم به شهر بروم!

ندای لرستان - بروجرد - در سایه خنک صبحگاهی ایوان جلوی خانه رو به کوه دراز کشیده است، روز که به نیمه نزدیک می شود کلافگی و بی حوصلگی های او که سابقه بیماری ذهنی و بستری در بیمارستان را دارد بیشتر می شود لاجرم به داخل می رود اما همچنان توهم ، ترس و نگرانی هایی که کسی می خواهد او را بکشد او را رها نمی کند.

پل کاکارضا دوباره استوار می شود

ندای لرستان- عملیات مرمت و بازسازی پل نوساز کاکارضا که فروردین ماه امسال به دلیل کم کاری پیمانکاران دچار ریزش و تخریب گردید با پیگیری های مسئولان در نیمه دوم مرداد ماه آغاز می شود

/گزارش/ جان به آب می‌دهیم!

ندای لرستان - هر سال با شروع فصل گرما، خبرهایی مبنی بر غرق شدن بر اثر شنا در محیط‌های ‌آبی لرستان شنیده شده و می‌شود.

راهی که ختم به خیر می شود

ندای لرستان - خرم آباد - سیل فروردین ماه 98 علاوه بر خسارت های بسیار در حوزه های مختلف، حدود یکهزار و 200 متر از جاده ها و صدها دهنه پل را تخریب کرد که جاده 120 کیلومتری خرم آباد - پلدختر نمونه بارز خسارت سهمگین سیل به زیرساخت های ارتباطی است.

وعده وزارت نیرو تحقق نیافت/ گروکشی بانک از سیل‌زدگان لرستان

ندای لرستان - خرم آباد- عدم تحقق وعده وزارت نیرو به ساکنان حاشیه سد سیمره، گروکشی بانک از سیل‌زدگان، نگرانی از عدم احداث دیواره‌های ساحلی و ... از جمله آخرین خبرها از مناطق سیل‌زده لرستان است.

دلفان، آسیب پذیر در مقابل حوادث آتش سوزی

ندای لرستان- شهرستان دلفان در استان لرستان با بیش از 2 هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و 440 روستا از شهرستان های بی دفاع و آسیب پذیر در مقابل حوادث همچون آتش سوزی است

شیرز، شگفتی گردشگری لرستان

ندای لرستان- سایت گردشگری تنگه "شیرز" ، جاذبه گردشگری منحصر به فرد، مجموعه ای ازظرفیت های طبیعی، تاریخی، ژئوتوریسمی، اکو توریسمی دیار لرستان است.

/گزارش/ تفنگ را برندار برادر!

ندای لرستان - در لرستان و چند استان دیگر از گذشته‌های بسیار دور، رسمی در مراسم شادی وجود دارد که دست به تفنگ می‌شوند و تیراندازی می‌کنند که البته شرایط ...

زباله گردی، زخمی بر سیمای شهر

ندای لرستان- حوالی ظهر بود خستگی از دور هم بر چهره اش نمایان شده و به دیوار مسجد نزدیک چهار راه تکیه داده و اطرافش کیسه های خاکی رنگ و چرک مانندی قرار دارد، که به تقکیک در هر کدام زباله هایی انباشته و کمی آن طرف تر بر چرخ دستی چوبی اش نیز کیسه های مشابهی نهاده است

رسوب مشکلات سیل در بخشداری‌های لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - سیل فروردین ماه در لرستان خسارت زیادی به زیرساخت‌ها و ابنیه‌ های عمومی و خصوصی وارد کرد که در میان انبوه خسارات و خرابی‌ها، مشکلاتی که بخشداران با آن مواجه بوده و هستند همچنان ادامه دارد.

3 ماه از سیلاب گذشت/قصه سیل به سر رسید وعده مسئولان به مقصد نرسید

ندای لرستان - خرم‌آباد- با گذشت بیش از سه ماه از وقوع سیلاب در لرستان، هنوز برخی مناطق و روستاهای استان با مشکلات جدی مواجه هستند و این امر موجب انتقاد مردم و مسئولان محلی از دستگاه‌های دولتی شده است.

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

ندای لرستان - استان ها - شهرها و روستاها در استان های مختلف هفته گذشته شاهد سفر مسئولان اجرایی به منظور فراهم سازی زمینه تداوم توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف بودند تا این امکان فراهم شود که در ضمن افتتاح پروژه های عمرانی، میزان پیشرفت های حاصل شده در طرح های مختلف سنجیده شده و مشکلات بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی صورت گیرد.

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

ندای لرستان- فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در برخی استانها، موجی از خدمت رسانی از سوی مردم، دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد

بیشه، تفرجگاه یا قربانگاه؟

ندای لرستان - خرم آباد - ماهنامه تخصصی جمعیت هلال احمر لرستان در مطلبی با عنوان بیشه، تفرجگاه یا قربانگاه؟ نوشت: با شروع فصل بهار، خبرهای تکان دهنده‌ای مبنی بر غرق شدن عده‌ای در آب‌های لرستان به گوش می‌رسد که برخی‌ها به عنوان مهمان به این استان سفر کرده بودند.

سازگاری با کم آبی در لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - علیرغم بارش‌های بسیار و رودخانه های پر آب اما به دلیل نبود زیرساختاریهایی برای ذخیره آب ،همچنان مشکل کم آبی بخش کشاورزی، صنعت و شرب لرستان را تهدید می‌کند.

مصائب تالاب‌های لرستان/ مخالفت با سدسازی در بالادست «گری بلمک»

ندای لرستان - خرم‌آباد- مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به مصائب و مشکلات تالاب‌های این استان، از مخالفت این نهاد و عدم صدور مجوز برای سدسازی در بالادست تالاب «گری بلمک» خبر داد.

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

ندای لرستان - استان ها - هموطنان در روزهای تابستان از هر فرصتی برای سفری دلنشین و رفع خستگی ها و ناآرامی های زندگی روزمره بهره می برند و تعیین هوشمند مقصد سفر برای دستیابی به این هدف کارساز خواهد بود، اما عده ای همواره شهرهای شمالی را به عنوان برای سفر انتخاب کرده و عزیمتی پرمشقت را برای خود رقم می زنند.

پروانه‌ای پیله کرده در ژنِ کودک

ندای لرستان - پروانه‌ای شدن همیشه به معنای زیبایی و شیدایی نیست، بلکه زخمی است که زندگی را هرروز برای خانواده‌های دارای فرزند «EB» دشوار و دشوارتر می‌کند، ...

سیمای قضائی و عدالت محوری

ندای لرستان - بروجرد - هفتم تیر 1360 سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و یارانش در حزب جمهوری به عنوان گرامیداشت هفته قوه قضائیه در تقویم کشور ثبت شده و فرصت مناسبی است تا مسئولان قوه قضائیه با تشریح عملکرد و دستاوردها در معرض نقد قرار گیرند و این نکته مورد یادآوری است که این قوه اولین دوره ریاست خود را با شهید بهشتی آغاز کرد و در واقع او معمار اصلی قانون اساسی کشور بود.

توهم پرآبی

ندای لرستان - استان ها - بارش های نسبتا خوب روزهای پایانی سال 97 و بهار امسال گرچه تا حدودی از ابعاد گسترده بحران کم آبی و خشکسالی در برخی از مناطق کشور کاست، اما این تصور که بارش ها توانسته مشکلات ناشی از سال ها را کم بارشی را حل کند، تلقی درستی نیست.

ضعف زیرساخت‌ در «گلدشت» بروجرد/عمده سوئیتهای اجاره‌ای مجوز ندارند

ندای لرستان - بروجرد- ضعف زیرساخت‌ها در منطقه «گلدشت» و «نظام‌آباد» بروجرد از یک سو و فعالیت سوئیت‌های اجاره‌ای غیرمجاز از سوی دیگر، مانع از توسعه این ظرفیت عظیم گردشگری شده است.

/گزارش/ معروف بین‌الملل، مظلوم داخل!

ندای لرستان - هر سال با آغاز فصل گردشگری دریاچه گهر از نیمه خرداد، یادمان می‌افتد که نگین اشترانکوه نیاز به ساماندهی دارد و چندین مصوبه روی کاغذ می‌آید ...

ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی

ندای لرستان - یک پژوهشگر حوزه آب گفت:بسیاری کشورهاعمده برق مورد نیاز خودرا از سدهای برقابی به عنوان انرژی پاک تامین می کنند، اما ظرفیت تولید برق ایران از این حوزه تنها 11 گیگاوات و بسیار اندک است.

رخت سیاه بر تن طبیعت لرستان/ راه‎آهن مقصر است؟

ندای لرستان - مشاهده شعله‌های سر به فلک کشیده و دود عظیم ناشی از سوختن اراضی زراعی لرستان تصویر رنج‌آور این روزهای گرم سال در این استان است. این ...

جبران خسارت سیل در سایه توجه مسئولان

ندای لرستان - خرم آباد - جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه در لرستان تنها به نگاه بیش از گذشته مسئولان به این استان بستگی دارد، نگاهی که اگر به آن توجه نشود ممکن است سال ها تلاش برای آبادانی لرستان هم کارساز نباشد.

موج خدمت تا رسیدن سیلزدگان به ساحل آرامش ادامه دارد

ندای لرستان - خرم آباد - فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در پلدختر، موجی از خدمت رسانی به این مناطق از سوی مردم ، دستگاههای دولتی و نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که این موج همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد.

رج برجی که کج‌تر می‌شود!

ندای لرستان - پروژه برج‌های دوقلوی کیو سال 93 و در دوره شورای شهر چهارم کلنگ‌زنی شد و قرار بود تا مهرماه 96 به بهره‌برداری برسد. ‌

آنگاه‌ که خروش سزار در طغیان کشکان فراموش شد

ندای لرستان - سیل 12 فروردین در لرستان تنها در امتداد کشکان ویرانی نداشت اگرچه به واسطه گستردگی جغرافیایی و وجود سکونتگاه‌های شهری و روستایی در مسیر کشکان ...

ویزیت همزمان چند بیمار و نارضایتی بیماران

ندای لرستان - بروجرد - ویزیت همزمان چند بیمار توسط برخی از پزشکان موجب نارضایتی بسیاری از بیماران شده که نیازمند نظارت بیشتر برای جلوگیری از این مهم است.

کهمان، نگین گردشگری سلسله زیرساخت رفاهی می خواهد

ندای لرستان - خرم آباد- منطقه نمونه گردشگری کهمان شهرستان سلسله را معروفترین جاذبه ژئوتوریسم در استان لرستان می توان دانست چراکه همواره در فصول مختلف سال پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط استان و کشور است.

گزارشی از خرابی‌ها و مدیریت بحران سیلاب‌های لرستان در 5 و 12 فروردین 98 - مهدی زارع *

ندای لرستان - در فاصله دو ماه بعد از رخداد سیل‌های فروردین 98 لرستان در روزهای 11 و 12 خرداد 98 امکان بازدید میدانی و مطالعه صحرایی سیلاب‌های این استان را یافتم، قبل این بازدیدها، به طور نسبتاً منظمی از سیلاب در استان‌های گلستان، خوزستان، تهران، مازندران و اصفهان (کاشان) بازدید میدانی داشتم.

اوتیسم؛ زمانی برای در خود فروماندن

ندای لرستان - بروجرد - هر چند نوشتن در مورد اوتیسم بسیار ساده تر از تجربه ابتلا به آن یا دیدن و یا زندگی کردن با انواع مختلف این بیماران است اما این اختلال همیشه هم فلج کننده نیست و نباید نگاهی مایوسانه ای به آن داشت.

خشونت های پنهان زیر یک سقف

ندای لرستان - بروجرد - عاطفه دختری جوان که زمانی نه چندان دور بسیار زیبا بوده و خواستگاران زیادی هم داشت، برقع (روبند زنان عرب) بر صورت انداخته تا کسی صورت سوخته و مچاله شده‌اش را نبیند.

ساير مطالب

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

/گزارش/ تقلای زبان‌بسته‌ها از دستِ انسان‌نماها

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

مهری که به دل ننشست

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ملیله، هنری نقره‌ای

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

زنانی که بلوط می چینند

/گزارش/ هوش از سر کنتورهای هوشمند لرستان رفته است

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

دولت الکترونیک مانع از تضییع حقوق شهروندان می‌شود

/گزارش/ پایهٔ بی‌پایهٔ پایانهٔ بی‌پایان

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ماشته، اصیل‌ترین بافته سنتی لرستان

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

/گزارش/ لرستان تشنه‎ است، مقصر کیست؟

بنر درمانی!

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

پروژه ها سخن می گویند!

/گزارش/ مجاهدانی گمنام؛ پشت پرده مقاومت مردانی غیور

بوی سیاست از خشک شدن کشکان می‌آید

توسعه گردشگری سلسله نیازمند اجرای طرح مطالعاتی

بهداشت دغدغه دختران جنگل نشین زاگرس

ترویج گردشگری لرستان و ادمین‌های کتاب‌نخوان

تلخ‌کامی دریاچه آب شیرین؛ مصائب یگانه «گهر» آلپ ایران تمامی ندارد

مدیران ناکارآمد مانع مهم توسعه در لرستان

گوهرشناسی و پتانسیل بی بدیل لرستان

خدماتی از جنس مهربانی

مروری بر وضعیت کاری و بیکاری لرستان

تورهای گردشگری بازی دو سر باخت برای لرستان

نگاهی جامعه شناختی به بیکاری در لرستان

سایه بی تدبیری در حوزه درمان و آموزش پزشکی بروجرد

پدیده شوم زمین های اجاره ای در دلفان

کهمان نگین گردشگری سلسله

انطباق توان با زمان یا زمان با توان؟ مسئله این است!

گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد؛ آزادراه لاکچری هر روز خلوت‌تر می‌شود

/گزارش/ مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها/ شیرز حیف می‎شود

قارچ سمی، غذایی با طعم مرگ

نمادها و آئین های لرستان در ماه رمضان

عزل یا ارتقای مدیران کارآمد معیار سنجش سلامت سیستم اداری

روغن زیتون در باز کردن عروق مؤثر است

سفره خانه های سنتی منطقه گردشگری ونایی بروجرد را نازیبا کرده اند

ایجاد درآمد برای شهرداری بروجرد با تفکیک زباله از مبداء

دو روش اساسی حفاظت از جنگل‌های زاگرس

/گزارش/ خاطره‌ای که کلنگ به زمین سپرد

فرمانده‌ای مسئولیت‌پذیر که «شهرت‌گریز» بود