ندای لرستان

آخرين مطالب

آیت‌الله میرعمادی تشریح کرد:

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند مقالات

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان در تفسیر آیات 24 و 25 سوره احزاب گفت: امام علی(ع) در جنگ احزاب 3 افتخار و مدال کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد میرعمادی در تفسیر آیات 24 و 25 سوره احزاب اظهار داشت: این آیات آخرین آیات مربوط به جنگ احزاب است و آن ناکامی لشکر احزاب را بیان می‌کند.
وی با بیان اینکه در جنگ احزاب مؤمنان راستین را داشتیم که ‬در عقیده خود محکم و استوار هستند و در مقام عمل هم به عهدی که با خدا بستند وفادار هستند و تا پای جان در راه خدا ایستادگی کردند، تصریح کرد: در این رابطه مصداق هم وجود دارد؛ یکی از مؤمنان راستین در جنگ احزاب امام علی ( ع) بود.
پیروزی اسلام در جنگ احزاب مرهون سه عامل بود
نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: پیروزی اسلام در جنگ احزاب مرهون سه عامل بوده است، نخست تدبیر پیامبر اکرم و تشکیل شورای دفاعی، دوم پیشنهاد کندن خندق از سوی سلمان و سوم جهاد امام علی ( ع) .
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه در جنگ احزاب‌‬ 5 نفر از سوارکاران به نام لشکر احزاب اسب خود را تاختند و از خندق‌ها عبور کردند، به محض آمدن این 5 نفر یک مرتبه در میان لشکر اسلام زمزمه افتاد؛ ‬ عمروبن عبدود یکی از این سوارکاران بود که عربده کشی کرد و مبارز طلبید، ‌امام علی ( ع) برای مبارزه با او اعلام آمادگی کرد، پیامبر نیز عمامه خود را برداشت و بر سر امام علی ( ع) پیچید و برای او دعا کرد.
علی ( ع) تمام اسلام است
وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) در جنگ احزاب‌‬ سه افتخار و مدال کسب کرد؛ ‬اول آنکه به محض اینکه امام در مقابل عمرو بن عبدود قرار گرفت پیامبر فرمود «تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته است»، علی (ع) تمام اسلام است، یادآور شد: اگر امام علی ( ع) در این جنگ کشته می‌شد اسلام تمام بود و وقتی عمرو بن عبدود کشته شد دیگر لشکر احزاب شکست خورد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: دومین مدال و فضیلت امام علی (ع) در جنگ احزاب این بود که پیامبر (ص) فرمود «یک ضربت علی (ع) در جنگ خندق برابر با عبادت جن و انس است».
آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: سومین مدال امیرالمومنین علی ( ع) این بود که وقتی پیروز از میدان برگشت پیامبر فرمود «اگر عمل علی ( ع) در جنگ خندق با عمل امت من سنجیده شود عمل علی برتری دارد».
خداوند پاداش صادقان را به سبب صدقشان می‌دهد
وی با اشاره به اینکه آیه 24 سوره احزاب با عنوان « لِّیَجْزِیَ اللَّهُ الصَّادِقِینَ بِصِدْقِهِمْ وَیُعَذِّبَ الْمُنَافِقِینَ إِن شَاءَ أَوْ یَتُوبَ عَلَیْهِمْ إِنَّ اللَّهَ کَانَ غَفُورًا رَّحِیمًا »؛ خداوند پاداش صادقان را به سبب صدقشان می‌دهد، اظهار داشت: آیه 24 دو قسمت است؛ قسمت اول اینکه ‬صادقین را به صدقشان پاداش می‌دهیم و دوم اینکه منافقین را عذاب می‌کنیم. سوال این است که خداوند صادقین را چه پاداشی داده و منافقین را چه عذابی داده است؟
خداوند جایگاه مؤمنان راستین را در کنار انبیا قرار داده است
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه آمرزش گناهان پاداش صادقین است، اگر صادقین در زندگیشان خطا و لغزش داشته اند خدا آنها را آمرزیده است و برای آنها مغفرت و اجر عظیم در نظر گرفته است؛ ابلاغ سلام و رضایت خدا دیگر پاداش صادقین است، تصریح کرد: خدا‬ می‌فرماید من از مؤمنان راستین راضی هستم. خداوند جایگاه مؤمنان راستین را در کنار انبیا قرار داده است.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه خداوند متعال منافقین را بر سر دو راهی قرار داد، بیایید توبه کنید و اگر توبه نکردید عذابتان می‌کند، افزود: با اینکه منافقان خیانت کردند اما خداوند می‌فرماید بیایید توبه کنید.
خداوند متعال ‬نه تنها گناهان را می‌بخشد بلکه بدی‌ها را تبدیل به خوبی می‌کند
وی با اشاره به اینکه شب‌های قدر فرصتی برای توبه کردن است، خداوند تمام گناهانتان را می بخشد . چرا استفاده نکنیم از این فرصت، ادامه داد: خداوند متعال ‬نه تنها گناهان را می‌بخشد بلکه بدی‌ها را تبدیل به خوبی می‌کند؛ منافقین بزرگترین ضربه را به پیامبر در جنگ احزاب زدند، اما خداوند فرمود توبه کنند می‌پذیرد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه منافقان توبه نکردند و خداوند آنها را عذاب کرد، ‬اول آنکه خداوند مهر بر قلبشان زد که اینها دیگر قابل هدایت نیستند؛ دیگر رنگ سعادت و خوشبختی را نمی‌بینند، تصریح کرد: عذاب دوم این بود که مورد لعنت خدا قرار گرفتند. یکی از گروه‌هایی که در قرآن مورد لعنت خدا قرار گرفته منافقین هستند. عذاب سوم این است که خداوند منافقین را در بدترین جای جهنم جا می‌دهد.
منافقان مورد لعنت خدا قرار گرفته‌اند
آیت الله میرعمادی با اشاره به آیه 25 سوره احزاب با عنوان «وَرَدَّ اللَّهُ الَّذِینَ کَفَرُوا بِغَیْظِهِمْ لَمْ یَنَالُوا خَیْرًا وَکَفَی اللَّهُ الْمُؤْمِنِینَ الْقِتَالَ وَکَانَ اللَّهُ قَوِیًّا عَزِیزًا»، «خدا کافران را با دلی پر از خشم بازگرداند بی‌آنکه نتیجه‌ای از کار خود گرفته باشند؛ و خداوند (در این میدان)، مؤمنان را از جنگ بی‌نیاز ساخت (و پیروزی را نصیبشان کرد)؛ و خدا قوّی و شکست‌ناپذیر است»؛ افزود: این آیه ناکامی لشکر احزاب را بیان می‌کند.
وی با بیان اینکه لشکر احزاب با دو هدف نابودی اسلام و کشتن پیامبر و دوم گرفتن غنیمت به مدینه آمدند، اما خداوند می‌فرماید به هیچیک دست نیافتید، تصریح کرد: علت ناکامی و شکست احزاب چه بود؟ اینکه در این جنگ خدا مؤمنان را کافی بوده و خداوند قوی و عزیز است. لذا دیدید که لشکر 10 هزار نفری در مقابل سه هزار نفر شکست خوردند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راهی که ختم به خیر می شود

وعده وزارت نیرو تحقق نیافت/ گروکشی بانک از سیل‌زدگان لرستان

دلفان، آسیب پذیر در مقابل حوادث آتش سوزی

شیرز، شگفتی گردشگری لرستان

/گزارش/ تفنگ را برندار برادر!

زباله گردی، زخمی بر سیمای شهر

مصرف برق لرستانی‌ها در وضعیت «سبز» است/ تابستان بدون خاموشی

رسوب مشکلات سیل در بخشداری‌های لرستان

3 ماه از سیلاب گذشت/قصه سیل به سر رسید وعده مسئولان به مقصد نرسید

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

بیشه، تفرجگاه یا قربانگاه؟

سازگاری با کم آبی در لرستان

مصائب تالاب‌های لرستان/ مخالفت با سدسازی در بالادست «گری بلمک»

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

پروانه‌ای پیله کرده در ژنِ کودک

سیمای قضائی و عدالت محوری

توهم پرآبی

ضعف زیرساخت‌ در «گلدشت» بروجرد/عمده سوئیتهای اجاره‌ای مجوز ندارند

/گزارش/ معروف بین‌الملل، مظلوم داخل!

تابستان و قصه تکراری نبود سرگرمی کافی برای جوانان

ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی

رخت سیاه بر تن طبیعت لرستان/ راه‎آهن مقصر است؟

جبران خسارت سیل در سایه توجه مسئولان

موج خدمت تا رسیدن سیلزدگان به ساحل آرامش ادامه دارد

رج برجی که کج‌تر می‌شود!

آنگاه‌ که خروش سزار در طغیان کشکان فراموش شد

ویزیت همزمان چند بیمار و نارضایتی بیماران

کهمان، نگین گردشگری سلسله زیرساخت رفاهی می خواهد

خرم آباد شهری که در آتش اختلاف شهردار و شورای شهر می سوزد

گزارشی از خرابی‌ها و مدیریت بحران سیلاب‌های لرستان در 5 و 12 فروردین 98 - مهدی زارع *

اوتیسم؛ زمانی برای در خود فروماندن

خشونت های پنهان زیر یک سقف

سفر بی‌بازگشت بلوط‌کاران/سنجاب‌هایی که سر از بازار تهران درآوردند

تابستان، فصلی سیاه بر قامت سبز زاگرس

لزوم اصلاح زیرساخت‌ها، و تزریق تفکرهای جدید و آینده‌نگر در شبکه استانی لرستان

گذری بر حوادث مهم دوران رهبری امام خمینی (ره)

رونق گردشگری در سلسله نیازمند ایجاد زیرساخت است

دنیای جاذبه‌های طبیعت گردی در لرستان

/گزارش/ گردشی در مسیر خاکی گردشگری

چراغ سینما در لرستان خاموش است

گزارش؛ دسترنجی که به آب رفت/ کشاورزی لرستان روی آب...

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند

گل‌گاوزبان، مقوی قلب

سیل؛ قوز بالاقوز واحدهای تولیدی لرستان

تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی

مروری بر خسارت سیل به اقتصادی ترین بخش لرستان

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل

روایت مرگ و خشکی باغات انجیر پلدختر

جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی