ندای لرستان

آخرين مطالب

سیل مهربانی اجتماعي

سیل مهربانی

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد - اگرچه سیلی سهمیگن در نخستین روزهای سال نو کاشانه های پر مهر مردم دیار ایثار و رشادت ها را بر آب داد، اما سیل مهربانی از دل مردم ایران بر زندگی آنان جاری شد.
به گزارش ایرنا، سیل 12 فروردین ماه جاری آثاری از تخریب و نابودی و خسارت را بر منازل،ابنیه، زیرساخت ها، مزارع و کشاورزی مردم وارد کرد و بر هرکجا سر کشید از اندک سرمایه های زندگی نیز چشم پوشی نکرد.
این سیل ویرانگر با خود غم و غصه، اضطراب، وحشت، بغض به همراه داشت اما ارمغانی شیرین از جنس هم دلی و مهربانی، در میان موج های خروشانش برای مردمان زخم دیده به جا گذاشت.
سیل رفت و ویران کرد اما سیل مهربانی در مناطق سیلزده جاری گشته است و خواهران و برادران سیلزده فراموش نشده اند.
پس از سیل ویرانگر موجی پرخروش از نقاط مختلف کشور به مناطق سیل زده روانه شده است و هر کس به نوعی به مقابله با سیل ویرانگر برخواسته است.
این در حالی است که در لرستان نیز دستگاه های اجرایی و مردمی با همتی مضاعف سعی در آبادانی شهر ها و روستاها، کوچه و خیابان می کنند تا در نخستین روزهای سال نو غم و رنج این سیل را از روی این مناطق پاک کنندو دل ها را از آلام ویرانگر خانه تکانی کنند.
**محموله 2 میلیارد ریالی کمک غیرنقدی از کردستان به پلدختر ارسال شد
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تاکنون از انبارهای این جمعیت، محموله ای به ارزش 2 میلیارد ریال شامل کمک های غیر نقدی و مواد غذایی و خوراکی به شهر سیل زده پلدختر در استان لرستان ارسال شده است.
توفیق رحمانی اظهارداشت: این کمک ها شامل 2 هزار و 500 بسته 72 ساعته مواد غذایی و کنسروی، برنج، شکر و قند بوده است.
وی با بیان اینکه امروز نیز شرکت ایستک کردستان محموله چهار میلیارد ریالی به پلدختر ارسال می کند، افزود: 60 هزار بطری آب معدنی، 500 تخته پتو، 20 تن برنج، 100 هزار قرص نان، 2 هزار و 500 قوطی تن ماهی و 2 هزار و 500 قوطی کنسرو لوبیا از جمله اجناسی است که این شرکت برای کمک به سیل زدگان ارسال می کند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: شرکت ایستک ششم فروردین نیز محموله کمکی به ارزش چهار میلیارد ریال به استان سیل زده گلستان ارسال کرد.
رحمانی از جمع آوری و واریز یک میلیارد ریال کمک نقدی مردم استان برای سیل زدگان پلدختر خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 20 پایگاه هلال احمر در استان کمک های مردمی را جمع آوری می کنند.
وی با اشاره به اینکه 60 امدادگر هلال احمر استان در قالب 14 تیم عملیاتی در شهر سیل زده پلدختر حضور دارند، تاکید کرد: این افراد در قالب تیم های سیلاب، کوهستان و واکنش سریع مشغول امدادرسانی به مردم سیل زده هستند.
وی یادآور شد: هلال احمر کردستان فرماندهی عملیات امدادرسانی به منطقه سیل زده پلدختر را برعهده دارد و هفت استان دیگر نیز زیر نظر مدیرعامل این جمعیت فعالیت دارند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان گفت: مردم نوع دوست استان می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 99999 نزد تمام بانک ها واریز کنند.
** یک کامیون کمکهای مردمی از سلسله به پلدختر ارسال شد
رئیس کمیته امداد سلسله گفت: یک کامیون کمک های مردمی برای سیلزدگان پلدختر و معمولان با همکاری کمیته امداد و سپاه شهرستان به این مناطق ارسال شد.
ایرج امیری اظهار داشت: این محموله شامل کالاهای ضروری، نان، آب معدنی، کنسرو، لوازم بهداشتی، وسایل گرمایشی، پتو و سایر اقلام موردنیاز مناطق سیل زده بود.
وی ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری خوب مردم نیکوکار سلسله از آمادگی کامل این اداره جهت جمع آوری و ارسال کمکهای مردمی به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: همکاران حوزه مشارکت های مردمی با ایجاد پایگاه های ثابت و سیار در سطح شهرستان آماده دریافت کمکهای مردمی هستند.
2 هزار و 886 روستا در لرستان وجود دارد که یک هزار و 560 روستا بالای 20 خانوار و مابقی زیر 20 خانوار هستند.
** 40 کامیون کمک مردم کرمانشاه راهی لرستان شد
نماینده استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت: کمک های مردم کرمانشاه در قالب 40 دستگاه کامیون شامل اقلام ضروری به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
داریوش جودکی افزود: اجناس ارسالی برای کمک به سیل زدگان استان لرستان، شامل مواد غذایی و بهداشی، فرآورده های شیری، پتو، آب معدنی و چادر بود که بین مردم توزیع شد.
وی اظهار داشت: با توجه به تخریب بسیاری از منازل، مردم مناطق سیل زده لرستان نیازمند امکانات اولیه زندگی شامل مواد غذایی، چادر، البسه و انواع کنسرو هستند.
نماینده استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان با بیان اینکه اکنون در پلدختر مستقر هستیم، بیان کرد: مشارکت اصناف و بازاریان کرمانشاه و اداره اوقاف برای کمک رسانی به سیل زدگان همپای مردم بسیار مطلوب است و با توجه به عمق تخریب و از بین رفتن منازل نیازمند ارسال کمک های بیشتری هستیم.
جودکی، با تاکید بر تداوم کمک های مردمی، ادامه داد: همچنین اداره اوقاف با همکاری اصناف و بازاریان استان کرمانشاه اقدام به استقرار یک آشپزخانه برای تهیه و پخت غذای گرم از شب گذشته در پلدختر کرده است.
بارش های چند روز اخیر باعث وقوع سیل در اکثر شهرهای استان لرستان شده و برخی از شهرهای این استان از جمله پلدختر شرایط بسیار بحرانی را تجربه می کند.
مردم استان کرمانشاه در حالی به یاری مردم آسیب دیده لرستان شتافته اند که خود در جریان سیل هفته جاری خسارت های زیادی را متحمل شده اند.
**کمک های مردمی به شهرستان چگنی ارسال شد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک خرم آباد گفت: سه دستگاه خودروی هدایای جمع آوری شده مردم خرم آباد شامل بطری های آب معدنی، پوشاک، پتو و مواد خوراکی به شهرستان های چگنی و ویسیان ارسال شد.
به گزارش ایرنا، علی نجات آفتابی اظهارداشت: میزان این کمک ها 500 میلیون ریال است و علاوه بر این مردم خرم آباد 140 میلیون ریال بصورت نقدی اهدا کردند.
وی با اشاره به آمادگی این نهاد و مراکز نیکوکاری جهت دریافت هدایای مردمی به آسیب دیدگان سیل بیان کرد: آمادگی برای حضور در منازل و اماکن عمومی جهت دریافت هدایای مردمی وجود دارد.
**کامیون کمکهای مردم یزد به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: کمکهای مردم این استان در قالب 19دستگاه کامیون و تریلر اقلام ضروری به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
هادی هادی نسب اظهار داشت: اجناس ارسالی برای کمک به سیل زدگان استان لرستان، تا امروز شامل مواد غذایی و بهداشتی، 2هزار و 764 تخته پتو، هزار و 920 بطری آب معدنی، 680 کیلوگرم حلوا ارده، پنج هزار قرص نان تازه، 6 هزار و 882 کیلوگرم نان خشک محلی، 592 کیلوگرم بیسکویت، 480 بسته ماکارونی و 29 عدد بیل و کلنگ بوده است.
وی 60 قوطی شیر خشک، 613 کیلوگرم برنج و روغن، هزار و 253 کیلوگرم حبوبات، 204 جفت جلیقه نجات، 130 کیلوگرم شیرینی، 21 هزار و 950 قوطی انواع کنسرو، هزار و 910 دست لباس گرم، 140 جفت جوراب، 405 لیتر مواد شوینده و 56 بسته پوشک بچه را از دیگر مواد غذایی و بهداشتی ارسال شده عنوان کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد افزود: همچنین تجهیزات امدادی شامل پمپ و کف کش 9 دستگاه، موتور برق 2 دستگاه (30kw و5kw )، موتور پمپ خودکششی سیار 2 دستگاه، کمپرسی 5 دستگاه، لودر چهار دستگاه، کمرشکن و بولدوزر و گریدر و کامیون هر کدام 2 دستگاه به همراه 23 نفر نیروی امدادی نیز برای کمک به سیل زدگان به استان لرستان اعزام شده است.
هادی نسب با تاکید بر تداوم کمکهای مردمی، از آمادگی پیمانکاران استان برای ارسال نیروی زبده، ماشین آلات سنگین و سایر امکانات بر حسب نیاز به مناطق سیل زده خبر داد .
روز گذشته نیز کمکهای مردم این استان در قالب 13 دستگاه خودرو امدادی و عملیاتی با امکانات و نیروی لازم برای کمک به مردم مناطق سیل زده لرستان اعزام شده بود.
/6060/7274

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خسارت 262 میلیاردی سیل به زیرساخت‎های آب در لرستان

حریق در ارتفاعات «وزکور» شهرستان کوهدشت

آغاز عملیات گازرسانی به «شول آباد» آخرین شهر بدون گاز لرستان

دستگیری رمال فعال در فضای مجازی

کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در سلسله کشف شد

واژگونی وانت پیکان در محور کوهدشت- خرم‌آباد یک کشته برجا گذاشت

ترویج نیکوکاری، گامی در راستای مبارزه با مشکلات اقتصادی

احداث 4200 متر شبکه فشار متوسط برق در منطقه گردشگری «کهمان»

ریزش دیوار در دلفان یک کشته برجا گذاشت

محیط‌زیست لرستان در تسخیر «پسماند»/شهرداری‌های متخلف دادگاهی شدند

شبکه برق منطقه گردشگری کهمان الشتر بهره برداری شد

کودک و همسرآزاری بیشترین موارد مراجعه به اورژانس اجتماعی لرستان

افتتاح سایت BTS همراه اول در منطقه نمونه گردشگری کهمان

اجرای نسخه الکترونیک گام خوبی در راستای مدیریت هزینه‌ها است

90 درصد ورود قاچاق از سمت آزادراه خرم-زال است

بیشترین‌ تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی لرستان چه بودند؟

مراجعه ‌51 هزار نفر به مراکز خون‌گیری لرستان

فقر و اعتیاد مهمترین علت پیدایش کودکان کار در بروجرد است

مبارزه با سرشاخه های قاچاق کالا در اولویت قرار دارد

105 میلیارد تومان کالای قاچاق سال گذشته در لرستان کشف شد

واژگونی خودرو در جاده خرم اباد - الشتر یک کشته بر جا گذاشت

آب شرب 964 روستا براثر سیل دچار مشکل شد

14 هزار دستگاه پل در استان وجود دارد

لرستانی‎ها آب بیشتری مصرف می‎کنند

تب برفکی بعد از سیل را جدی بگیرید

تخریب درختان بنه در اراضی ملی

دستگیری باند سارق از خرم‌آباد در بروجرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان: 45 کیلومتر راه تخریب شده استان بازگشایی شد / عملیات احداث پل‌های بزرگ آغاز شده است

تشکیل 95 تعاونی جدید اقتصادی در لرستان/تعاونی‌های برتر تجلیل می‌شوند

طرح پاکسازی طبیعت دلفان به اجر در آمد

مستمری 216 کودک کار در لرستان برقرار شد

500 واحد مسکونی در لرستان به همت جهادگران قم احداث می‌شود

3062 روستای کشور گازرسانی می‎شوند

فقر در دوران کودکی و انتخاب شغل در آینده توسط کودکان کار

توقیف بار قاچاق یک میلیاردی در لرستان

سال گذشته 198 میلیارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شد

کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در لرستان کشف شد

کاهش 8 درصدی میزان سرقت درخرم آباد

کار تعمیر 600 واحد مسکونی سیلزده لرستان به اتمام رسید

عدم تامین منابع بازسازی زیرساخت‌های خسارت‌دیده از سیلاب

ادامه فصل سوم کاوش غار کلدر آغار شد

انجام ایمن سازی روستاها در کنار طرح‎های هادی و بازسازی

اهمال در استانداردسازی وسائل بازی خرم‌آباد/ از طریق مراجع قضایی وارد می‌شویم

آواربرداری 1790 واحد مسکونی پایان یافته است

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به سیلزدگان لرستان

2 هزار و 200 میلیارد ریال به بازسازی روستاهای سیلزده لرستان اختصاص یافت

تکمیل 40 هزار پرونده تسهیلات سیل‌زدگان/ پرداختی بانک‌ها محدود است

فعالیت 900 سازمان مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست

مشارکت مردم، پاشنه آشیل شهرداری

فرهنگ محیط زیست از ایده به رفتار و کردار تغییر یابد