ندای لرستان

آخرين مطالب

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال مقالات

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد- همیشه روزهای پایانی سال بازارهای شهری از رونق خاصی برخوردار می شوند اما آنچه باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد، خرید کالای ایرانی است که می تواند گامی بلند در راستای رونق و اشتغال کشور باشد.
  این روزها بازارهای فروش تنها مختص مغازه داران نیست بلکه در گوشه و کنار تمامی خیابان های اصلی، فروشندگان اجناس خود را گسترده و با صدایی رسا با بیان کلماتی در وصف کیفیت اجناس خود سعی در جلب مشتری بیشتری برای فروش کالاهای خود دارند.
گرچه نسبت به سال های گذشته بازار تولیدات داخلی از رونق بیشتری برخوردار است اما با نگاهی کوچک و جزیی به اجناس فروشندگان می توان به غلبه فروش اجناس چینی موجود در بازار به تولیدات داخلی پی برد.
بازار نوروزی شهرستان سلسله همچون سایر شهرستان ها این روزها حال و هوای دیگر دارد، از تکاپوی خانوارها برای خرید گرفته تا تکاپوی فروشندگان برای فروش اجناس و رنگارنگی بازار همه جلوه هایی از فرا رسیدن نوروزی هستند که تبیلغات کافی و آگاه کردن شهروندان با استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای خرید کالاهای ایرانی می تواند نویدبخش سالی خوب و امیدوارکننده برای اقتصاد کشور باشد.
یکی از جوانانی که برای خرید البسه نوروز به یکی از مراکز خرید شهرستان سلسله مراجعه کرده در این باره گفت: برای خرید شلوار جین به یکی از مغازه ها مراجعه کردم و از فروشنده خواستم که یکی از جنس های باکیفیت خود را به من ارائه دهد.
مهدی اکبری افزود: فروشنده جنسی را به من ارائه داد که به قول خودش کیفیتش را تضمین می داد و می گفت در صورت رنگ پس دادن و بی کیفیت بودن جنس آن، پول داده شده را پس خواهد داد.
این جوان الشتری عنوان کرد: از کیفیت جنس خریداری شده بسیار راضی بودم و فکر می کردم شاید کار ترک باشد اما وقتی مارک آن را مشاهده کردم اسم کشورمان ایران را روی آن دیدم.
امیری با بیان اینکه سال های قبل تولیدات داخلی از کیفیت خوبی برخوردار نبودند، خاطرنشان کرد: نمی توان از افزایش کیفیت تولیدات داخلی در حال حاضر چشم پوشی کرد گرچه می توان بر این کیفیت باز هم افزود.
پدری نیز که به همراه فرزندان خود در حال بازدید اجناس کنار خیابان است، در این باره گفت: خریدار به دنبال کالای باکیفیت و با قیمت مناسب است و اگر تولیدکنندگان ایرانی این دو مقوله را در تولیدات خود مدنظر داشته باشند خریداران قطعا کالای تولید داخل را خرید خواهند کرد.
وی با اشاره به قیمت پایین تر اجناس چینی موجود در بازار، عنوان کرد: متاسفانه آن چه باعث تمایل مردم به خرید اجناس چینی شده بضاعت پایین خانوارها است.
مرادی با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت کالاهای داخلی از سوی تولید کنندگان، عنوان کرد: خوشبختانه کالاهای داخلی در سال های اخیر از کیفیت بیشتری برخوردار شده اند اما به جلب اعتماد بیشتری از سوی تولیدکنندگان و فروشندگان برای فروش اجناس تولید داخل نیاز است.
یک فروشنده لوازم خانگی نیز افزود: برای خرید کالای ایرانی از سوی مردم، نیازمند آگاهی بخشی بیشتری در این حوزه هستیم.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از خریداران اجناس خارجی، کیفیت کالای خارجی را دلیلی مهم برای خرید خود عنوان می کنند، اظهار کرد: خوشبختانه اکنون کالاهای تولید داخل به همان میزان یا حتی بیشتر از کیفیت مورد نظر خریداران برخوردار هستند اما متاسفانه نگرش مردم نسبت به این مقوله هنوز آنچنان که لازم است به باور ننشسته است و فکر می کنم که رسانه ها می توانند نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا کنند.
این فروشنده لوازم خانگی با انتقاد از رسانه ملی در تبلیغ کالاهای خارجی، تصریح کرد: مردم رسانه ملی را چشم و گوش خود می پندارند، وقتی در رسانه ملی شاهد تبلیغ انواع کالاهای خارجی هستیم چگونه می توان انتظار داشت مردم به سوی خرید کالاهای داخلی راغب شوند.
نادری با اشاره به اینکه کارگران ایرانی و تولیدکنندگان داخلی چشم انتظار حمایت مردم هستند، افزود: متاسفانه این موضوع باعث شده که بعضی از تولیدکنندگان داخلی تولیدات خود را برای فروش با برندهای خارجی به بازار عرضه کنند.
وی با بیان اینکه کالاهای داخلی متناسب با شرایط کشور خودمان تولید می شوند، عنوان کرد: در حال حاضر کالاهایی در کشور خودمان تولید می شود که به صراحت می توان بهتر از کالاهای خارجی و قابل رقابت با آن ها دانست تنها باید تبلیغات خوب و آگاهی بخشی وسیعی برای آن ها صورت داد.
فرماندار سلسله مصرف کالای داخلی را یکی از ملزومات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: شیوع مصرف کالاهای خارجی چرخ های صنعت کشور را در سال های اخیر با چالش های جدی روبرو ساخته است.
شریف خسروی با اشاره به اینکه مصرف کالای داخلی باعث می شود که نیروی انسانی بیشتری در کشور به فعالیت مشغول شوند، عنوان کرد: بهترین راه برای ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری در کشور، توسعه تولیدات داخلی و تکیه بر مصرف کالاهای داخلی است.
فرماندار سلسله با تاکید بر اجرای سیاست های بازدارنده ورود کالاهای غیر ضروری خارجی به کشور، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز باید محصولات خود را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تری به بازار عرضه کنند تا بتوانند رضایت خریداران را برای خرید کالاهای داخلی فراهم آورند.
خسروی با تاکید بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از تولیدات داخلی حمایت کرد، اظهار داشت: برطرف کردن مشکلات اقتصادی موجود در کشور راهی جز خودباوری و تکیه بر توان داخلی ندارد لذا مصرف کالای ایرانی باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ویتامین D3 را به چه خوردنی‌هایی می‌توان اضافه کرد؟

آش گوشت خرم‌آباد، خوراک مراسمات و اعیاد

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

نعل وارونه‌ی شورا!

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

سفری تا مهربانی

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس