ندای لرستان

آخرين مطالب

امام جمعه خرم‌آباد تشریح کرد؛

محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران/رفتار مسئولین مردم را آزار میدهد سياسي

محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران/رفتار مسئولین مردم را آزار میدهد

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- امام‌جمعه خرم آباد با اشاره به محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران گفت: مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می‌دهد رفتار برخی مسئولین است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: امام زمان(عج) شیعیان را به سه چیز سفارش فرمودند و گفتند: «ای شیعیان ما از خدا بترسید، تقوا داشته باشید و به گناه نزدیک نشوید، تسلیم ما باشید، از ما اطاعت کنید و کارها را به ما واگذار کنید تا ما شما را هدایت کنیم»
وی با بیان اینکه باید ارتباط با امام زمان(عج) و توسل به او داشته باشیم، در کارها از او استمداد کنیم تا حضرت ما را یاری کند، تصریح کرد: اهل تقوا اهل ارتباط با امام زمان(عج) و تبعیت و اطاعت از اهل بیت(ع) هستند.
زینب کبری(س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است
خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به شنبه پنجم جمادی الاول سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: تبریک می گوییم این میلاد را و تشکر می کنیم از زحمات پرستارانی که همیشه آرامش بخش بیماران هستند و زحمات فراوانی انجام می دهند.
اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان دهیم زینب کبری است
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه زینب کبری(س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است، اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان دهیم زینب کبری است، تصریح کرد: حضرت زینب فضائل و اوصاف فراوانی دارد که هر کدام بیانگر عظمت آن حضرت است.
وی با تاکید بر اینکه حضرت زینب کبری(س) بانوی عارف به حقیقت توحید است، یک زن خداشناس موحد است و عابده آل علی لقب گرفته است، افزود: ایشان برخوردار از علم و دانش بیکران الهی بود؛ در یک کلام زینب کبری مظهر صبر و ایستادگی، مقاومت و ایثار و گذشت است.
امام جمعه خرم آباد یادآور شد: در تاریخ شخصیت هایی از مردان و زنانی داریم که برای جامعه ما الگو هستند که یک نمونه آن زینب کبری است.
خطبه های رهبری و نماز جمعه ایشان الگویی برای نماز جمعه همه کشور است
آیت الله میرعمادی به دوشنبه 24 دی ماه سالروز تعیین مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 1358 از سوی امام بزرگوار ما مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران منصوب شد؛ خطبه های رهبری و نماز جمعه ایشان الگویی برای نماز جمعه همه کشور است.
نخستین خصوصیت یک نماز جمعه خوب این است که خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد
وی با بیان اینکه این روزها مسئله ای که مطرح است، این است نماز جمعه ای که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران باشد چه نماز جمعه ای است، نماز جمعه ای که به عنوان قرارگاه ایمان، تقوا و بصیرت نقش آفرینی کند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ ادامه داد: نماز جمعه اگر سه خصوصیت بارز داشته باشد شایسته نظام اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نخستین خصوصیت یک نماز جمعه خوب این است که خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد، معنویت ایجاد کند و ارتباط مردم با خدا را تقویت کند، افزود: نماز جمعه ذکر الله است و باید آرامش بخش دل مردم باشد.
نماز جمعه نماز هدایت گری است
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ویژگی دوم نماز جمعه خوب آن است که مردم را به راه صحیح هدایت کند، اخلاق مردم و عقاید مردم را مستحکم کند، تصریح کرد: نماز جمعه نماز هدایت گری است، می خواهد مردم را به مسیر صحیح هدایت کند و از ظلمات و تاریکی ها به سوی نور دعوت کند.
وی با اشاره به اینکه ویژگی سوم نماز جمعه این است که بصیرت افزایی داشته باشد، هشیار کننده باشد، دشمن شناسی داشته باشد و دشمنان را معرفی کند، افزود: نماز جمعه باید کید و توطئه ها را برملا کند، نماز جمعه باید آرامش دل مومنان و موجب رسوایی منافقان و کافران و دشمنان شود.
نماز جمعه را با شکوه برگزار کنیم تا خاری در چشم دشمنان باشد
خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه از یک سو باعث امیدواری مردم باید بشود و از سوی دیگر قانون شکنان و متخلفان و ظالمان و اهل تزویر از نماز جمعه بترسند، منافقین باید از نماز جمعه بترسند، تصریح کرد: به همین جهت باید الگو بگیریم از رهبری، رهبر فرزانه انقلاب مهم ترین موضوعات مربوط به جامعه را در نماز جمعه مطرح می کند، باید این نماز جمعه را با شکوه برگزار کنیم تا خاری در چشم دشمنان باشد.
آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه 21 و 22 دی ماه سالروز یادآوری شهدای عزیز و مظلوم هسته ای ما شهیدان علی محمدی و احمدی روشن است، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای ما بوده است.
یکی از بزرگ ترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای ما بوده است
وی با بیان اینکه چرا آمریکا و رژیم صهیونیستی دانشمندان ما را ترور کردند؟ تصریح کرد: چون به بن بست رسیده بودند، در برابر قدرت هسته ای ایران به بن بست رسیده بودند و چاره ای جز این نداشتند که دانشمندان هسته ای ما را ترور کنند، رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها نمی توانستند پیشرفت ایران اسلامی را ببینند.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکا در طول این 40 سال بعد از پیروزی انقلاب با ما چه کرده است و چقدر جنایت و توطئه انجام داده است؛ گفت: تمام محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران غلط از آب درآمده است؛ آمریکا گفته بود ایران جزیره ثبات برای شاه است اما مردم ریختند و در یوم الله 22 بهمن انقلاب را به پیروزی رساندند.
محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران
آیت الله میرعمادی ضمن تشریح دیگر محاسبات غلط آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا به صدام گفت به ایران حمله کن و ظرف سه روز ایران را شکست می دهی، اما جنگ تحمیلی 8 سال طول کشید و سرانجام ملت ایران پیروز شد؛ آمریکا به کشورهای اروپایی گفت از برجام خارج می شویم و ایران را تحت شدید ترین تحریم ها قرار می دهیم و ایران از هم پاشیده می شود و چهل سالگی انقلاب را نمی بینند، اما غلط از آب درآمد.
وی با بیان اینکه محاسبات آمریکا غلط از آب درمی آید چون تفکر این ها مادی است، هواهای نفس و توطئه شیطانی در آن ها است، تصریح کرد: ملت ایران به دنبال پیشرفت، استقلال و عزت خود است، می بینید در این 40 سال ملت ایران پیروز بوده است.
نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امروز آمریکا آمده است کشورهای اطراف ما را توجیه کند که مسئولان ایران نمی توانند کشور را اداره کنند، افزود: اما کور خوانده اند، مردم با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب پای این انقلاب ایستاده اند، این تجربه 40 سال ماست، ما با وحدت و انسجام می توانیم بر تمام مشکلات غلبه یابیم.
مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می دهد رفتار برخی مسئولین است
آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ما با رعایت سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانیم اقتصاد خود را شکوفا کنیم، می توانیم با تکیه بر ظرفیت هایی که داریم به سمت پیشرفت و تعالی قدم برداریم، ادامه داد: مواظب باشیم مبادا دشمن در درون ما نفوذ یابد و تبلیغات سوء دشمن در ما اثر کند، ما آرمان های والا و اهداف بلندی داریم، رهبری با بصیرت داریم، ملتی هوشیار و حاضر در صحنه داریم، جوانان پای کار داریم، دانشمندان هسته ای داریم، افراد متعهد و دلسوز و متخصص در این کشور داریم.
وی با تاکید بر اینکه امروز تنها مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می دهد رفتار برخی مسئولین است، گفت: مبادا مردم را برنجانیم، به ارباب رجوع احترام بگذاریم، اعتبار و امکانات نداریم اما احترام گذاشتن را که داریم، صداقت را که داریم، وعده و وعید خلاف واقع ندهیم. همه باهم پای انقلاب بایستیم و مقاومت کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سالن‌های ورزشی لرستان برای اسکان مسافران نوروزی آماده شدند

گزارش هواشناسی لرستان/پیش‌بینی بارش شدید باران طی دوشنبه وسه‌شنبه

تردد در محورهای سپیددشت و منطقه گردشگری بیشه ممنوع شد

جابه‌جایی 38 هزار نفر توسط ناوگان حمل‌ونقل بین شهری لرستان

مرخصی مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان لرستان لغو شد

تخریب پل موقت پارک معلم خرم‌آباد

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی پلدختر برای مقابله با سیلاب احتمالی

42 هزار مسافر نوروزی در لرستان اقامت کردند

پیش‌بینی بارش 45 تا 55 میلی‌متری باران در لرستان

خرم‌آبادگردی در یک روز با اتوبوس گردشگری

سفر به دنیای اسرارآمیز زمین؛ از دره رؤیایی تا ابر زمین‌لغزش جهان

نجات دو نوجوان مسافر نوروزی در ارتفاعات «مله کوه» پلدختر

برگزاری ویژه برنامه جشن نوروز در محوطه باغ گلستان خرم‌آباد

شناسایی ظرفیت های بومی و محلی راهکار رونق تولید است

ایجاد امید در جامعه با رونق تولید و بهبود معیشت محقق می شود

رونق تولید با اقدام وعمل محقق می شود

ورود سامانه بارشی به جو لرستان از روز شنبه

وقوع 147 مورد تصادف شهری و جاده‌ای در لرستان

8 هزار گردشگر از قلعه «فلک الافلاک» دیدن کردند

پایگاه اورژانس بین جاده‌ای «مورانی» افتتاح شد

مشکلات اقتصادی با سپردن مدیریت به دست جوانان حل می‌شود

اولویت کشور معیشت و اقتصاد است/کارخانه‌های تعطیل لرستان احیا شوند

افزایش 5 درصدی تردد در محورهای لرستان در نخستین روز فروردین 98

رونق تولید، نیاز اصلی کشور است

دورود- سه‌راهی چالان‌چولان پرترددترین محور لرستان در سال 97

اقامت گردشگران در لرستان افزایش یافته است/ لزوم معرفی جاذبه‌ها

3 کمپ اسکان شهرداری خرم‌آباد میزبان مسافران نوروزی است

دیدار نماینده ولی‎فقیه در لرستان با خانواده‌های سه شهید

اسکان 20 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی لرستان

457 هزار تردد وسیله نقلیه در محورهای لرستان ثبت شد

استاندار لرستان به کمپین ملی «بهرفت» پیوست

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با خانواده شهدا دیدار کرد

زمین لرزه 2.6 ریشتری «معمولان» در لرستان را لرزاند

عمل به بیانیه گام دوم انقلاب منشأ تحول در کشور خواهد شد

97 سال مقاومت و گشایش نعمت الهی بود

لرستان سوئیس ایران است

استقرار 30 اکیپ رفع حوادث آب و فاضلاب شهری لرستان در ایام نوروز

طرح تشدید نظارت بر بازار لرستان تا پایان نوروز ادامه دارد

سوت اولین قطار گردشگری در ایستگاه راه آهن دورود به صدا درآمد

کشف 12 تن چوب قاچاق در لرستان

ملی شدن صنعت نفت؛ پیش درآمدی بر توسعه ایران

نظام اسلامی در خدمت محرومان و مستضعفان است

سال98 سرآغاز دهه پنجم انقلاب و عمل به بیانیه «گام دوم انقلاب» است

2 کودک قربانی حادثه واژگونی خودرو در محور ازنا- الیگودرز شدند

آغاز عملیات گازرسانی به 36 روستای منطقه «آبسرده» لرستان

برف‌روبی مناطق محاصره در برف الیگودرز با خودرو «برف خور»

امروز نظام سلطه در برابر منطق ایران تسلیم شده است

قطار گردشگری لرستان به راه افتاد/ حرکت روی ریل توسعه

توجه به امور جوانان آینده کشور را مصون خواهد کرد

اعتکاف، نوعی جهاد مقدس/ پیام عملی و درس‌آمیز اعتکاف معرفی شود