ندای لرستان

آخرين مطالب

امام جمعه خرم‌آباد تشریح کرد؛

محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران/رفتار مسئولین مردم را آزار میدهد سياسي

محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران/رفتار مسئولین مردم را آزار میدهد

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- امام‌جمعه خرم آباد با اشاره به محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران گفت: مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می‌دهد رفتار برخی مسئولین است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: امام زمان(عج) شیعیان را به سه چیز سفارش فرمودند و گفتند: «ای شیعیان ما از خدا بترسید، تقوا داشته باشید و به گناه نزدیک نشوید، تسلیم ما باشید، از ما اطاعت کنید و کارها را به ما واگذار کنید تا ما شما را هدایت کنیم»
وی با بیان اینکه باید ارتباط با امام زمان(عج) و توسل به او داشته باشیم، در کارها از او استمداد کنیم تا حضرت ما را یاری کند، تصریح کرد: اهل تقوا اهل ارتباط با امام زمان(عج) و تبعیت و اطاعت از اهل بیت(ع) هستند.
زینب کبری(س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است
خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به شنبه پنجم جمادی الاول سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: تبریک می گوییم این میلاد را و تشکر می کنیم از زحمات پرستارانی که همیشه آرامش بخش بیماران هستند و زحمات فراوانی انجام می دهند.
اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان دهیم زینب کبری است
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه زینب کبری(س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است، اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان دهیم زینب کبری است، تصریح کرد: حضرت زینب فضائل و اوصاف فراوانی دارد که هر کدام بیانگر عظمت آن حضرت است.
وی با تاکید بر اینکه حضرت زینب کبری(س) بانوی عارف به حقیقت توحید است، یک زن خداشناس موحد است و عابده آل علی لقب گرفته است، افزود: ایشان برخوردار از علم و دانش بیکران الهی بود؛ در یک کلام زینب کبری مظهر صبر و ایستادگی، مقاومت و ایثار و گذشت است.
امام جمعه خرم آباد یادآور شد: در تاریخ شخصیت هایی از مردان و زنانی داریم که برای جامعه ما الگو هستند که یک نمونه آن زینب کبری است.
خطبه های رهبری و نماز جمعه ایشان الگویی برای نماز جمعه همه کشور است
آیت الله میرعمادی به دوشنبه 24 دی ماه سالروز تعیین مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 1358 از سوی امام بزرگوار ما مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران منصوب شد؛ خطبه های رهبری و نماز جمعه ایشان الگویی برای نماز جمعه همه کشور است.
نخستین خصوصیت یک نماز جمعه خوب این است که خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد
وی با بیان اینکه این روزها مسئله ای که مطرح است، این است نماز جمعه ای که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران باشد چه نماز جمعه ای است، نماز جمعه ای که به عنوان قرارگاه ایمان، تقوا و بصیرت نقش آفرینی کند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ ادامه داد: نماز جمعه اگر سه خصوصیت بارز داشته باشد شایسته نظام اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نخستین خصوصیت یک نماز جمعه خوب این است که خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد، معنویت ایجاد کند و ارتباط مردم با خدا را تقویت کند، افزود: نماز جمعه ذکر الله است و باید آرامش بخش دل مردم باشد.
نماز جمعه نماز هدایت گری است
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ویژگی دوم نماز جمعه خوب آن است که مردم را به راه صحیح هدایت کند، اخلاق مردم و عقاید مردم را مستحکم کند، تصریح کرد: نماز جمعه نماز هدایت گری است، می خواهد مردم را به مسیر صحیح هدایت کند و از ظلمات و تاریکی ها به سوی نور دعوت کند.
وی با اشاره به اینکه ویژگی سوم نماز جمعه این است که بصیرت افزایی داشته باشد، هشیار کننده باشد، دشمن شناسی داشته باشد و دشمنان را معرفی کند، افزود: نماز جمعه باید کید و توطئه ها را برملا کند، نماز جمعه باید آرامش دل مومنان و موجب رسوایی منافقان و کافران و دشمنان شود.
نماز جمعه را با شکوه برگزار کنیم تا خاری در چشم دشمنان باشد
خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه از یک سو باعث امیدواری مردم باید بشود و از سوی دیگر قانون شکنان و متخلفان و ظالمان و اهل تزویر از نماز جمعه بترسند، منافقین باید از نماز جمعه بترسند، تصریح کرد: به همین جهت باید الگو بگیریم از رهبری، رهبر فرزانه انقلاب مهم ترین موضوعات مربوط به جامعه را در نماز جمعه مطرح می کند، باید این نماز جمعه را با شکوه برگزار کنیم تا خاری در چشم دشمنان باشد.
آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه 21 و 22 دی ماه سالروز یادآوری شهدای عزیز و مظلوم هسته ای ما شهیدان علی محمدی و احمدی روشن است، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای ما بوده است.
یکی از بزرگ ترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای ما بوده است
وی با بیان اینکه چرا آمریکا و رژیم صهیونیستی دانشمندان ما را ترور کردند؟ تصریح کرد: چون به بن بست رسیده بودند، در برابر قدرت هسته ای ایران به بن بست رسیده بودند و چاره ای جز این نداشتند که دانشمندان هسته ای ما را ترور کنند، رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها نمی توانستند پیشرفت ایران اسلامی را ببینند.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکا در طول این 40 سال بعد از پیروزی انقلاب با ما چه کرده است و چقدر جنایت و توطئه انجام داده است؛ گفت: تمام محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران غلط از آب درآمده است؛ آمریکا گفته بود ایران جزیره ثبات برای شاه است اما مردم ریختند و در یوم الله 22 بهمن انقلاب را به پیروزی رساندند.
محاسبات غلط آمریکا در مورد ایران
آیت الله میرعمادی ضمن تشریح دیگر محاسبات غلط آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا به صدام گفت به ایران حمله کن و ظرف سه روز ایران را شکست می دهی، اما جنگ تحمیلی 8 سال طول کشید و سرانجام ملت ایران پیروز شد؛ آمریکا به کشورهای اروپایی گفت از برجام خارج می شویم و ایران را تحت شدید ترین تحریم ها قرار می دهیم و ایران از هم پاشیده می شود و چهل سالگی انقلاب را نمی بینند، اما غلط از آب درآمد.
وی با بیان اینکه محاسبات آمریکا غلط از آب درمی آید چون تفکر این ها مادی است، هواهای نفس و توطئه شیطانی در آن ها است، تصریح کرد: ملت ایران به دنبال پیشرفت، استقلال و عزت خود است، می بینید در این 40 سال ملت ایران پیروز بوده است.
نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امروز آمریکا آمده است کشورهای اطراف ما را توجیه کند که مسئولان ایران نمی توانند کشور را اداره کنند، افزود: اما کور خوانده اند، مردم با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب پای این انقلاب ایستاده اند، این تجربه 40 سال ماست، ما با وحدت و انسجام می توانیم بر تمام مشکلات غلبه یابیم.
مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می دهد رفتار برخی مسئولین است
آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ما با رعایت سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانیم اقتصاد خود را شکوفا کنیم، می توانیم با تکیه بر ظرفیت هایی که داریم به سمت پیشرفت و تعالی قدم برداریم، ادامه داد: مواظب باشیم مبادا دشمن در درون ما نفوذ یابد و تبلیغات سوء دشمن در ما اثر کند، ما آرمان های والا و اهداف بلندی داریم، رهبری با بصیرت داریم، ملتی هوشیار و حاضر در صحنه داریم، جوانان پای کار داریم، دانشمندان هسته ای داریم، افراد متعهد و دلسوز و متخصص در این کشور داریم.
وی با تاکید بر اینکه امروز تنها مسئولین ما باید در رفتار خود تجدید نظر کنند، چیزی که مردم را آزار می دهد رفتار برخی مسئولین است، گفت: مبادا مردم را برنجانیم، به ارباب رجوع احترام بگذاریم، اعتبار و امکانات نداریم اما احترام گذاشتن را که داریم، صداقت را که داریم، وعده و وعید خلاف واقع ندهیم. همه باهم پای انقلاب بایستیم و مقاومت کنیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زمین لرزه 4 ریشتری طبس را لرزاند

خدمت به مناطق سیل زده مهمترین وظیفه دستگاههای اجرایی و بانک ها است

قطعه اول جاده خرم آباد - پلدختر بازسازی می شود

1450 میلیارد ریال کمک بلاعوض به بخش کشاورزی لرستان ابلاغ شد

کشف محموله کالای قاچاق در پلدختر

مراحل تعمیر 2 هزار و 698 واحد سیل زده لرستان انجام شد

تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده به بدهکاران بانکی نیز پرداخت می شود

لرستان به استان پیشرو در بخش توسعه تبدیل می شود

نجار: هیچ سیل زده لرستانی از چادر به عنوان محل اسکان استفاده نمی کند

استاندار لرستان: حضور برخی افراد سودجو در چادرهای اسکان سیلزدگان قابل قبول نیست

5 میلیارد در حوزه عمران روستایی بخش مرکزی بروجرد هزینه شد

جزئیات تامین زمین ساخت واحدهای تخریبی روستاهای پلدختر

5 میلیارد در حوزه عمرانی روستایی بخش مرکزی بروجرد هزینه شد

بانکها هنوز تسهیلاتی به خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی پرداخت نکرده‌اند

آخرین جزئیات پرونده عضو شورای شهر بروجرد/ احتمال وجود افراد مرتبط

انتظار داریم چادرهای اسکان جمع شوند/ تجدیدنظر درمورد حریم رودخانه

بانک‌ها در پرداخت وام سیل‌زدگان نسبت به زلزله کرمانشاه عقب هستند

معرفی 23 هزار واحد سیل‌زده به بانک‌ها/ 4250 واحد تسهیلات گرفتند

وزیر نیرو: تعیین قیمت واقعی آب، مشکل این مایع حیاتی را حل می کند

کسری واحدهای زیان‌ده دانشگاه آزاد از محل انباشت مالی تأمین می‌شود

وزیر دادگستری بر مبارزه بی امان با پدیده قاچاق تاکید کرد

ایستگاه پست 230 کیلوولتی GIS صفه اصفهان به بهره برداری رسید

خانه‌هایی زیر سقف بحران

براساس مصوبه شورای شهر تهران صورت گرفت؛ تعدیل عوارض ساخت و ساز در شهر تهران

روزنامه نگاری برای فردا

جذب 15 میلیارد تومان تسهیلات جبران خسارت سیل در بروجرد

سرعت لاک‌پشتی سدسازی در لرستان/نبود زیرساخت مهاجرت را افزایش داده

معاون سیاسی وزیر کشور: وظیفه ما برگزاری انتخابات سالم و امن است

تابستان داغ 60

روزی به این خانه خواهند آمد

معدوم‌سازی 7 میلیون کیلوگرم فرآورده دامی/150 هزار تن گوشت وارد شد

برای صادرات به سوریه، مشکل ترانزیت کالا داریم

طرح توسعه درمانگاه فرهنگیان بروجرد نیازمند 40 میلیارد ریال اعتبار است

بازارهای عراق و سوریه فرصتی مناسب برای بازرگانان لرستان است

مهمترین راه مقابله با تحریم‌ها افزایش صادرات پتروشیمی است

دولت برای صادرات از تولیدکنندگان حمایت کند

تکمیل 10 سد نیمه تمام لرستان ضروری است

12 میلیارد دلار کالا و انرژی به عراق صادر شد

میز عراق و سوریه در لرستان تشکیل می شود

استاندار لرستان: میز صادرات به عراق و سوریه در استان تشکیل می‎شود

30 روستا هر هفته دارای شبکه آبرسانی می‌شود

سه هزار خانوار سیل‌زده مازنی به خانه برگشتند

جمع بندی مباحث کنکور برای دانش آموزان مناطق سیلزده لرستان

ارتباط خوبی بین ایران و سوریه وجود دارد

50 قلم کالای تولیدی لرستان امکان حضور در بازار عراق و سوریه را دارد

یک میلیاردو 130 میلیون دلار محصولات فلزی به عراق صادر شد

صادرات 12 میلیارد دلاری کالا و انرژی ایران به عراق

آمریکا نقش کمرنگی در مناسبات ایران با سوریه و عراق دارد

ستاد اقتصاد مقاومتی آمادگی کامل را برای کنترل و رفع موانع تولید دارد

آیت الله مبلغی درگذشت رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را تسلیت گفت