ندای لرستان

آخرين مطالب

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا مقالات

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - پایگاه خبری سنگ نوشته لرستان در مطلبی با عنوان "آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا" نوشت: آدمی برای رسیدن به هدف و رویایی که در سر دارد بایستی از خیلی چیزها دست بکشد، خیلی چیزها را کنار بگذارد و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا در نهایت به آنچه استحقاق آن را داشته برسد.
در ادامه این مطلب آمده است: بیش‌تر آدم‌ها فقط رویا دارند و برای رسیدن به آن یا تلاش نمی‌کنند و یا با اندک تلاشی مایوس و از آن دست می‌کشند، اما اندکی از افراد هدف دارند، هدفی که ذره ذره جلو می‌رود تا در نهایت به یک داشته بزرگ می‌رسد.
اما، برای رسیدن به هدف بایستی تغییر کرد، تغییر در رفتار، کردار، تفکر و… تغییری که توام با رنج و درد و سختی‌ست، رنج‌هایی که از دوری خانواده گرفته تا قرار گرفتن در بدترین شرایط زندگی، بی خوابی، بی پولی، نداشتن جای خواب و… همه و همه همواره با درد و مشقت همراه بوده و هست.
اگر زندگی افراد موفق را مرور کنیم قطعا به این نتیجه می‌رسیم که رسیدن به ایده ‌آل در زندگی این افراد چندان هم آسان نبوده و نیست، کما این‌که بیش‌تر افراد دور و برمان این تعداد اندک افراد موفق را به سخره می‌گیرند و گاها تهمت‌های فراوانی هم به آن‌ها روا می‌دارند.
ما ایرانی‌ها معمولا آدم‌هایی راحت طلب و خونسرد هستیم، گاهی هم بیخیالی و بی هدفی انگیزه زندگی کردن را از ما گرفته و در امور روزانه خود دچار مکررات شده‌ایم، اما در لابلای این همه خونسردی‌ها و راحت طلبی‌ها یک نفر، فقط یک نفر کافی‌ست تا همه‌ی این معادلات را بر هم بزند، کسی که روزی برای رسیدن به رویای خود نه به پول فکر می‌کرد و نه حتا به ماوایی برای خواب.
او نه این‌که هیچی نداشته باشد، تهی نیست، از دیار فرهنگ و تمدن، غیرت و مردانگی و در عین حال سادگی پا به عرصه‌ای بسیار دشوار گذاشته است.
گاهی نیاز دلیل تکاپو و رسیدن به همه چیز است و گاهی علاوه بر داشتن، این خواسته و هدف است که فرد را به اوج قله‌های موفقیت می‌رساند.
امروز در میان خیل تماشاگران تیم محبوبم پرسپولیس در میان صدای کر کننده شیپورهای تماشاچیان فقط به گوشه‌ای از زحمات سخت و دشوار کسی فکر می‌کردم که بی خوابی، نداشتن جای خواب، کار در کارواش و… را به جان خرید تا امروز برای همیشه بهترین باشد.
اینجا ورزشگاه آزادی و به قول طرفداران چند آتیشه پرسپولیس، جهنم آزادی‌ست، جهنمی که تا به امروز در بسیاری از رویدادها بهشتی بی مثال برای ورزش این مملکت بوده است.
اگر غزال تیزپای آسیا در مقدماتی جام جهانی 1998 در #ملبورن استرالیا برای ملت ایران افتخار به ارمغان آورد، امروز این عقاب تیز چنگ با تمام توان بر بلندای آسمان آسیا به پرواز درآمده تا هم برای پرسپولیس، هم ملت ایران و هم برای قوم غیرتمند لر به مانند تمامی ادوار تاریخ پیروزی، غرور و افتخار به ارمغان آورد.
بلاشک در همان شب‌های بی خوابی در دور میدان آزادی یک شب بر اثر خستگی‌های بسیار خوابی اندک بر چشمان‌اش گذر کرده، خوابی که شیرینی‌اش ایستادن بر بام آسیا باشد، خوابی که تا تعبیر فقط 90 دقیقه و اندی در میان فوج مشتاقان به فوتبال در استادیوم آزادی فاصله داشت.
او که رو در روی کرستیانو رونالدو مرد شماره یک فوتبال جهان، جدال پنجاه پنجاه را سلامت از میدان مسابقه بیرون آمد و در واپسین دقایق بازی ما قبل فینال لیگ قهرمانان آسیا در همین ورزشگاه توانست ضربه مهلک و کشنده #ژوای_هرناندز فوق ستاره فوتبال جهان را مهار کند و امید را در دل میلیون‌ها ایرانی زنده کند، امروز هم با امید به پروردگار و انگیزه و تلاش و پشتکاری که داشت توانست به مانند عقابی تیز چنگ از دروازه پرسپولیس محافظت کند.
اگر چه پرسپولیس با تمام خستگی‌ها و کمبودها نتوانست فینال آسیا را با قهرمانی به پایان برساند، اما مرد شماره یک پرسپولیس و تیم ملی، به عنوان #گلر #برتر لیگ قهرمانان آسیا از سوی کنفدراسیون فوتبال قاره کهن انتخاب شد، انتخابی که رویای شیرین‌ علیرضا بیرانوند را برای قهرمانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا و ایستادن بر سکوی افتخار یک قدم به تاخیر انداخت.
ایستادن بر بام آسیا و انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال قاره‌ی کهن افتخاری‌ست که روزی در سرنوشت علیرضا بیرانوند ثبت شده است، معجزه‌ای که امروز در ورزشگاه آزادی تکمیل نشد شاید به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا گره خورده باشد، با این حال کسب هر موفقیتی برای سنگربان لرستانی تیم ملی ایران دور از انتظار نیست چرا که سال‌ها برای رسیدن به هر موفقیتی از جان خود مایه گذاشته است.
منبع : پایگاه خبری سنگ نوشته
6060

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ویتامین D3 را به چه خوردنی‌هایی می‌توان اضافه کرد؟

آش گوشت خرم‌آباد، خوراک مراسمات و اعیاد

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

نعل وارونه‌ی شورا!

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

سفری تا مهربانی

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس