ندای لرستان

آخرين مطالب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد؛

نمایش روحیه استکبار ستیزی در 13 آبان سياسي

نمایش روحیه استکبار ستیزی در 13 آبان

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به نمایش روحیه استکبار ستیزی در راهپیمایی 13 آبان، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» به شعور سیاسی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: بهترین توشه برای آخرت تقوا است.
تشریح دستاوردهای راهپیمایی اربعین
وی با اشاره به دهه آخر صفر و همچنین برگزاری راهپیمایی اربعین، عنوان کرد: راهپیمایی اربعین امام حسین(ع) علیرغم تهدیدهای تروریست ها و تحریم های اقتصادی آمریکا امسال با شکوه تر از همیشه برگزار شد و در این زمینه باید خدا را شاکر باشیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین با امینت کامل و مقتدرانه برگزار شد و این امر بزرگترین دستاورد بود، بیان داشت: خود پیاده روی اربعین و این حماسه بزرگ نیز دستاوردهای فراوانی دارد و امروز تفکر عاشورا به نتیجه رسیده و تبلور تفکر عاشورایی با ایجاد حماسه 20 میلیون نفری اربعین بوده است.
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این پیاده روی با همدلی، همفکری و همکاری دو کشور ایران و عراق برگزار شد و این در حالیست که دشمنان تلاش داشتند اقدام به ایجاد اختلاف و تفرقه کنند اما تیرشان به هدف نخورد و این امر قدرت کربلا و نهضت عاشورا را به دنیا نشان داد، تصریح کرد: یکی از دستاوردهای اربعین این بود که قدرت کربلا را نشان داد، عظمت عاشورا را نشان داد و موجب محو ظلم و ستم، آزادی قدس و محو رژیم صهیونیستی خواهد شد و زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) است.
وی با تقدیر از همه کسانی که در این زمینه نقش آفرینی کردند، بیان داشت: همچنین از اعضای ستاد اربعین لرستان نیز تقدیر می کنیم چرا که اقدامات و برنامه های مطلوب و تاثیر گذاری را انجام دادند.
راه نجات امت اسلامی قرآن و عترت است
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 28 صفر و رحلت پیامبر(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، افزود: بزرگترین نعمت برای بشریت تبعیت از نبوت و امامت است و مردم در سایه نبوت و امامت هدایت می شوند و به سعادت دنیا و آخرت نائل می شوند.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه پیامبر(ص) دو چیز را به امت اسلامی سفارش کردند و آن دو چیز سفارش به قرآن و همچنین سفارش به عترت بوده است، تصریح کرد: متاسفانه امت اسلامی به وصیت پیامبر(ص) عمل نکردند و این در حالیست که راه نجات امت اسلامی قرآن و عترت است و اگر به قرآن و ولایت عمل کنیم هرگز گمراه نمی شویم و در سلامت و سعادت خواهیم بود.
وی همچنین با اشاره به 27 صفر و روز وقف، نیز بیان داشت: یکی از دستورات اسلام وقف است و اولین واقف نیز پیامبر(ص) بوده اند و وقت فرصت بسیار مهمی است و تمام اهداف اسلام را با این ظرفیت می توان به ثمر رساند، وقف ظرفیتی برای پیشرفت نظام اسلامی خواهد بود، درخت پر ثمر اقتصادی است، منبع درآمد نظام اسلامی است و امروز زنده ماندن عاشورا و قیام امام حسین(ع) به برکت وقف است.
تقدیر از مهمان‌نوازی مردم لرستان از زائران اربعین
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بخشی از مال خود را در راه خدا، امام حسین(ع) و دین وقف کنید، عنوان کرد: وقف دامنه وسیعی دارد، وقف کارکردهای وسیعی دارد، با وقف می توان بخشی از اموال، خود و ثروت خود را ماندگار کنیم.
آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: وقف میراث ماندگار است، متاسفانه به این موضوع دینی توجه جدی نمی شود و این در حالیست که وقف موجب محرومیت زدایی، تکریم شعائر دینی، نشر دین و ترویج فرهنگ اهل بیت می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 14 آبان و روز فرهنگ عمومی، گفت: این روز، روز حساس و مهمی است و فرهنگ عمومی شامل مسائلی مانند نوع دوستی، تعاون، مهمان نوازی و ... می شود و در این راستا باید از مردم استان لرستان و شهر خرم آباد بابت مهمان نوازی، پذیرایی و استقبال از زائران اربعین حسینی(ع) تقدیر و تشکر کنیم.
شعار «مرگ بر آمریکا» به شعور سیاسی تبدیل شده است
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، بیان داشت: در این روز سه مناسبت مهم تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام(ره)، مبارزه امام با کاپیتولاسیون و همچنین تبعید امام(ره) را داریم.
آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه آنچه که در این مناسبت ها مشترک است خیانت آمریکا به ملت ایران و همچنین نفرت مردم ایران نسبت به آمریکا است، عنوان کرد: برخی می گویند چرا بعد از پیروزی انقلاب همواره شعار «مرگ بر آمریکا» را سر می دهید؟ جواب این سوال روشن است، شعار «مرگ بر آمریکا» شعار علیه رفتار غیر انسانی و کردار وحشیانه آمریکا نسبت به ملت ایران است.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران، جوانان و دانش آموزان ما شعار «مرگ بر آمریکا» را به شعور سیاسی تبدیل کرده اند و امروز شعار «مرگ بر آمریکا» یک ضرورت است، گفت: آمریکا بعد از پیروزی انقلاب قصد کودتای دیگری مانند 28 مرداد و برگرداندن شاه و سلطه خودش در کشور ایران را داشت که دانشجویان پیرو خط امام اقدام به تسخیر لانه جاسوسی کردند.
نمایش روحیه استکبار ستیزی در 13 آبان
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه شعار «مرگ بر آمریکا» نتیجه داد و قدرت آمریکا را رو به افول و نابودی کشاند، ادامه داد: امروز شاهد هستیم که مانند شوروی سابق آمریکا متلاشی شده و با چشم خود می بینیم که قدرت آمریکا رو به افول است.
آیت الله میرعمادی با اشاره به شکست آمریکا در طبس، شکست سیاست هایش در خاورمیانه، شکست ادعای کدخدایی جهان در دنیا، اعتراف آمریکا در شکست حمله نظامی به عراق، حضور در سوریه، لشکر کشی به افغانستان و... گفت: همه این توطئه ها نتیجه نداد و نتیجه به نفع ایران شد.
وی با تاکید بر اینکه امسال نیز پیروزی دیگری برای ملت ایران در روز 13 آبان رغم خواهد خورد، گفت: امسال چهلمین سال پیرزوی انقلاب اسلامی ایران است و همه با هم در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنیم و روحیه استکبار ستیری خود را بار دیگر به نمایش خواهیم گذاشت.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس: امنیت زیرساختی لرستان در معرض خطر قرار نگیرد

مدیران پیگیر ردیف‌های شناور باشند/ رقم شناور از بودجه عمرانی 30 تا 40 درصد است

سنگ‌بری‌های لرستان نمی‌توانند سنگ باکیفیت تولید کنند

هیچ دولتی براساس بودجه نمی‌تواند مشکلات زیرساختی را حل کند

آمریکا در آستانه فروپاشی است

13 آبان ماه 97 روز ناکامی آمریکا بود

آقایان بازنشسته صندلی را رها کنید/روحیه بسیجی در اقتصاد تقویت شود

«بسیج» خار چشم مستکبرین است/ نقش کتاب در آگاهی‌ بخشی به جامعه

یک نیروی جوان و بومی سرپرست اداره ورزش و جوانان بروجرد می‌شود

دبی رودخانه کشکان در پلدختر به 440 مترمکعب بر ثانیه رسید

جوشش چشمه فصلی کیو/ بازگشت حیات به دریاچه خرم‌آباد

پیشرفت هسته‌ای کشور مدیون تفکر بسیجی بوده است

هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست

وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

خرم: ظریف انقدر تحمل کرد که به سیم آخر زد

41میلی‌متر باران در لرستان بارید/بارش برف در 6 شهرستان و ارتفاعات

تاروپودی که نقش شکوفایی می‌زند/ فرش قرمز برای هنر ایرانی

بارش برف و باران در محورهای لرستان/ تردد عادی و روان برقرار است

ایران در بالاترین سطح اقتدار قرار دارد/ ملت به دشمن سیلی خواهد زد

نجات کودک عشایر الیگودرزی گرفتار در برف توسط نیروهای هلال‌احمر

استقرار 5 اکیپ راهداری در محورهای پلدختر

محور همه ارزش‌ها، در فرهنگ ما شهادت است

همسر ترامپ خواستار اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد

ضرورت تحکیم بنیه اعتقادی جوانان و ترویج آموزه‌های دینی در جامعه

ششمین دوره مسابقات قرآنی قوه قضاییه در لرستان برگزار شد

«ج.ا»: جریان انحرافی همسو با احمدی نژاد است

حاشیه های انتخاب «حناچی» به دوره هابیل و قابیل بر می گردد

ایران نگذاشت که آمریکا منطقه را ببلعد

بارش برف در گردنه‎های لرستان/ 34 میلی‌متر باران در شول آباد بارید

2 پروژه شهردای پلدختر افتتاح شد

تیمار پرندگان، پاکسازی طبیعت و کاشت درخت برای حفظ محیط زیست

لزوم تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی

معاون استاندار مطرح کرد: صداقت، امانتداری، شفافیت و فنی بودن رمز موفقیت یک رسانه است

‍ معاون استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی

‍ ‍ استاندار خبر داد: تشکیل جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس برای لرستان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: الگوی کشت به کشاورزان تحمیل شدنی نیست

اختصاص اعتبار به شهرستان‌ها بر اساس محل تولد مدیران!

بروجرد 15.5 درصد تولیدات زراعی لرستان را به خود اختصاص داده است

تنها 185 هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان آبی است

انتقاد از تعطیلی واحدها/ خیلی از امور «خوره» جان مردم شده است

ظرفیت گردشگری 11 تالاب پلدختر مغفول مانده است

مانور پدافند غیرعامل با محوریت تنظیم بازار در بروجرد برگزار شد

آماده‌باش ستاد بحران پلدختر برای مقابله با بارش‌های احتمالی

اظهارنظر جالب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص طرح‌های آبی

نگاهمان به فرهنگ کار عوض شود/پشت میز نشستن فقط کار محسوب نمی‌شود

انتقاد از عدم اعلام قیمت گندم/به کشاورز سیگنال می‌دهیم گندم نکارد

الگوی کشت را سیستم بازار دیکته می‌کند

انتقاد استاندار از عملکرد برخی مدیران

20 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های کتابخانه‌ای لرستان نیاز است

پرداخت تسهیلات حمایتی اشتغالزا به استان‌ها تفویض اختیار شود