ندای لرستان

آخرين مطالب

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان تاکید کرد:

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود اجتماعي

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی  NA  توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بر ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتاد با زبان و فرهنگ خاص خود تاکید کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام نهادیست مردمی خودجوش وغیرانتفایی که درسال 1953میلادی مصادف با سال 1332هجری شمسی توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیادگرفتاربودند با هدف کمک ونجات معتادان ازاعتیاد تاسیس شد، ادامه داد: این انجمن در 139 کشور جهان ازجمله 11 کشور مسلمان فعال بوده و در هفته 68 هزار جلسه بابیش از80 زبان مختلف برگزارمی‌کند و بیش از دومیلیون عضو درحال بهبودی دارد که بیش از یک پنجم آن در ایران است.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام فعالیت خود را در سال 1369 درایران آغاز کرد، افزود: هدف این انجمن پیام رساندن به معتادان در حال عذاب بود؛ هم‌اکنون بیش از400 هزار عضو درحال بهبودی درکشور دارد و 23 هزار و 455 جلسه درهفته در قالب 5303 گروه و بطور مرتب جلسات خود را در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها با هدف کمک و نجات معتادان از چنگال اعتیادبه مواد مخدر برگزار می‌کند.
وی گفت: 95 گروه در قالب 447 جلسه در هفته در لرستان برگزار می‌شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه در این انجمن روش بهبودی از بیماری اعتیاد بر پایه کمک یک معتاد به معتاد دیگر و براساس 12 قدم بهبودی آن و شرکت در جلسه گروهی به مدت 90 دقیقه استوار شده تا اعضای این انجمن بتواند چگونگی زندگی بدون مصرف موادمخدر را از یکدیگر بیاموزند و پیامدهای ناشی از اعتیاد را بهبود بخشند، تصریح کرد: معتادان گمنام از لحاظ مالی هیچ گونه کمکی اعم از وام، وقف، هدیه و... را نمی‌پذیرد و هزینه‌هایش را از طریق کمک‎های داوطلبانه اعضای خود و نشریات تامین می‌کند.
وی افزود: ازطریق خوداتکایی تعهد خود را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهیم و کارهایی که می‌توانیم ازطریق اعانات داوطلبانه خود انجام دهیم بسیار قابل توجه هستند و شامل ترجمه و چاپ نشریات به چندین زبان مختلف؛ همچنین چاپ وتوزیع بروشورهایی که متناسب بامسائل معتادان گمنام بوده و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه بازگشایی جلسات جدید حتی در مناطق دورافتاده ازطریق تیم اطلاع رسانی که تمامی هزینه‌های آنها از طریق اعانات داوطلبانه اعضاء تامین شده انجام می‌گیرد، بیان کرد: این مهم برای این است تا هر معتادی تمایل دارد از نعمت پاکی و بهبودی بهره‌مند شود.
وی گفت: چند گروه معدود بودیم که الان به یک انجمن جهانی تبدیل شده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا انجمن معتادان گمنام را انتخاب کرده‌اید؟ گفت: گمنامی به اعضا مربوط می‌شود نه به انجمن و انجمن معتادان گمنام سری و مخفی یازیرزمینی نیست بلکه شناخته شده و منبعی درخدمت اجتماع است که اعضای آن بدون واهمه و ترس وفارغ از هویت شخصی(شغل،سمت،دارایی،درجه تحصیلی،مقام‌های اجتماعی وغیره)در جلسات شرکت می‌کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان افزود: اصل گمنامی فضای یکسان و برابری را در جلسات بهبودی برای همه اعضا ایجاد می‌کند تا آنان باهرگونه پیشینه و موفقیت‌های اجتماعی امتیازی نسبت به دیگر شرکت کنندگان نداشته باشند.
وی با بیان اینکه اعتیاد مختص قشرخاصی نیست و خروج از آن حمایت اجتماعی را می‌طلبد، عنوان کرد: ما هم باحمایت‌های معنوی مسئولان می‌توانیم بهترفعالیت کنیم.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام درسال 1385 باهمین نام به شماره 21065 به ثبت رسیده و مجوزفعالیت خود را از پلیس امنیت ناجا دریافت کرده است، عنوان کرد: با توجه به موفقیت‌ها و خوشنامی این انجمن در سطح جامعه مسولین همکاری لازم را با این انجمن دارند و جا دارد از حمایت‌های معنوی تمامی آنان تشکر و قدردانی کنیم.
وی با اشاره به اینکه تنها لازمه عضویت هرعضو در این انجمن تمایل به قطع مصرف است، یادآور شد: تمرکز در معتادان گمنام بر روی مشکل اعتیاد است نه یک ماده مخدرخاص و عضویت در این انجمن کاملا رایگان بوده و هیچ شرط و شروطی وجود ندارد؛ هرمعتادی بدون در نظرگرفتن نوع ماده مخدرمصرفی، عقیده، وضعیت مالی، سن، نژاد و جنسیت می‌تواند به معتادان گمنام بپیوندد و عضو انجمن شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با تاکید براینکه انجمن معتادان گمنام هیچ‎گونه دخالتی در سم زدایی و ترک اعتیاد ندارد، خاطرنشان کرد: کلینیک‌های درمانی، سازمان‌ها، نهادها، کمپ‌هاو هر NGO دیگر ممکن است بخواهند به معتادان برای سم زدایی کمک کند اما بازتاکید می‌کنیم که NA هیچ یک ازاین سازمان‌ها و انجمن‌های دیگر نبوده و هیچ دخالتی در سم‌زدایی ندارد.
وی گفت: معتادان گمنام هیچ عقیده ای در مورد مسائل خارجی، اعم از سیاسی، روان‌شناسی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی ندارد؛ به هیچ عنوان در قالب گروه درمواردبالا ظاهرنمی‌شویم چرا که ما را از هدف اصلیمان دور می‌کند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه اصول به ما گوشزد می‌کند تا مراقب باشیم و باورهای شخصی‌مان با اصول معتادان گمنام اشتباه گرفته نشود، افزود: NA فقط یک پیام دارد و آن رساندن پیام به معتادی که درحال عذاب است؛ یک معتاد، هرکسی که باشد می‌تواند مصرف موادمخدر را قطع کند و از وسوسه مصرف رهایی یابد و راه تازه‌ای برای زندگی پیداکند.
وی گفت: ما با جهان خارج از جلسات تماس داریم تامعتادان بیشتری بتوانند ما را پیداکنند زیرا منظورمان بنا و حفظ رابطه با افراد و سازمانهای خارج از NA است تابتوانیم به معتادانی که خواهان بهبودی هستند دست پیداکنیم. مامی‌خواهیم معتادان به جلسه بیایند و معتادان گمنام را تجربه کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بیان کرد: آرزوی بزرگ متعالی و مشترک ما این است که هرمعتادی در دنیا فرصت تجربه کردن پیام بهبودی NA را به زبان وفرهنگ خاص خود داشته و راه تازه‌ای برای زندگی خود در پیش گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

162 خانوار توسط جمعیت هلال احمر لرستان امدادرسانی شدند

200خودرو 'گرفتار در برف توسط هلال احمر بروجرد امداد رسانی شد

انسداد آزادراه خرم‌زال/ ممنوعیت تردد ماشین سنگین در جاده پلدختر- خرم‌آباد

محدودیت تردد در محور خرم آباد – پلدختر و بالعکس

بیکاری، چالشی موروثی در لرستان

خرم آباد- پلدختر، پرریسک‌ترین محور لرستان

اخذ مجوز ردیف ملی برای دو محور پرتردد و مهم استان

امدادرسانی جمعیت هلال احمر لرستان به 802 نفر در دو روز

خانه امید برای بازنشستگان دلفان احداث می شود

پیرزنی در روستای سران الیگودرز مفقود شد

ریزش کوه آزادراه پل زال را مسدودکرد

افزایش 11 درصدی کشفیات سلاح‌های غیر مجاز در شهرستان

رانش زمین در جاده روستای گپرگه بروجرد

طرح جدید دولت؛ اقساطی مسافرت بروید

هوای 29 استان برفی و بارانی می‌شود

خوزستان درگیر گرد و خاک می‌شود

همسر تنها بازمانده سانحه بوئینگ: او شوکه شده

آب آشامیدنی 36 روستای شهرستان پلدختر بر اثر سیلاب قطع شد

دید افقی در جاده های لرستان کاهش یافت

پیکر 2 شهید حادثه هواپیمایی در لرستان تشییع شد

آغاز سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی در لرستان

رفع تصرف 45 هکتار زمین دولتی در استان

متوسط بارندگی بلند مدت در استان 228 میلیمتر بوده است

قطع آب و انسداد راه‌های روستایی در پلدختر

هشدارهای دوستی را جدی بگیریم

وقوع برف و بوران تا ساعاتی دیگر/ آماده باش تمام نیروها و امکانات راهداری

پیکر 2 شهید سانحه هواپیمایی در لرستان تشییع شد

سیل راه ارتباطی 9 روستای پلدختر را قطع کرد

کانال خیابان ولی عصر پلدختر فرو ریخت

مرگ دانش آموز قائمشهری در یک حادثه عجیب

رفتار بچه‌پولدار‌های تهرانی سوژه شد

برداشت میلیونی با کپی کردن کارت‌های بانکی

18 کیلو و200گرم تریاک در پلدختر کشف شد

باران مانع حرکت خودروهای سواری درجاده پلدختر -خرم آبادشد

کلاهبرداری به بهانه ازدواج موقت

برف و کولاک در جاده‌ها از امشب

دمای هوا در لرستان کاهش می یابد

نخستین آیین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان برگزار می شود

رفع مشکلات بهداشتی و درمانی بروجرد در اولویت قرار بگیرد

حریم تالاب های لرستان تعیین می شود

75 هزار کودک در لرستان سنجش بینایی شدند

پیشگیری اولویت نخست شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان است

16 باند سرقت، تهیه و توزیع مواد مخدر در بروجرد منهدم شد

/گزارش/ شهرکی سرشار از شر

تاسیسات آب منازل عایق بندی شوند

اورژانس هوایی نیاز ضروری دلفان - علی معظمی*

معاون استاندار لرستان: آموزش‌های جهاد دانشگاهی با نیاز جامعه همخوانی دارد

تصرف تالاب‌های لرستان توسط افراد سودجو

وعده «خرداد» برای تکمیل طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

همیاری شهرداری‌ها در پروژه پارک شاپوری ضعیف عمل می‌کند