ندای لرستان

آخرين مطالب

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان تاکید کرد:

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود اجتماعي

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی  NA  توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بر ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتاد با زبان و فرهنگ خاص خود تاکید کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام نهادیست مردمی خودجوش وغیرانتفایی که درسال 1953میلادی مصادف با سال 1332هجری شمسی توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیادگرفتاربودند با هدف کمک ونجات معتادان ازاعتیاد تاسیس شد، ادامه داد: این انجمن در 139 کشور جهان ازجمله 11 کشور مسلمان فعال بوده و در هفته 68 هزار جلسه بابیش از80 زبان مختلف برگزارمی‌کند و بیش از دومیلیون عضو درحال بهبودی دارد که بیش از یک پنجم آن در ایران است.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام فعالیت خود را در سال 1369 درایران آغاز کرد، افزود: هدف این انجمن پیام رساندن به معتادان در حال عذاب بود؛ هم‌اکنون بیش از400 هزار عضو درحال بهبودی درکشور دارد و 23 هزار و 455 جلسه درهفته در قالب 5303 گروه و بطور مرتب جلسات خود را در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها با هدف کمک و نجات معتادان از چنگال اعتیادبه مواد مخدر برگزار می‌کند.
وی گفت: 95 گروه در قالب 447 جلسه در هفته در لرستان برگزار می‌شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه در این انجمن روش بهبودی از بیماری اعتیاد بر پایه کمک یک معتاد به معتاد دیگر و براساس 12 قدم بهبودی آن و شرکت در جلسه گروهی به مدت 90 دقیقه استوار شده تا اعضای این انجمن بتواند چگونگی زندگی بدون مصرف موادمخدر را از یکدیگر بیاموزند و پیامدهای ناشی از اعتیاد را بهبود بخشند، تصریح کرد: معتادان گمنام از لحاظ مالی هیچ گونه کمکی اعم از وام، وقف، هدیه و... را نمی‌پذیرد و هزینه‌هایش را از طریق کمک‎های داوطلبانه اعضای خود و نشریات تامین می‌کند.
وی افزود: ازطریق خوداتکایی تعهد خود را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهیم و کارهایی که می‌توانیم ازطریق اعانات داوطلبانه خود انجام دهیم بسیار قابل توجه هستند و شامل ترجمه و چاپ نشریات به چندین زبان مختلف؛ همچنین چاپ وتوزیع بروشورهایی که متناسب بامسائل معتادان گمنام بوده و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه بازگشایی جلسات جدید حتی در مناطق دورافتاده ازطریق تیم اطلاع رسانی که تمامی هزینه‌های آنها از طریق اعانات داوطلبانه اعضاء تامین شده انجام می‌گیرد، بیان کرد: این مهم برای این است تا هر معتادی تمایل دارد از نعمت پاکی و بهبودی بهره‌مند شود.
وی گفت: چند گروه معدود بودیم که الان به یک انجمن جهانی تبدیل شده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا انجمن معتادان گمنام را انتخاب کرده‌اید؟ گفت: گمنامی به اعضا مربوط می‌شود نه به انجمن و انجمن معتادان گمنام سری و مخفی یازیرزمینی نیست بلکه شناخته شده و منبعی درخدمت اجتماع است که اعضای آن بدون واهمه و ترس وفارغ از هویت شخصی(شغل،سمت،دارایی،درجه تحصیلی،مقام‌های اجتماعی وغیره)در جلسات شرکت می‌کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان افزود: اصل گمنامی فضای یکسان و برابری را در جلسات بهبودی برای همه اعضا ایجاد می‌کند تا آنان باهرگونه پیشینه و موفقیت‌های اجتماعی امتیازی نسبت به دیگر شرکت کنندگان نداشته باشند.
وی با بیان اینکه اعتیاد مختص قشرخاصی نیست و خروج از آن حمایت اجتماعی را می‌طلبد، عنوان کرد: ما هم باحمایت‌های معنوی مسئولان می‌توانیم بهترفعالیت کنیم.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام درسال 1385 باهمین نام به شماره 21065 به ثبت رسیده و مجوزفعالیت خود را از پلیس امنیت ناجا دریافت کرده است، عنوان کرد: با توجه به موفقیت‌ها و خوشنامی این انجمن در سطح جامعه مسولین همکاری لازم را با این انجمن دارند و جا دارد از حمایت‌های معنوی تمامی آنان تشکر و قدردانی کنیم.
وی با اشاره به اینکه تنها لازمه عضویت هرعضو در این انجمن تمایل به قطع مصرف است، یادآور شد: تمرکز در معتادان گمنام بر روی مشکل اعتیاد است نه یک ماده مخدرخاص و عضویت در این انجمن کاملا رایگان بوده و هیچ شرط و شروطی وجود ندارد؛ هرمعتادی بدون در نظرگرفتن نوع ماده مخدرمصرفی، عقیده، وضعیت مالی، سن، نژاد و جنسیت می‌تواند به معتادان گمنام بپیوندد و عضو انجمن شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با تاکید براینکه انجمن معتادان گمنام هیچ‎گونه دخالتی در سم زدایی و ترک اعتیاد ندارد، خاطرنشان کرد: کلینیک‌های درمانی، سازمان‌ها، نهادها، کمپ‌هاو هر NGO دیگر ممکن است بخواهند به معتادان برای سم زدایی کمک کند اما بازتاکید می‌کنیم که NA هیچ یک ازاین سازمان‌ها و انجمن‌های دیگر نبوده و هیچ دخالتی در سم‌زدایی ندارد.
وی گفت: معتادان گمنام هیچ عقیده ای در مورد مسائل خارجی، اعم از سیاسی، روان‌شناسی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی ندارد؛ به هیچ عنوان در قالب گروه درمواردبالا ظاهرنمی‌شویم چرا که ما را از هدف اصلیمان دور می‌کند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه اصول به ما گوشزد می‌کند تا مراقب باشیم و باورهای شخصی‌مان با اصول معتادان گمنام اشتباه گرفته نشود، افزود: NA فقط یک پیام دارد و آن رساندن پیام به معتادی که درحال عذاب است؛ یک معتاد، هرکسی که باشد می‌تواند مصرف موادمخدر را قطع کند و از وسوسه مصرف رهایی یابد و راه تازه‌ای برای زندگی پیداکند.
وی گفت: ما با جهان خارج از جلسات تماس داریم تامعتادان بیشتری بتوانند ما را پیداکنند زیرا منظورمان بنا و حفظ رابطه با افراد و سازمانهای خارج از NA است تابتوانیم به معتادانی که خواهان بهبودی هستند دست پیداکنیم. مامی‌خواهیم معتادان به جلسه بیایند و معتادان گمنام را تجربه کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بیان کرد: آرزوی بزرگ متعالی و مشترک ما این است که هرمعتادی در دنیا فرصت تجربه کردن پیام بهبودی NA را به زبان وفرهنگ خاص خود داشته و راه تازه‌ای برای زندگی خود در پیش گیرد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انحراف اتوبوس در کاشان ٢٧ مصدوم برجای گذاشت

بارش برف در برخی جاده های کشور

36 درصد جمعیت بروجرد دارای اضافه وزن هستند

بارش برف در گردنه‌های لرستان/ تردد روان است

پیام تسلیت استاندار لرستان به مناسبت درگذشت دکتر نوربخش و تاج‌الدینی

رونمایی 40 عنوان کتاب طی دهه فجر امسال در لرستان

شاخص های انتخاب شهردار اصلح باید تعریف شود

سرپرست شهرداری بروجرد منصوب شد

رفع محرومیت در برخی مناطق لرستان تنها با تلاش و همدلی امکانپذیر است

بارش برف گردنه های الیگودرز را مسدود کرد

فرمانده انتظامی سیستان با خانواده شهید زنده لرستان دیدار کرد

به دنبال استعفای شهردار بروجرد سرپرست جدید منصوب شد

منفعت و صلاح مردم باید در اولویت شورای شهر بروجرد باشد

تهدیدات امروز دشمن، پیچیده، علمی و فناورانه شده است

ریزش سنگ در جاده چالوس

36خانواده عشایر الیگودرزی گرفتار در برف امدادرسانی شدند

امدادرسانی به محصور شدگان در برف الیگودرز

محیط امنی برای ترویج بد حجابی در فضای مجازی ایجاد شده است

جاده های لرستان لغزنده است

برای مقابله با تهدیدات دشمن برنامه داریم

55 نفر سارق در بروجرد دستگیر شدند

436 نقطه سیل خیز لرستان شناسایی شد

تاییدیه استاندارد آسانسورها یکساله صادر می شود

بارش برف تردد در راه های روستایی الیگودرز را کند کرد

تحکیم بنیه‌های اعتقادی و مذهبی جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی بیگانگان مقاوم می‌کند

اجرای عملیات پیشگیری و کنترل آفات و بیماری‌های جنگلی در لرستان

زه‌کشی در اراضی تالاب‌ها موجب نابودی آنها می‌شود

استقرار بالگرد «بل214» در فرودگاه خرم‌آباد

جایگاه متقین و آثار تقوا

رمز ماندگاری حماسه‌ها آمیخته شدن با هنر است

فعالیت 100 کتابخانه در مساجد لرستان

افزایش اعتبارات ملی مبارزه با ریزگردها در استان ضروری است

4638 حامی نیکوکار از فرزندان طرح محسنین امداد امام خمینی(ره) لرستان حمایت می‌کنند

متهم: برادرم قاتل است نه من!

بیرم لرزید

لرستان غنی از منابع فقیر از مهارت - علی رضا دریکوند*

زنان و محدودیت های کارآفرینی

معرفی گوشی موبایل بالای 10 میلیون تومان

نوسانات اخیر نرخ ارز شکاف‌های طبقاتی را تشدید کرد

هواشناسی لرستان نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد

آماده باش شهرداری برای کنترل سیلاب و مهار آبگرفتگی در پلدختر

باران تهران، یک دیوار را روی پنج خودرو آوار کرد

خودرو هفته بعد رسماً گران می‌شود

قتل به خاطر رقص چوب در عروسی!

شارژ کارت یارانه مددجویان تا 300 هزار تومان

پسرم ارزش ندارد زودتر اعدامش کنید!

30 هزار کودک در خرم آباد غربالگری بینایی می شوند

دلیل اصلی حادثه سقوط دختر جوان از آسانسور مشخص نشده است

تالاب های 11 گانه پلدختر باید ثبت ملی شوند

تخلیه 1.6 میلیارد مترمکعب آب‌های زیرزمینی لرستان/ آمایش سرزمین آب‌محور شود