ندای لرستان

آخرين مطالب

مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان تاکید کرد:

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود اجتماعي

ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی  NA  توسط هر معتادی با زبان و فرهنگ خاص خود

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بر ضرورت تجربه کردن پیام بهبودی NA توسط هر معتاد با زبان و فرهنگ خاص خود تاکید کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام نهادیست مردمی خودجوش وغیرانتفایی که درسال 1953میلادی مصادف با سال 1332هجری شمسی توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیادگرفتاربودند با هدف کمک ونجات معتادان ازاعتیاد تاسیس شد، ادامه داد: این انجمن در 139 کشور جهان ازجمله 11 کشور مسلمان فعال بوده و در هفته 68 هزار جلسه بابیش از80 زبان مختلف برگزارمی‌کند و بیش از دومیلیون عضو درحال بهبودی دارد که بیش از یک پنجم آن در ایران است.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام فعالیت خود را در سال 1369 درایران آغاز کرد، افزود: هدف این انجمن پیام رساندن به معتادان در حال عذاب بود؛ هم‌اکنون بیش از400 هزار عضو درحال بهبودی درکشور دارد و 23 هزار و 455 جلسه درهفته در قالب 5303 گروه و بطور مرتب جلسات خود را در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها با هدف کمک و نجات معتادان از چنگال اعتیادبه مواد مخدر برگزار می‌کند.
وی گفت: 95 گروه در قالب 447 جلسه در هفته در لرستان برگزار می‌شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه در این انجمن روش بهبودی از بیماری اعتیاد بر پایه کمک یک معتاد به معتاد دیگر و براساس 12 قدم بهبودی آن و شرکت در جلسه گروهی به مدت 90 دقیقه استوار شده تا اعضای این انجمن بتواند چگونگی زندگی بدون مصرف موادمخدر را از یکدیگر بیاموزند و پیامدهای ناشی از اعتیاد را بهبود بخشند، تصریح کرد: معتادان گمنام از لحاظ مالی هیچ گونه کمکی اعم از وام، وقف، هدیه و... را نمی‌پذیرد و هزینه‌هایش را از طریق کمک‎های داوطلبانه اعضای خود و نشریات تامین می‌کند.
وی افزود: ازطریق خوداتکایی تعهد خود را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهیم و کارهایی که می‌توانیم ازطریق اعانات داوطلبانه خود انجام دهیم بسیار قابل توجه هستند و شامل ترجمه و چاپ نشریات به چندین زبان مختلف؛ همچنین چاپ وتوزیع بروشورهایی که متناسب بامسائل معتادان گمنام بوده و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه بازگشایی جلسات جدید حتی در مناطق دورافتاده ازطریق تیم اطلاع رسانی که تمامی هزینه‌های آنها از طریق اعانات داوطلبانه اعضاء تامین شده انجام می‌گیرد، بیان کرد: این مهم برای این است تا هر معتادی تمایل دارد از نعمت پاکی و بهبودی بهره‌مند شود.
وی گفت: چند گروه معدود بودیم که الان به یک انجمن جهانی تبدیل شده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا انجمن معتادان گمنام را انتخاب کرده‌اید؟ گفت: گمنامی به اعضا مربوط می‌شود نه به انجمن و انجمن معتادان گمنام سری و مخفی یازیرزمینی نیست بلکه شناخته شده و منبعی درخدمت اجتماع است که اعضای آن بدون واهمه و ترس وفارغ از هویت شخصی(شغل،سمت،دارایی،درجه تحصیلی،مقام‌های اجتماعی وغیره)در جلسات شرکت می‌کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان افزود: اصل گمنامی فضای یکسان و برابری را در جلسات بهبودی برای همه اعضا ایجاد می‌کند تا آنان باهرگونه پیشینه و موفقیت‌های اجتماعی امتیازی نسبت به دیگر شرکت کنندگان نداشته باشند.
وی با بیان اینکه اعتیاد مختص قشرخاصی نیست و خروج از آن حمایت اجتماعی را می‌طلبد، عنوان کرد: ما هم باحمایت‌های معنوی مسئولان می‌توانیم بهترفعالیت کنیم.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه انجمن معتادان گمنام درسال 1385 باهمین نام به شماره 21065 به ثبت رسیده و مجوزفعالیت خود را از پلیس امنیت ناجا دریافت کرده است، عنوان کرد: با توجه به موفقیت‌ها و خوشنامی این انجمن در سطح جامعه مسولین همکاری لازم را با این انجمن دارند و جا دارد از حمایت‌های معنوی تمامی آنان تشکر و قدردانی کنیم.
وی با اشاره به اینکه تنها لازمه عضویت هرعضو در این انجمن تمایل به قطع مصرف است، یادآور شد: تمرکز در معتادان گمنام بر روی مشکل اعتیاد است نه یک ماده مخدرخاص و عضویت در این انجمن کاملا رایگان بوده و هیچ شرط و شروطی وجود ندارد؛ هرمعتادی بدون در نظرگرفتن نوع ماده مخدرمصرفی، عقیده، وضعیت مالی، سن، نژاد و جنسیت می‌تواند به معتادان گمنام بپیوندد و عضو انجمن شود.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با تاکید براینکه انجمن معتادان گمنام هیچ‎گونه دخالتی در سم زدایی و ترک اعتیاد ندارد، خاطرنشان کرد: کلینیک‌های درمانی، سازمان‌ها، نهادها، کمپ‌هاو هر NGO دیگر ممکن است بخواهند به معتادان برای سم زدایی کمک کند اما بازتاکید می‌کنیم که NA هیچ یک ازاین سازمان‌ها و انجمن‌های دیگر نبوده و هیچ دخالتی در سم‌زدایی ندارد.
وی گفت: معتادان گمنام هیچ عقیده ای در مورد مسائل خارجی، اعم از سیاسی، روان‌شناسی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی ندارد؛ به هیچ عنوان در قالب گروه درمواردبالا ظاهرنمی‌شویم چرا که ما را از هدف اصلیمان دور می‌کند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان با بیان اینکه اصول به ما گوشزد می‌کند تا مراقب باشیم و باورهای شخصی‌مان با اصول معتادان گمنام اشتباه گرفته نشود، افزود: NA فقط یک پیام دارد و آن رساندن پیام به معتادی که درحال عذاب است؛ یک معتاد، هرکسی که باشد می‌تواند مصرف موادمخدر را قطع کند و از وسوسه مصرف رهایی یابد و راه تازه‌ای برای زندگی پیداکند.
وی گفت: ما با جهان خارج از جلسات تماس داریم تامعتادان بیشتری بتوانند ما را پیداکنند زیرا منظورمان بنا و حفظ رابطه با افراد و سازمانهای خارج از NA است تابتوانیم به معتادانی که خواهان بهبودی هستند دست پیداکنیم. مامی‌خواهیم معتادان به جلسه بیایند و معتادان گمنام را تجربه کنند.
مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام لرستان بیان کرد: آرزوی بزرگ متعالی و مشترک ما این است که هرمعتادی در دنیا فرصت تجربه کردن پیام بهبودی NA را به زبان وفرهنگ خاص خود داشته و راه تازه‌ای برای زندگی خود در پیش گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پذیرش مسافردر ستادهای اسکان آموزش و پرورش رضایت بخش است

اسکان بیش از 2 هزار مسافر نوروزی در مدارس پلدختر

هواشناسی لرستان نسبت به بارش شدید باران هشدار داد

18 هزار مسافر نوروزی در مدارس لرستان اسکان یافتند

افزون بر 9 کیلوگرم مواد مخدر در بروجرد کشف و ضبط شد

احتمال طغیان رودخانه‌ها در لرستان

شهر تالاب‌ها کجاست؟

برف، باد، تگرگ و باران در راه لرستان

افزون بر 123 میلیون تردد در راههای لرستان ثبت شد

تالاب های لرستان جاذبه منحصر به فرد گردشگری

وقوع 147 تصادف جاده‌ای در لرستان/ انجام 630 مأموریت‌ نوروزی توسط اورژانس

انجام بازرسی از 734 وسیله بازی در شهربازی‎های لرستان

بُرساق، شیرینی سنتی لرستان

اتمام حجت رئیس کل دادگستری لرستان؛ پروژه برج‌های دوقلو کیو تعیین تکلیف شود!

شهروندان تخلف در قیمت کالا را به سامانه 135 اطلاع دهند

پیش بینی بارندگی در لرستان طی ایام تعطیلات نوروز

مددکاری اجتماعی؛ اقتدا به امام علی (ع)

طلب 120 میلیاردی آبفار لرستان از مشترکین

707 مورد بازرسی از سطح بازار استان انجام شد

کشگینه خوراکی از دوغ

بهره‌برداری از پایگاه اطفای حریق استان

کشف 150 رأس گوسفند مولد قاچاق در کوهدشت

طرح سلامت نوروزی در بروجرد آغاز شد

17میلیارد ریال اعتبار صرف توسعه بخش اشترینان شد

طرح امداد ونجات هلال احمر ویژه نوروز دردلفان آغازشد

246 روستای استان آبرسانی شده است

212 باند سرقت در استان متلاشی‌ و 472 سارق حرفه‌ای دستگیرشدند

انجام 962 بازرسی از واحدهای تولیدی استان

پِرتلِه غذایی باستانی در لرستان

برخورد با 968 متخلف زیست‌محیطی در لرستان

آمادگی 35 هتل، مهمان‌پذیر و هتل آپارتمان در لرستان

26 مصدوم چهارشنبه‌سوری در لرستان/ کاهش چشمگیر حوادث نسبت به سال گذشته

استاندار لرستان تاکید کرد: سرعت بخشیدن ساخت طرح گردشگری سد حوضیان

18 مصدوم در بروجرد به مراکز درمانی مراجعه کردند

26 مصدوم چهارشنبه سوری به مراکز درمانی لرستان مراجعه کردند

انجام آزمون 1840 نازل سوخت

تردد در راه‎های لرستان برقرار است

هیچ کسی بدون مجوز در ایام نوروز اثاثیه جابجا نمی‎کند

متولی گردشگری باید بخش خصوصی باشد

اسکان روزانه 1000 زائر راهیان نور در لرستان

امکان نظارت برخط بر عملکرد شرکت‌های مسافربری بین‌شهری لرستان

ساماندهی منطقه گردشگری بیشه

آماده باش 160 نفر برای حوادث چهارشنبه سوری خرم‌آباد

خوشی و ناخوشی های چهارشنبه آخر سال

چهار پل تخریب شده از سیل در لرستان احداث یا بازسازی شد

کاهش تلفات درون شهری از اولویت های کاری پلیس راهور است

چهار ایستگاه آتش نشانی بروجرد در آماده باش کامل هستند

نمک های غیر استاندارد از بازار لرستان جمع آوری شد

70 پایگاه اورژانس لرستان در تعطیلات نوروزی فعال شد

فعالیت ستاد اسکان خدمات سفر آموزش و پرورش لرستان آغاز شد