ندای لرستان

آخرين مطالب

مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان:

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است اقتصادي

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: با شرایط اقتصادی ضعیف استان بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سعید نعمتی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالگرد تأسیس بیمه کوثر اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه در جوامعی که آشنایی چندانی با آن ندارند و به لحاظ اقتصادی نیز در شرایط خوبی نیستند، پایین است.
وی ادامه داد: همین موضوع باعث می‌شود در شرایط فعلی میانگین سهم بیمه‌هایی همانند بیمه‌های زندگی تنها 18 درصد از پرتفوی صنعت بیمه در کل کشور باشد.
نعمتی افزود: سهم بیمه‌های زندگی در مقایسه با سهم بیمه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث که حدود 45 درصد پرتفوی بیمه‌ها را به خود اختصاص داده است، نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه‌ای ایران آن‌چنان‌که باید در حوزه معرفی مزایا و خدمات بیمه‌ای به‌ویژه بیمه‌های نوین و آگاهی‌رسانی به مشتریان خوب عمل‌نکرده‌اند.
این مسئول یادآور شد: اخیراً ضریب نفوذ بیمه در میان مردم افزایش خوبی داشته است. هرچند با داشتن ضریب نفوذ 2.3 درصدی تا رسیدن به ضریب نفوذ 7 درصدی تعیین‌شده در برنامه 5 ساله ششم توسعه فاصله زیادی داریم و باید اقدامات بسیاری انجام دهیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان بیان کرد: در کشور‌های درحال‌توسعه و بعضاً پیشرفته ضریب نفوذ بیمه 10 درصد هم وجود دارد به‌ویژه اینکه آن‌ها در حوزه بیمه‌های زندگی بسیار خوب کار می‌کنند.
وی ادامه داد: در اغلب کشور‌ها صنعت بیمه به‌عنوان یک سازوکار مالی، حتی مهم‌تر از بانک‌ها مدنظر قرارگرفته می‌شود؛ اما در کشور ما میان بانک، بورس و بیمه، کمترین نقش در مسائل مالی و اقتصادی بر عهده بیمه است.
نعمتی افزود: در این میان صنعت بیمه‌ی استان با سهمی کمتر از یک درصد از کل حق بیمه تولیدی کشور در جایگاه استان‌های میانی از این نظر در جدول رتبه‌بندی صنعت قرار دارد.
وی گفت: لرستان متأسفانه به دلایل متعدد اقتصادی و منطقه‌ای سال‌هاست ازنظر میزان خسارت پرداختی (نسبت خسارت) در جایگاه آخر قرارگرفته و در آمارنامه‌های سالیانه منتشر شده توسط بیمه مرکزی بیش از پنج سال است که نسبت خسارت بالاتر از 90 درصد را به خود اختصاص داده است.
 این مسئول افزود: این بدان معناست که ضریب خسارت صنعت در لرستان در سال‌های گذشته بالاتر از 100 درصد بوده و عملکرد کلی صنعت بیمه در استان زیان‌ده است.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت با علم به این موضوع از ابتدای شروع فعالیت شرکت بیمه کوثر استان در سال 1390 در حد بضاعت موجود با حرکت منضبط و هوشمند در حوزه صدور بیمه‌نامه و هوشیاری و کار تیمی در حوزه پرداخت خسارت تلاش کرد با تقویت روحیه همکاری میان کارکنان و شبکه فروش، عملکرد قابل قبولی داشته باشد، گفت: رشد مثبت سالیانه تولید حق بیمه و کسب سهم 1.5 درصدی از پرتفوی شرکت و از طرفی حفظ نسبت خسارت کمتر از 70 درصد نشانگر انتخاب مسیر درست و حرکت هوشمندانه کارکنان و شبکه فروش این استان در راستای تأمین اهداف شرکت بوده است.
وی اضافه کرد: در هفت سال گذشته همواره جزو استان‌های برتر شرکت بیمه کوثر بوده‌ایم.
نعمتی عنوان کرد: این سرپرستی با نگاه ویژه به جامعه هدف اصلی همواره سعی کرده بازار خود را در این حوزه توسعه دهد و رضایت نسبی بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان این بازار را در حد مطلوب جلب کند.
این مقام مسئول در حوزه بیمه گفت: در کنار این موضوع هیچ‌گاه از بازارهای دیگر بیمه‌ای غافل نبوده‌ایم و عملکرد قابل دفاعی در جذب بازارهای عمده و خرد استان داشته‌ایم.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت همواره نگاه خاصی به شبکه فروش لرستان داشته است، اضافه کرد: برنامه‌های متعددی هم‌زمان با رشد سرپرستی برای شبکه فروش در نظر گرفته‌شده و تلاش شده شبکه فروش شرکت در استان ازنظر علمی پویا باشد.
وی با بیان این مطلب که با کمک بخش آموزش شرکت برنامه‌های آموزشی متنوعی اجرا شده که در نوع خود در استان مثال‌زدنی است، خاطرنشان کرد: نگاه عادلانه، پرهیز از هرگونه برخورد سلیقه‌ای، اجرای برنامه‌های تشویقی برای نمایندگان فعال و اعمال محدودیت‌های متناسب با ریسک نمایندگان کم‌کار یا پر ریسک، قاطعیت در اجرای برنامه‌های شرکت و انعطاف در نحوه‌ی اجرای برنامه‌ها باعث شده تا کمترین تنش‌ها را در تعامل با شبکه فروش داشته باشیم.
وی اظهار کرد: نمایندگان بیمه استان به‌خوبی می‌دانند که فروش بیمه‌نامه به هر قیمت کاملاً غیرحرفه‌ای است. بخشی از مدیریت ریسک در استان توسط خود نمایندگان اجرا می‌شود.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: نگاه این مدیریت به شبکه فروش رشد متناسب و متوازن تک‌تک نمایندگان استان بوده و سرمایه‌گذاری بر تعداد معدود نمایندگان جهت کسب پرتفوی مصوب ابلاغی را نمی‌پسندد.
نعمتی افزود: همواره تلاش کرده‌ایم در کنار تحقق برنامه فروش ابلاغی شرکت از تمرکز بر یک یا چند نماینده خاص پرهیز کرده و ضمن حمایت از نمایندگان توانمند به تقویت سایر نمایندگان نیز اهمیت خاصی داده‌ایم.
وی ادامه داد: معتقدیم رمز موفقیت یک شرکت بیمه‌ای داشتن شبکه فروش متوازن و توانمند است؛ رشد یک شرکت یا سرپرستی استانی را به‌واسطه‌ی داشتن یک یا چند واحد فروش توانمند که منجر به‌غفلت از سایر واحدهای فروش شود زمینه‌ساز ایجاد ریسک‌های سازمانی و بیمه‌ای متعددی می‌دانیم.
نعمتی با بیان اینکه این سرپرستی از حوزه روابط عمومی و معرفی شرکت به آحاد جامعه نیز غافل نبوده و در این زمینه به نحوی عمل کرده و امروز اکثر مردم استان لرستان شرکت بیمه کوثر را می‌شناسند، گفت: نگاه عمومی و تخصصی به این شرکت به دلیل شفافیت در نحوه ارائه خدمات و حمایت از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان واقعی کاملاً مثبت و اثربخش است.
این مسئول افزود: این مدیریت طی سال‌های متمادی خدمت در بیمه کوثر تجارب ارزنده‌ای در برخورد حرفه‌ای با بحران‌های ناشی از بلایای طبیعی کسب کرده و تجربه چندین زلزله بزرگ در استان، باعث شده درزمینه ٔ کنترل ریسک این حوزه موفق عمل کند.
نعمتی ادامه داد: با داشتن تجربه بازدید و کارشناسی بیش از 3000 واحد مسکونی در استان و حضور فعال در حوادث بزرگ کشور ازجمله زلزله اخیر کرمانشاه تلاش کرده‌ایم ضمن همکاری و کمک به سایر همکاران شرکت و خدمت به هم‌وطنان و انجام‌وظیفه‌ی انسانی خود در بحران‌های به وجود آمده، همواره کارکنان سرپرستی را آماده نگه‌داشته و امروز ضمن آرزوی عدم وقوع هر بحران در کشور، نگران ارائه خدمات در این زمینه نیستیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: همچنین رویکرد این مدیریت در بخش فنی شرکت توسعه بیمه‌نامه کم ریسک به‌ویژه بیمه‌های زندگی بوده که در مقایسه با شرایط اقتصادی ضعیف استان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
وی مهم‌ترین ویژگی‌های این سرپرستی را برنامه‌پذیری، برنامه محوری، هوشمندی در ارائه خدمات، شفافیت در رفتار با مشتریان و شبکه فروش و همکاران، جسارت در دفاع از منافع ذینفعان شرکت، شجاعت در تصمیم‌گیری، تعامل برد -برد با بیمه‌گذاران و حمایت حرفه‌ای از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان دانست و گفت: خوشحالیم تاکنون توانسته‌ایم لرستان را که از محروم‌ترین استان‌های کشور و ازنظر اقتصادی و با نگاه خاص بیمه‌ای ضعیف‌ترین استان در صنعت بیمه کشور است در شرکت بیمه کوثر به‌عنوان سرپرستی برتر استانی مطرح و حفظ کنیم.
نعمتی افزود: امیدواریم مدیران ارشد شرکت با حمایت همه‌جانبه از این سرپرستی همچون گذشته موجب دلگرمی و تلاش روزافزون بیمه کوثر استان لرستان شوند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گوشت 40 هزار تومان، مرغ 14 هزار تومان

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/01

وزیر سابق رفاه: مشکلات بانک‌ها را رسانه‌ای نکنید!

احیای 37 طرح اقتصادی لرستان با تدبیری از جنس تلاش و پشتکار

535 میلیارد ریال زمین ملی در لرستان رفع تصرف شد

میزگرد دستاوردهای انقلاب در حوزه جهادکشاورزی لرستان برگزار شد

35 میلیاردریال کالای قاچاق در پلدختر کشف شد

چند کارمند اداره صنعت ، معدن و تجارت لرستان دستگیر شدند

برخورد با 2737 مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در لرستان

بیش از 600 واحد مسکونی در استان احداث شده است

بهره‎برداری از 40 پروژه آبرسانی روستاهای لرستان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/30

واریز بسته‌های حمایتی تا پایان امروز ادامه دارد

توضیح درباره قیمت‌های جدید محصولات سایپا

رعایت کیفیت سوخت باید مدنظر مالکین جایگاه‌های عرضه سوخت قرار گیرد

سود سپرده‎های بانکی از فردا «ماه‎شمار» می‎شود

قیمت سه پرس کباب لاکچری؛ 744 هزار تومان!

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/29

پیشنهاد افزایش 30 هزار میلیاردی بودجه دفاعی

پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری بروجرد در اولویت قرار دارد

هشت واحد صنعتی دهه فجر در بروجرد به بهره برداری می رسد

کارکنان شهرداری بروجرد خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند

6 طرح کشاورزی دهه فجر در بروجرد به بهره برداری می رسد

جزئیات 3طرح اقتصادی/ازحذف پتروشیمی کوهدشت تاقصه«پارسیلون»خرم‌آباد

رفع تصرف 8820 مترمربع از اراضی دولتی در لرستان

معاون استاندار لرستان: آزمایشگاه‌ها به سمت روش و ایده‌های نو حرکت کنند

گازرسانی به 200 روستا و 130 واحد صنعتی لرستان

1000 روستای بالای 20 خانوار نیازمند بهسازی هستند

کمبود سیب شب عید نداریم

انجام بیش از 7200 بازرسی آرد و نان در لرستان

کانال انتقال آب های سطحی مسکن مهر پلدختر اصلاح می شود

لغو پرواز تهران- خرم‌آباد به علت دید افقی کم

پرداخت 4500 میلیارد تومان برای بسته‌های حمایتی

افزایش حقوق؛ 30 یا 25 درصد یا حداقل 3 میلیون

حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟

آپارتمان‌های 10 ساله تهران چند می‌ارزند؟

برف راه ارتباطی 60 روستای سلسله را مسدود کرد

بارش برف راه دسترسی 100 روستای بروجرد را مسدود کرد

آزاد راه خرم آباد - پل زال بازگشایی شد

آغاز عملیات اجرایی سد زیبامحمد در ایام الله دهه فجر

جاده های لرستان باز و تردد خودروها در آنها جریان دارد

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

در حوزه نظارت بر بازار با مشکل جدی روبرو هستیم

ذخیره سازی سیب امسال 10تن افزایش داشته است

توزیع بیش از 52 تن گوشت منجمد در شهرستان

قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

آخرین وضعیت متراژ مسکن در تهران

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/27