ندای لرستان

آخرين مطالب

مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان:

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است اقتصادي

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: با شرایط اقتصادی ضعیف استان بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سعید نعمتی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالگرد تأسیس بیمه کوثر اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه در جوامعی که آشنایی چندانی با آن ندارند و به لحاظ اقتصادی نیز در شرایط خوبی نیستند، پایین است.
وی ادامه داد: همین موضوع باعث می‌شود در شرایط فعلی میانگین سهم بیمه‌هایی همانند بیمه‌های زندگی تنها 18 درصد از پرتفوی صنعت بیمه در کل کشور باشد.
نعمتی افزود: سهم بیمه‌های زندگی در مقایسه با سهم بیمه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث که حدود 45 درصد پرتفوی بیمه‌ها را به خود اختصاص داده است، نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه‌ای ایران آن‌چنان‌که باید در حوزه معرفی مزایا و خدمات بیمه‌ای به‌ویژه بیمه‌های نوین و آگاهی‌رسانی به مشتریان خوب عمل‌نکرده‌اند.
این مسئول یادآور شد: اخیراً ضریب نفوذ بیمه در میان مردم افزایش خوبی داشته است. هرچند با داشتن ضریب نفوذ 2.3 درصدی تا رسیدن به ضریب نفوذ 7 درصدی تعیین‌شده در برنامه 5 ساله ششم توسعه فاصله زیادی داریم و باید اقدامات بسیاری انجام دهیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان بیان کرد: در کشور‌های درحال‌توسعه و بعضاً پیشرفته ضریب نفوذ بیمه 10 درصد هم وجود دارد به‌ویژه اینکه آن‌ها در حوزه بیمه‌های زندگی بسیار خوب کار می‌کنند.
وی ادامه داد: در اغلب کشور‌ها صنعت بیمه به‌عنوان یک سازوکار مالی، حتی مهم‌تر از بانک‌ها مدنظر قرارگرفته می‌شود؛ اما در کشور ما میان بانک، بورس و بیمه، کمترین نقش در مسائل مالی و اقتصادی بر عهده بیمه است.
نعمتی افزود: در این میان صنعت بیمه‌ی استان با سهمی کمتر از یک درصد از کل حق بیمه تولیدی کشور در جایگاه استان‌های میانی از این نظر در جدول رتبه‌بندی صنعت قرار دارد.
وی گفت: لرستان متأسفانه به دلایل متعدد اقتصادی و منطقه‌ای سال‌هاست ازنظر میزان خسارت پرداختی (نسبت خسارت) در جایگاه آخر قرارگرفته و در آمارنامه‌های سالیانه منتشر شده توسط بیمه مرکزی بیش از پنج سال است که نسبت خسارت بالاتر از 90 درصد را به خود اختصاص داده است.
 این مسئول افزود: این بدان معناست که ضریب خسارت صنعت در لرستان در سال‌های گذشته بالاتر از 100 درصد بوده و عملکرد کلی صنعت بیمه در استان زیان‌ده است.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت با علم به این موضوع از ابتدای شروع فعالیت شرکت بیمه کوثر استان در سال 1390 در حد بضاعت موجود با حرکت منضبط و هوشمند در حوزه صدور بیمه‌نامه و هوشیاری و کار تیمی در حوزه پرداخت خسارت تلاش کرد با تقویت روحیه همکاری میان کارکنان و شبکه فروش، عملکرد قابل قبولی داشته باشد، گفت: رشد مثبت سالیانه تولید حق بیمه و کسب سهم 1.5 درصدی از پرتفوی شرکت و از طرفی حفظ نسبت خسارت کمتر از 70 درصد نشانگر انتخاب مسیر درست و حرکت هوشمندانه کارکنان و شبکه فروش این استان در راستای تأمین اهداف شرکت بوده است.
وی اضافه کرد: در هفت سال گذشته همواره جزو استان‌های برتر شرکت بیمه کوثر بوده‌ایم.
نعمتی عنوان کرد: این سرپرستی با نگاه ویژه به جامعه هدف اصلی همواره سعی کرده بازار خود را در این حوزه توسعه دهد و رضایت نسبی بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان این بازار را در حد مطلوب جلب کند.
این مقام مسئول در حوزه بیمه گفت: در کنار این موضوع هیچ‌گاه از بازارهای دیگر بیمه‌ای غافل نبوده‌ایم و عملکرد قابل دفاعی در جذب بازارهای عمده و خرد استان داشته‌ایم.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت همواره نگاه خاصی به شبکه فروش لرستان داشته است، اضافه کرد: برنامه‌های متعددی هم‌زمان با رشد سرپرستی برای شبکه فروش در نظر گرفته‌شده و تلاش شده شبکه فروش شرکت در استان ازنظر علمی پویا باشد.
وی با بیان این مطلب که با کمک بخش آموزش شرکت برنامه‌های آموزشی متنوعی اجرا شده که در نوع خود در استان مثال‌زدنی است، خاطرنشان کرد: نگاه عادلانه، پرهیز از هرگونه برخورد سلیقه‌ای، اجرای برنامه‌های تشویقی برای نمایندگان فعال و اعمال محدودیت‌های متناسب با ریسک نمایندگان کم‌کار یا پر ریسک، قاطعیت در اجرای برنامه‌های شرکت و انعطاف در نحوه‌ی اجرای برنامه‌ها باعث شده تا کمترین تنش‌ها را در تعامل با شبکه فروش داشته باشیم.
وی اظهار کرد: نمایندگان بیمه استان به‌خوبی می‌دانند که فروش بیمه‌نامه به هر قیمت کاملاً غیرحرفه‌ای است. بخشی از مدیریت ریسک در استان توسط خود نمایندگان اجرا می‌شود.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: نگاه این مدیریت به شبکه فروش رشد متناسب و متوازن تک‌تک نمایندگان استان بوده و سرمایه‌گذاری بر تعداد معدود نمایندگان جهت کسب پرتفوی مصوب ابلاغی را نمی‌پسندد.
نعمتی افزود: همواره تلاش کرده‌ایم در کنار تحقق برنامه فروش ابلاغی شرکت از تمرکز بر یک یا چند نماینده خاص پرهیز کرده و ضمن حمایت از نمایندگان توانمند به تقویت سایر نمایندگان نیز اهمیت خاصی داده‌ایم.
وی ادامه داد: معتقدیم رمز موفقیت یک شرکت بیمه‌ای داشتن شبکه فروش متوازن و توانمند است؛ رشد یک شرکت یا سرپرستی استانی را به‌واسطه‌ی داشتن یک یا چند واحد فروش توانمند که منجر به‌غفلت از سایر واحدهای فروش شود زمینه‌ساز ایجاد ریسک‌های سازمانی و بیمه‌ای متعددی می‌دانیم.
نعمتی با بیان اینکه این سرپرستی از حوزه روابط عمومی و معرفی شرکت به آحاد جامعه نیز غافل نبوده و در این زمینه به نحوی عمل کرده و امروز اکثر مردم استان لرستان شرکت بیمه کوثر را می‌شناسند، گفت: نگاه عمومی و تخصصی به این شرکت به دلیل شفافیت در نحوه ارائه خدمات و حمایت از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان واقعی کاملاً مثبت و اثربخش است.
این مسئول افزود: این مدیریت طی سال‌های متمادی خدمت در بیمه کوثر تجارب ارزنده‌ای در برخورد حرفه‌ای با بحران‌های ناشی از بلایای طبیعی کسب کرده و تجربه چندین زلزله بزرگ در استان، باعث شده درزمینه ٔ کنترل ریسک این حوزه موفق عمل کند.
نعمتی ادامه داد: با داشتن تجربه بازدید و کارشناسی بیش از 3000 واحد مسکونی در استان و حضور فعال در حوادث بزرگ کشور ازجمله زلزله اخیر کرمانشاه تلاش کرده‌ایم ضمن همکاری و کمک به سایر همکاران شرکت و خدمت به هم‌وطنان و انجام‌وظیفه‌ی انسانی خود در بحران‌های به وجود آمده، همواره کارکنان سرپرستی را آماده نگه‌داشته و امروز ضمن آرزوی عدم وقوع هر بحران در کشور، نگران ارائه خدمات در این زمینه نیستیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: همچنین رویکرد این مدیریت در بخش فنی شرکت توسعه بیمه‌نامه کم ریسک به‌ویژه بیمه‌های زندگی بوده که در مقایسه با شرایط اقتصادی ضعیف استان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
وی مهم‌ترین ویژگی‌های این سرپرستی را برنامه‌پذیری، برنامه محوری، هوشمندی در ارائه خدمات، شفافیت در رفتار با مشتریان و شبکه فروش و همکاران، جسارت در دفاع از منافع ذینفعان شرکت، شجاعت در تصمیم‌گیری، تعامل برد -برد با بیمه‌گذاران و حمایت حرفه‌ای از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان دانست و گفت: خوشحالیم تاکنون توانسته‌ایم لرستان را که از محروم‌ترین استان‌های کشور و ازنظر اقتصادی و با نگاه خاص بیمه‌ای ضعیف‌ترین استان در صنعت بیمه کشور است در شرکت بیمه کوثر به‌عنوان سرپرستی برتر استانی مطرح و حفظ کنیم.
نعمتی افزود: امیدواریم مدیران ارشد شرکت با حمایت همه‌جانبه از این سرپرستی همچون گذشته موجب دلگرمی و تلاش روزافزون بیمه کوثر استان لرستان شوند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توسعه وعمران شهری در اولویت کاری شهرداری قرار دارد

چهار روستای لرستان همچنان بی‌برق

معاون عمرانی استاندار لرستان: سیل به زیرساخت های 816 روستای استان خسارت وارد کرد

سیل به 54 کیلومتر از جاده های بروجرد خسارت زد

معاون فرماندار: شهرداری بروجرد نسبت به رفع مشکل جایگاه های CNG اقدام نماید

10 تن خوراک دام از سبزوار برای سیلزدگان لرستان ارسال شد

صیادان ماهی در سلسله دستگیر شدند

70 دستگاه ماشین آلات سنگین استان همدان درمناطق سیلزده لرستان مستقراست

استان همدان امدادرسانی قابل توجهی به مناطق سیلزده لرستان داشت

جاده خرم آباد - معمولان بازگشایی شد

هواشناسی بروجرد نسبت به پدیده سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدارداد

سیل 9هزارمیلیارد ریال خسارت به کشاورزی لرستان وارد کرد

قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

معاون استاندار: راه ارتباطی 88 روستای لرستان همچنان قطع است

لرستان سهمش از آب را می‌خواهد

بافقی ها در پلدختر مدرسه می سازند

عملیات بازسازی خطوط ریلی لرستان انجام شد

سند احیای شغل های خسارت دیده در مناطق سیل زده تدوین می شود

آب منطقه ای در تخصیص آب به مناطق محروم تجدید نظر کند

فرماندار دلفان: خسارات سیل در دلفان به هشت هزار میلیارد ریال رسید

60پروانه استاندارد در لرستان صادر شد

هفت هزار واحد مسکونی و تجاری خسارت دیده دلفان ارزیابی شد

سیل به 21 هزارهکتار از اراضی کشاوری و باغات دلفان خسارت زد

کمتر از یک درصد روستاهای سیلزده لرستان برق ندارند

170 گونه گیاهان دارویی در بروجرد وجود دارد

ماشین آلات شهرداری نورآباد پاسخگوی نیاز شهری نیست

خسارت سیل به 2800 روستای کشور/800 روستا متعلق به لرستان است

620 هزار هکتار از جنگل‌های لرستان مبتلا به بیماری‌های جنگلی شدند

تخصیص‌ها بازنگری می‌شوند

آب شرب 793 روستای سیل زده لرستان وصل شد

محور پلدختر-خرم‌آباد تغییر نخواهد کرد/با اجرای راه جدید مخالف هستیم

بیش از 1500 واحد مسکونی و تجاری شهرستان چگنی دچار گل و لای شده‌اند

برق 661 روستای لرستان وصل شد/ 29 روستا بدون برق هستند

تأثیرگذاری سیل بر 18 هزار شغل/ ارسال 76 هزار قلم به مناطق سیل‌زده

استاندار مطرح کرد: آخرین روند اسکان سیل‌زدگان لرستانی

خسارت بیش از 62 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی خرم‌آباد

خسارت سیل به 35 هزار واحد در لرستان

23 روستای لرستان همچنان در خاموشی بسر می‌برند

درخواست یک کارآفرین از مسئولان

کنترل سیلاب‌های شهرستان ازنا توسط بندهای آبخیزداری

نگاه فرد محوری در بخش تعاون آسیب است

نصب هشت پل در گام اول بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان

اتمام عملیات آب‌رسانی به 796 روستای سیل‌زده

2500 فقره تسهیلات به سیل‌زدگان لرستان پرداخت می‌شود

یک مگاوات میزان خاموشی روستاهای بی‌برق است

محدودیت رعایت سهم بخش اقتصادی در تسهیلات اشتغال روستایی برداشته شود

سیل رودخانه کشکان مربوط به دوره بازگشت هزار ساله بود

جاده قدیم خرم‌آباد_ پلدختر هرگز حذف نمی‌شود

راه ارتباطی 88 روستای لرستان همچنان قطع است

راه بسیار سخت کار برق‌رسانی به 8 روستا را دشوار کرده است