ندای لرستان

آخرين مطالب

مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان:

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است اقتصادي

با شرایط اقتصادی ضعیف موفق عمل کرده‌ایم/ صنعت بیمه در استان زیان‌ده است

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: با شرایط اقتصادی ضعیف استان بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سعید نعمتی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالگرد تأسیس بیمه کوثر اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه در جوامعی که آشنایی چندانی با آن ندارند و به لحاظ اقتصادی نیز در شرایط خوبی نیستند، پایین است.
وی ادامه داد: همین موضوع باعث می‌شود در شرایط فعلی میانگین سهم بیمه‌هایی همانند بیمه‌های زندگی تنها 18 درصد از پرتفوی صنعت بیمه در کل کشور باشد.
نعمتی افزود: سهم بیمه‌های زندگی در مقایسه با سهم بیمه‌هایی مانند بیمه شخص ثالث که حدود 45 درصد پرتفوی بیمه‌ها را به خود اختصاص داده است، نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه‌ای ایران آن‌چنان‌که باید در حوزه معرفی مزایا و خدمات بیمه‌ای به‌ویژه بیمه‌های نوین و آگاهی‌رسانی به مشتریان خوب عمل‌نکرده‌اند.
این مسئول یادآور شد: اخیراً ضریب نفوذ بیمه در میان مردم افزایش خوبی داشته است. هرچند با داشتن ضریب نفوذ 2.3 درصدی تا رسیدن به ضریب نفوذ 7 درصدی تعیین‌شده در برنامه 5 ساله ششم توسعه فاصله زیادی داریم و باید اقدامات بسیاری انجام دهیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان بیان کرد: در کشور‌های درحال‌توسعه و بعضاً پیشرفته ضریب نفوذ بیمه 10 درصد هم وجود دارد به‌ویژه اینکه آن‌ها در حوزه بیمه‌های زندگی بسیار خوب کار می‌کنند.
وی ادامه داد: در اغلب کشور‌ها صنعت بیمه به‌عنوان یک سازوکار مالی، حتی مهم‌تر از بانک‌ها مدنظر قرارگرفته می‌شود؛ اما در کشور ما میان بانک، بورس و بیمه، کمترین نقش در مسائل مالی و اقتصادی بر عهده بیمه است.
نعمتی افزود: در این میان صنعت بیمه‌ی استان با سهمی کمتر از یک درصد از کل حق بیمه تولیدی کشور در جایگاه استان‌های میانی از این نظر در جدول رتبه‌بندی صنعت قرار دارد.
وی گفت: لرستان متأسفانه به دلایل متعدد اقتصادی و منطقه‌ای سال‌هاست ازنظر میزان خسارت پرداختی (نسبت خسارت) در جایگاه آخر قرارگرفته و در آمارنامه‌های سالیانه منتشر شده توسط بیمه مرکزی بیش از پنج سال است که نسبت خسارت بالاتر از 90 درصد را به خود اختصاص داده است.
 این مسئول افزود: این بدان معناست که ضریب خسارت صنعت در لرستان در سال‌های گذشته بالاتر از 100 درصد بوده و عملکرد کلی صنعت بیمه در استان زیان‌ده است.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت با علم به این موضوع از ابتدای شروع فعالیت شرکت بیمه کوثر استان در سال 1390 در حد بضاعت موجود با حرکت منضبط و هوشمند در حوزه صدور بیمه‌نامه و هوشیاری و کار تیمی در حوزه پرداخت خسارت تلاش کرد با تقویت روحیه همکاری میان کارکنان و شبکه فروش، عملکرد قابل قبولی داشته باشد، گفت: رشد مثبت سالیانه تولید حق بیمه و کسب سهم 1.5 درصدی از پرتفوی شرکت و از طرفی حفظ نسبت خسارت کمتر از 70 درصد نشانگر انتخاب مسیر درست و حرکت هوشمندانه کارکنان و شبکه فروش این استان در راستای تأمین اهداف شرکت بوده است.
وی اضافه کرد: در هفت سال گذشته همواره جزو استان‌های برتر شرکت بیمه کوثر بوده‌ایم.
نعمتی عنوان کرد: این سرپرستی با نگاه ویژه به جامعه هدف اصلی همواره سعی کرده بازار خود را در این حوزه توسعه دهد و رضایت نسبی بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان این بازار را در حد مطلوب جلب کند.
این مقام مسئول در حوزه بیمه گفت: در کنار این موضوع هیچ‌گاه از بازارهای دیگر بیمه‌ای غافل نبوده‌ایم و عملکرد قابل دفاعی در جذب بازارهای عمده و خرد استان داشته‌ایم.
نعمتی با بیان اینکه این مدیریت همواره نگاه خاصی به شبکه فروش لرستان داشته است، اضافه کرد: برنامه‌های متعددی هم‌زمان با رشد سرپرستی برای شبکه فروش در نظر گرفته‌شده و تلاش شده شبکه فروش شرکت در استان ازنظر علمی پویا باشد.
وی با بیان این مطلب که با کمک بخش آموزش شرکت برنامه‌های آموزشی متنوعی اجرا شده که در نوع خود در استان مثال‌زدنی است، خاطرنشان کرد: نگاه عادلانه، پرهیز از هرگونه برخورد سلیقه‌ای، اجرای برنامه‌های تشویقی برای نمایندگان فعال و اعمال محدودیت‌های متناسب با ریسک نمایندگان کم‌کار یا پر ریسک، قاطعیت در اجرای برنامه‌های شرکت و انعطاف در نحوه‌ی اجرای برنامه‌ها باعث شده تا کمترین تنش‌ها را در تعامل با شبکه فروش داشته باشیم.
وی اظهار کرد: نمایندگان بیمه استان به‌خوبی می‌دانند که فروش بیمه‌نامه به هر قیمت کاملاً غیرحرفه‌ای است. بخشی از مدیریت ریسک در استان توسط خود نمایندگان اجرا می‌شود.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: نگاه این مدیریت به شبکه فروش رشد متناسب و متوازن تک‌تک نمایندگان استان بوده و سرمایه‌گذاری بر تعداد معدود نمایندگان جهت کسب پرتفوی مصوب ابلاغی را نمی‌پسندد.
نعمتی افزود: همواره تلاش کرده‌ایم در کنار تحقق برنامه فروش ابلاغی شرکت از تمرکز بر یک یا چند نماینده خاص پرهیز کرده و ضمن حمایت از نمایندگان توانمند به تقویت سایر نمایندگان نیز اهمیت خاصی داده‌ایم.
وی ادامه داد: معتقدیم رمز موفقیت یک شرکت بیمه‌ای داشتن شبکه فروش متوازن و توانمند است؛ رشد یک شرکت یا سرپرستی استانی را به‌واسطه‌ی داشتن یک یا چند واحد فروش توانمند که منجر به‌غفلت از سایر واحدهای فروش شود زمینه‌ساز ایجاد ریسک‌های سازمانی و بیمه‌ای متعددی می‌دانیم.
نعمتی با بیان اینکه این سرپرستی از حوزه روابط عمومی و معرفی شرکت به آحاد جامعه نیز غافل نبوده و در این زمینه به نحوی عمل کرده و امروز اکثر مردم استان لرستان شرکت بیمه کوثر را می‌شناسند، گفت: نگاه عمومی و تخصصی به این شرکت به دلیل شفافیت در نحوه ارائه خدمات و حمایت از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان واقعی کاملاً مثبت و اثربخش است.
این مسئول افزود: این مدیریت طی سال‌های متمادی خدمت در بیمه کوثر تجارب ارزنده‌ای در برخورد حرفه‌ای با بحران‌های ناشی از بلایای طبیعی کسب کرده و تجربه چندین زلزله بزرگ در استان، باعث شده درزمینه ٔ کنترل ریسک این حوزه موفق عمل کند.
نعمتی ادامه داد: با داشتن تجربه بازدید و کارشناسی بیش از 3000 واحد مسکونی در استان و حضور فعال در حوادث بزرگ کشور ازجمله زلزله اخیر کرمانشاه تلاش کرده‌ایم ضمن همکاری و کمک به سایر همکاران شرکت و خدمت به هم‌وطنان و انجام‌وظیفه‌ی انسانی خود در بحران‌های به وجود آمده، همواره کارکنان سرپرستی را آماده نگه‌داشته و امروز ضمن آرزوی عدم وقوع هر بحران در کشور، نگران ارائه خدمات در این زمینه نیستیم.
مدیر سرپرستی بیمه کوثر لرستان گفت: همچنین رویکرد این مدیریت در بخش فنی شرکت توسعه بیمه‌نامه کم ریسک به‌ویژه بیمه‌های زندگی بوده که در مقایسه با شرایط اقتصادی ضعیف استان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌ایم.
وی مهم‌ترین ویژگی‌های این سرپرستی را برنامه‌پذیری، برنامه محوری، هوشمندی در ارائه خدمات، شفافیت در رفتار با مشتریان و شبکه فروش و همکاران، جسارت در دفاع از منافع ذینفعان شرکت، شجاعت در تصمیم‌گیری، تعامل برد -برد با بیمه‌گذاران و حمایت حرفه‌ای از بیمه‌شدگان و زیان‌دیدگان دانست و گفت: خوشحالیم تاکنون توانسته‌ایم لرستان را که از محروم‌ترین استان‌های کشور و ازنظر اقتصادی و با نگاه خاص بیمه‌ای ضعیف‌ترین استان در صنعت بیمه کشور است در شرکت بیمه کوثر به‌عنوان سرپرستی برتر استانی مطرح و حفظ کنیم.
نعمتی افزود: امیدواریم مدیران ارشد شرکت با حمایت همه‌جانبه از این سرپرستی همچون گذشته موجب دلگرمی و تلاش روزافزون بیمه کوثر استان لرستان شوند.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

درخواست واردات جگر

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

احتمال افزایش وام مسکن

زمستان مسکن ارزان می‌شود

ایرنا اهمیت بخش آب را بخوبی انعکاس می دهد

رفع محرمیت در برخی مناطق لرستان تنها با تلاش و همدلی امکانپذیر است/مدیران ریسک‌پذیر باشند

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

بارش باران در بروجرد به 90 میلیمتر رسید

اتاق پیش سرد کشتارگاه شهرداری پلدختر به بهره برداری رسید

عملیات اجرایی سنگفرش خیابان فردوسی خرم آباد آغاز شد

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

100هزار عدد انواع لوازم تزیینی قاچاق در لرستان کشف شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

سند ملی آب به روزرسانی شود

کارخانه پارسیلون تعیین تکلیف شود

لرستان یکی از عوامل توسعه کشور/ 130 هکتار مجتمع گلخانه‌ای در دست اجرا داریم

آب کل سدهای لرستان کمتر از 500 میلیون مترمکعب است

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

5هزار تن نهاده دامی در اختیار دامداران خرم آباد قرار گرفت

مانور پدافندغیرعامل تنظیم بازار میوه در بروجرد برگزار شد

نرخ خرید تضمینی محصولات با احتساب تورم تعیین شود

زمین های دیم استان پر آب لرستان بیش از میانگین کشور است

بانک‌ها اجازه سرمایه‌گذاری نمی‌دهند!

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

نبود صنایع فرآوری و بسته بندی مشکل زعفرانکاران سلسله

ایجاد 3775 فرصت شغلی در بخش اشتغال روستایی لرستان

تولید 255 هزار تن انواع محصولات باغی در لرستان

خسارت به حوزه‌های زارعت و باغبانی لرستان هنوز پرداخت نشده است

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

فرسایش خاک در لرستان، 25 تن در هر هکتار است

تجمیع حساب‌های بهره‌برداران در بانک کشاورزی

زعفران در چهارهکتار از اراضی روستای شیروان بروجرد کشت می شود

16طرح آبخیزداری لرستان امسال به بهره برداری می رسد

افزون بر 159 هکتار از اراضی ملی بروجرد خلع ید شد

آسانسور فاجعه‌ایست...

26 درصد اراضی لرستان تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار گرفتند

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد

نفت حدود 1 دلار گران شد

دومین مرکز معاینه فنی خودرو در بروجرد به بهره برداری رسید

42 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

ایجاد اشتغال در کشور نیازمند یک حرکت جهادی است