ندای لرستان

آخرين مطالب

ورزشکارانی که تنها به توجه مسئولان دلخوش هستند ورزشي

ورزشکارانی که تنها به توجه مسئولان دلخوش هستند

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد - ورزشکاران جانباز و معلول لرستانی در شرایطی به رقابت های پاراآسیایی جاکارتا اندونزی 2018 اعزام می شوند که هرکدام از آنها امید زیادی برای کسب مدال در این مسابقات دارند.
به گزارش ایرنا در سومین دوره بازی های پاراآسیایی، ایران در بخش جانبازان و معلولان در 10 رشته و در بخش نابینایان و کم بینایان در 6 رشته حضور دارد.
در سه رشته دو ومیدانی، شنا و دوچرخه‌ سواری در بخش جانبازان و معلولان و نابینایان و کم بینایان ایران نماینده دارد و در مجموع 136 ورزشکار در بخش آقایان و 73 ورزشکار در بخش بانوان از کشورمان در این بازی‌ها شرکت می کنند.
در این بین 12 ورزشکار، داور و مربی نیز از استان لرستان به مسابقات پارآسیایی 2018 جاکارتا اندونزی اعزام می شوند.
محسن کاییدی، هادی کاییدی، سجاد محمدیان، فرزاد سپه وند، حامد امیری، عارف بهاروند، فرشته مرادی مقدم، معصومه خدابخشی به عنوان ورزشکار در این رقابت ها حضور خواهند داشت.
همچنین مصطفی بهرامی مربی دو و میدانی، مهدی آقا جانی داور، سعید عزیزی و مسعود حیدری نیز به عنوان ورزشکاران نابینا راهی این رقابت ها خواهند شد.
ورزشکاران لرستانی از 15 تا 23 مهرماه امسال در رقابت های پاراآسیایی جاکارتا با حریفان خود دیدار می کنند.
حامد امیری نایب قهرمان پارالمپیک اینچئون کره جنوبی و جهان در پرتاب وزنه شانس قطعی کسب مدال در این دوره از رقابت ها است.
او می گوید شهرداری و شورای شهر خرم آباد چرا برای استقبال و بدرقه ورزشکاران جانباز و معلول ورود نمی کند انتظار داریم این آیین ها پرشور برگزار شود.
امیری معتقد زمانی که پرچم کشورمان را با کسب مدال به احتزاز در می آورد لذا مسئولین باید قدر این موقعیت را بدانند به ورزشکاران جانباز و معلول توجه کنند.
وی با انتقاد به خدمات هواپیمایی لرستان به جانبازان و معلولین گفت: زمان مراجعه به فرودگاه خرم آباد خدمات ویلچری برای معلولین وجود ندارد و از پذیرش ما خودداری می کنند، مسئولین باید توجه کنند و ابتدایی ترین نیاز معلولین را در فرودگاه را فراهم کنند.
محسن کاییدی دارنده حدود 30مدال رنگارنگ جهانی در پرتاب نیزه و وزنه نیز از دیگر ورزشکاران لرستانی است که در این مسابقات آسیایی با حریفان به رقابت ها می پردازد.
او قهرمانی پارالمپیک لندن، قهرمانی پارآسیایی گوانگ ژو چین و اینچئون کره جنوبی را کسب کرده است.
هادی کاییدی دیگر ورزشکار لرستانی در پرتاب وزنه شانس دیگر کسب مدال در رقابت های جاکارتا اندونزی می باشد.
همچنین سجاد محمدیان رکوردار پرتاب وزنه در رقابت های پارآسیایی اینچئون تنها رضایت خود از عملکردش را کسب مدال طلا در این دوره رقابت ها عنوان کرد.
وی معتقد است چکیده ورزشکاران سازمان یافته در لرستان این تعدادی است که به رقابت ها اعزام می شوند و باید مسئولین توجه کنند.
محمدیان می گوید از دیگر استان ها و حتی از کشورهای قطر و آذربایجان پیشنهاد دارم اما به عشق سرزمین مادری خود در لرستان مانده ام و امید به کسب مدال دارم.
او می گوید برای اعزام با یک دستگاه مینی بوس ما را انتقال می دهند و این در صورتی است که سایر استان ها به علاوه پرداخت تمام هزینه ها با هواپیما ورزشکاران را جابه جا می کنند.
فرشته مرادی مقدم که خود را بدون مربی برای رقابتهای پارآسیایی جاکارتا آماده می کند در پرتاب نیزه و وزنه به کسب مدال امید دارد.
این بانوی معلول ورزشکار لرستانی در آستانه اعزام به رقابت های پاراآسیایی جاکارتا اندونزی، بدون مربی تمرین می کند.
بانوی معلول لرستانی می گوید تا چند وقت پیش زیر نظر استاد بهرامی کار می کردم ولی مدتی است که اجازه نمی دهند آقای بهرامی با بانوان تمرین کنند.
مرادی مقدم افزود: واقعا برازنده ی نام لرستان نیست که ورزشکاری از این خطه به عنوان یک ملی پوش برای اعزام به مسابقات مهمی مانند پارالمپیک که می تواند به نوعی آبرو و افتخار استان باشد مربی نداشته باشد.
بهزاد عزیزی ورزشکار کم بینا پرتاب وزنه لرستانی که اولین دوره از حضورش را در رقابت های بین المللی تجربه می کند، امید بالایی برای کسب مدال داشته و مسعود حیدری دیگر ورزشکار کم بینای لرستانی در پرتاب وزنه و دیسک قهرمانی پارآسیایی اینچئون را در کارنامه خود دارد.
معصومه خدابخشی در رشته تیراندازی امید به کسب مدال دارد و فرزاد سپهوند دارنده نشان برنز پارالمپیک لندن و طلا اینچئون در پرتاب دیسک و عارف بهاروند از دیگر ورزشکاران اعزامی به رقابت های جاکارتای اندونزی می باشند.
همچنین مصطفی بهرامی به عنوان مربی در رشته دو و میدانی و مهدی آقاجانی به عنوان داور بسکتبال با ویلچر از اعضای اعزامی کاروران ورزشی لرستان هستند.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان می گوید: حضور ورزشکاران لرستانی در مسابقات آسیایی افتخاری برای مردم استان است و باید حمایت‌های همه جانبه از آنها صورت گیرد.
حبیب الله خجسته پور اظهار داشت: کاروان ورزشی اعزامی استان به مسابقات پارآسیایی با نام شهید الماسیان شهید حادثه ترور اهواز به اندونزی اعزام خواهد شد.
وی افزود: مردم امروز با مشکلات اقتصادی در جامعه دست و پنجه نرم می کنند و هر لحظه اخباری به گوش می‌رسد که فکر آنها را خراب می کند اما میادین ورزشی می تواند ذهن آنان را آرام کند.
وی گفت: یکی از ابزارهایی که می‌تواند مشکلات مردم را کاهش دهد ، پیروزی ورزشکاران در میادین بین المللی است.
معاون استاندار لرستان ادامه داد: ورزشکاران به عنوان نمایندگان کشور در مسابقات آسیایی حضور خواهند داشت که به طور غیرمستقیم می‌توانند در تزریق روحیه و امیدواری بین مردم تاثیر گذار باشند.
خجسته پور با اشاره به اینکه کسب مدال علاوه بر خوشحالی برای هر ورزشکار ملتی را شاد می کند افزود: موفقیت ورزشکاران در میادین بین المللی بخشی از درد های روزمره مردم را به فراموشی می سپارد و امیدواریم شاهد کسب مدال های رنگارنگ توسط ورزشکاران کشور باشیم.
وی گفت: حمایت‌هایی که تاکنون از ورزشکاران جانباز و معلول صورت گرفته حمایت معنوی بوده و حمایت‌های مالی در شأن آنها صورت نگرفته است بخش خصوصی در استان وجود ندارد که بتواند بخش ورزشی را حمایت کند.
معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه امیدواریم ورزشکاران لرستان سفیران خوبی برای نظام جمهوری اسلامی در میادین بین المللی باشند اضافه کرد: قول خواهیم داد جوایز مدال آوران لرستانی در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا از میانگین سایر استانها کمتر نخواهد بود.
سید علی کریمی معاون اداره کل ورزش و جوانان لرستان نیز می گوید: هشت ورزشکار لرستانی در بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 حضور داشتند که پنج نفر خانم و سه ورزشکار مرد بودند و در حالی صبا رحمتی نشان طلا را کسب کرد که برای نخستین بار در ورزش بانوان استان این اتفاق رخ داده است.
وی معتقد است که از ابتدای سال جاری برای حدود 60 ورزشکار استان که شانس حضور در جاکارتا را داشتند بسته حمایتی ارایه شده است و مراحلی از اردوی تیم ملی ژیمناستیک و کوراش بانوان در راه آمادگی برای حضور در جاکارتا را نیز در استان میزبانی کرده‌ایم.
وی با اظهار امیدواری نسب به کسب مدال در مسابقات پاراآسیایی افزود: 10 ورزشکار، یک مربی و یک داور از لرستان در این رقابت ها حضور خواهند داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز گفت: بیشتر ورزشکاران جانباز و معلول اعزامی به این رقابت ها در رشته ورزشی دو و میدانی به رقابت خواهند پرداخت.
علی یاور عزیزپور از ورزشکاران اعزامی به رقابت های آسیایی جاکارتا با عنوان سفیران لرستان یاد کرد و گفت: از ماه ها قبل شرایط را برای ورزشکاران فراهم کردیم و ماهانه پنج میلیون ریال به عنوان کمک خرج در اردو به حساب هیات های مربوطه واریز شد.
/6060/3210

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حضور تیم دوچرخه‌سواری لرستان در لیگ برتر با رکابزنانی کمتر از حداقل!

مشکلات بهداشتی استخر بانوان خرم‌آباد/ «کوثر» به دادگاه معرفی شد

هدفم کسب سهمیه المپیک است

هدفم در پیکارهای انتخابی تیم ملی، شکستن رکورد جهان است

شمارش معکوس ورزشی‌ها برای بازسازی اماکن ورزشی/تلاش و امید برای دوباره زیباساختن پلدختر

برپایی اردوی مشترک تیم جودو بانوان ایران با کرواسی

تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی سطح آمادگی ورزشکاران است

قول کسب مدال در رقابت‌های نوجوانان و جوانان آسیا را می‌دهم

آخرین وضعیت سه پروژه در دست احداث مجموعه ورزشی خرم‌آباد

تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی سطح آمادگی ورزشکاران است

دیگر نمی‌توانیم تیمداری کنیم/ شرایط تغییر نکند، خیبر را می‌فروشیم

به کسب سهمیه المپیک امیدوار شده‌ام

پرتاب‌گران معلول لرستانی پس از شش ماه به زمین تمرین رسیدند

مجمع انتخاباتی هیأت بوکس لرستان تجدید شد!

تغییر و کاهش وعده پاداش جاکارتا اوج بی‌انصافی است!

خبری از پاداش جاکارتا نیست!

ملی‌پوشان 98 در خرم‌آباد به میدان می‌روند؟

نمایندگان با تفکیک وزارت ورزش از جوانان موافقت کنند

ملی‌پوشان 98 در خرم‌آباد به میدان می‌روند؟

انعطاف‌پذیری خوب، سلامتی عضلات و مفاصل را ارتقاء می‌دهد

خبری از پاداش جاکارتا نیست!

ورزش همگانی در توسعه نشاط اجتماعی مورد توجه قرار گیرد

سیلاب 130میلیارد ریال به اماکن ورزشی پلدختر خسارت زد

لرستان میزبان رقابت‌های دوومیدانی جوانان قهرمانی کشور

مدالم را به سیل‌زدگان تقدیم کردم/ دو ماه یک‌بار تست دوپینگ می‌گیرند

وجود 70 پروژه نیمه‌ تمام ورزشی در لرستان

گلف‌‌باز ملی‌پوش پس از قهرمانی در لیگ برتر: مبلغ قراردادها خیلی کم است

/پیگیری پروژه/ وعده‌ای برای افتتاح سالن دو و میدانی نمی‌دهم!

وعده‌ای برای افتتاح سالن دو و میدانی نمی‌دهم!

وزیر ورزش از اماکن ورزشی شهر سیلزده پلدختر دیدن کرد

بازدید وزیر ورزش و جوانان از مناطق سیل‌زده پلدختر

وزیر ورزش برای دومین بار به لرستان آمد

1100 مکان ورزشی در اختیار مردم سیل‌زده بود

افتتاح پل معلق ملاوی پلدختر با حضور وزیر ورزش و جوانان

خسارت سیل به 150 مکان ورزشی/ برگزاری بیش از 300 مراسم گلریزان برای مناطق سیل‌زده

ارسال50 محموله کمکی به مناطق سیل‌زده توسط جامعه ورزش

وجود 60 خانه تخصصی ورزشی در لرستان

حمایت نمی‌شوم/ می‌گویند سطح قهرمانی آسیا پایین بوده که مدال گرفته‎ام!

تکلیف مجمع انتخاباتی هیات بوکس لرستان چه می‎شود؟

نتیجه تبعیض را در برکناری بنی‌تمیم شاهد بودیم/ هیچ هیئتی ارجح‌تر نیست

پرداخت 6 میلیارد تومان به هیأت‌های ورزشی لرستان

ورزش صبحگاهی سلامت ذهنی و مغزی را افزایش می‌دهد

واکنش یک مسئول به شایعه تخریب ورزشگاه زیر آب رفته

هتریک طلای وزنه‌بردار لرستانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا

/پیگیری پروژه/ افتتاح سالن دو و میدانی منتظر یک مسئول عالی‌رتبه یا نبود آب؟

افتتاح سالن دو و میدانی منتظر یک مسئول عالی‌رتبه یا نبود آب؟

آموزش پرتاب‌ها در سنین پایه، نیازمند اجرای حرکاتی در قالب بازی است

علم روانشناسی به ورزشکاران کمک می‌کند!

کمتر کسی فکر می‌کرد کاله «سوم» شود

مکانی برای تمرین در فضای بیرون نداریم!