ندای لرستان

آخرين مطالب

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری مقالات

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان "حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری" نوشت: بیکاری اکنون به عنوان بزرگ‌ترین خطر فعلی کشور بوده و معتقدیم که معضل بیکاری بسیار بزرگ‌تر از سایر چالش‌های کشور است.
در ادامه این مطلب آمده است: اکنون بیکاری تمامی اقشار جامعه و حتی خانواده‌ها را درگیر کرده و شاهد تأثیر بسیار زیاد آن بر وضعیت معیشتی مردم هستیم.
بیکاری باعث بروز معضلات اجتماعی مختلفی شده و باید با انجام اقدامات مناسب به دنبال بهبود وضعیت کنونی باشیم کما اینکه بیکاری اکنون در استان‌های زاگرس نشین همچون لرستان بیشتر به چشم می‌خورد و مردم این دیار از دهه‌های گذشته تاکنون با این مشکل مواجه هستند در نتیجه باید مسئولان و حاکمیت برنامه جدی برای کاهش این مشکل داشته باشند.
در شرایطی که کارآفرینان به عنوان سرداران و پیش‌قراولان اقتصاد در شرایط کنونی که همچون جنگ تمام‌عیار تلقی می‌شود باید حمایت شوند اما حمایت و پشتیبانی لازم از آن‌ها انجام نمی‌شود.
در صورتی که در شرایط جنگی کنونی باید مسئولان و مردم از تمام ظرفیت خود برای حمایت از کارآفرینان گام برداشته و از آن‌ها پشتیبانی کنند اما اکنون این مهم محقق نمی‌شود.
کارآفرینان تمام عمر، توان و سرمایه خود را وارد بخش تولید و اقتصاد کرده‌اند این در حالی است که می‌توانستند با کمترین زحمت و هزینه‌ای سود چندین برابری را در سایر بخش‌ها به دست آورند حال باید پرسید در لرستان تا چه اندازه از کارآفرینان حمایت می‌شود و سهم مردم و مسئولان به چه میزان است؟
اکنون نقش مردم در توسعه اقتصادی در جوامع مختلف غیرقابل‌انکار است و بررسی‌ها نشان می‌دهد جامعه‌ای که در آن مردم ار کارآفرینانشان حمایت کرده‌اند روند توسعه بسیار مناسب و سریعی را داشته است.
متأسفانه در لرستان بخش عمده ابراز مشکلات کارآفرینان ناشی از مردم و نگاه آن‌هاست چرا که گاهی اوقات نه تنها شاهد حمایت نیستیم بلکه مانع نیز می‌شوند که مطمئناً ادامه این روند به هیچ عنوان به نفع استان نیست.
برخوردهای نامناسب برخی از مردم باعث دلسردی کارآفرینان لرستان می‌شود، باید درجه تحمل فعالان بخش خصوصی در مقابل این جریانات را نیز سنجید.
بارها گفته شده که راهکار بهبود وضعیت اقتصادی استان حمایت از تولیدکنندگان واقعی است باید از افرادی که دارای توانمندی خاص هستند به صورت واقعی حمایت شود.
اکنون دولت اعتباراتی را برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در نظر گرفته اما مشاهده می‌شود این تسهیلات در گاهی مواقع به افرادی پرداخت می‌شود که توانایی و تخصص لازم را نداشته در نتیجه نه تنها نمی‌توانند اشتغال ایجاد کنند بلکه شاهد بدهکار بودن آن‌ها نیز خواهیم بود.
اولویت پرداخت این‌گونه تسهیلات باید به تولیدکنندگان داده شود از سوی دیگر حمایت دولت تنها به ابن موضوع نمی‌تواند محدود شده و مطمئناً با ارائه معافیت‌های مالیاتی، بیمه و تأمین اجتماعی به کارآفرینان لرستانی باعث توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد.
چرا که پرداخت تسهیلات به افرادی که تجربه، توان و پتانسیل لازم را ندارند راهگشا نیست و مشکلات ما را حل نخواهد کرد.
معتقدیم مردم یک‌بار برای همیشه عزم خود را برای حمایت از کارآفرینان جزم کرده تا شاهد رغبت فعالان بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال باشیم.
از سوی دیگر اگر خواهان حل مشکل بیکاری در لرستان هستیم دولت باید توجه ویژه‌ای به این استان و سایر استان‌های کمتر توسعه‌یافته داشته باشد.
به عنوان نمونه اعطای معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای بلندمدت می‌تواند زمینه را برای افزایش سرمایه‌گذاری در لرستان مهیا کند.
چرا که در شرایط یکسان نباید انتظار داشت که سرمایه‌گذاران در مقابل استان‌های توسعه‌یافته استان‌های کمتر توسعه‌یافته‌ای همچون لرستان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.
دولت باید استان‌های کمتر توسعه‌یافته همچون لرستان را به صورت ویژه حمایت کرده و تسهیلات تشویقی ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری در این استان‌ها مدنظر قرار گیرد.
انتظار داریم فرهنگ و نگاه مردم نسبت به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تغییر کند چرا که متأسفانه گاهی اوقات مشاهده می‌شود که برخی افراد به محض اینکه موفقیت کارآفرینان را می ببینند به دنبال ضربه زدن به وی هستند این در حالی است که کارآفرینان سازنده اقتصاد کشور هستند.
بدانیم اگر کارآفرینان در صورت ترک لرستان و سرمایه‌گذاری در سایر استان‌ها سود و منفعت بیشتری به دست می‌آورند درنتیجه باید با تمام وجود از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت کنند.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی سنگ نوشته
7269/6060

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آنگاه‌ که خروش سزار در طغیان کشکان فراموش شد

ویزیت همزمان چند بیمار و نارضایتی بیماران

کهمان، نگین گردشگری سلسله زیرساخت رفاهی می خواهد

خرم آباد شهری که در آتش اختلاف شهردار و شورای شهر می سوزد

گزارشی از خرابی‌ها و مدیریت بحران سیلاب‌های لرستان در 5 و 12 فروردین 98 - مهدی زارع *

اوتیسم؛ زمانی برای در خود فروماندن

خشونت های پنهان زیر یک سقف

سفر بی‌بازگشت بلوط‌کاران/سنجاب‌هایی که سر از بازار تهران درآوردند

تابستان، فصلی سیاه بر قامت سبز زاگرس

لزوم اصلاح زیرساخت‌ها، و تزریق تفکرهای جدید و آینده‌نگر در شبکه استانی لرستان

گذری بر حوادث مهم دوران رهبری امام خمینی (ره)

رونق گردشگری در سلسله نیازمند ایجاد زیرساخت است

دنیای جاذبه‌های طبیعت گردی در لرستان

/گزارش/ گردشی در مسیر خاکی گردشگری

چراغ سینما در لرستان خاموش است

گزارش؛ دسترنجی که به آب رفت/ کشاورزی لرستان روی آب...

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند

گل‌گاوزبان، مقوی قلب

سیل؛ قوز بالاقوز واحدهای تولیدی لرستان

تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی

مروری بر خسارت سیل به اقتصادی ترین بخش لرستان

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل

روایت مرگ و خشکی باغات انجیر پلدختر

جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی

محله گردی در دیار خانه‌های تاریخی/ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند

پیش‌بینی نمایش 46 مقاله دانشگاه در نمایه scopose

چه کسی مقصر مرگ روژین است؟

شهرداری ‌ها در تنگنا

اینجا پارک نکن

روزی به نام بیماران خاص

افطار با صدای توپ

زبان پدیده‌ای اجتماعی است

شادی ، نیاز کودکان و نوجوانان سیلزده

سیل و ناهنجاری اقلیمی

مردی از تبار طبیعت

محرومیت هایی که سیل دوچندان کرد

نکاتی راهبردی در مدیریت بلایا

تالاب بیشه دالان ظرفیتی برای گردشگری بروجرد

زنان، روایت گران سیل

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان