ندای لرستان

آخرين مطالب

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری مقالات

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - پایگاه تحلیلی خبری سنگ نوشته در مطلبی با عنوان "حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری" نوشت: بیکاری اکنون به عنوان بزرگ‌ترین خطر فعلی کشور بوده و معتقدیم که معضل بیکاری بسیار بزرگ‌تر از سایر چالش‌های کشور است.
در ادامه این مطلب آمده است: اکنون بیکاری تمامی اقشار جامعه و حتی خانواده‌ها را درگیر کرده و شاهد تأثیر بسیار زیاد آن بر وضعیت معیشتی مردم هستیم.
بیکاری باعث بروز معضلات اجتماعی مختلفی شده و باید با انجام اقدامات مناسب به دنبال بهبود وضعیت کنونی باشیم کما اینکه بیکاری اکنون در استان‌های زاگرس نشین همچون لرستان بیشتر به چشم می‌خورد و مردم این دیار از دهه‌های گذشته تاکنون با این مشکل مواجه هستند در نتیجه باید مسئولان و حاکمیت برنامه جدی برای کاهش این مشکل داشته باشند.
در شرایطی که کارآفرینان به عنوان سرداران و پیش‌قراولان اقتصاد در شرایط کنونی که همچون جنگ تمام‌عیار تلقی می‌شود باید حمایت شوند اما حمایت و پشتیبانی لازم از آن‌ها انجام نمی‌شود.
در صورتی که در شرایط جنگی کنونی باید مسئولان و مردم از تمام ظرفیت خود برای حمایت از کارآفرینان گام برداشته و از آن‌ها پشتیبانی کنند اما اکنون این مهم محقق نمی‌شود.
کارآفرینان تمام عمر، توان و سرمایه خود را وارد بخش تولید و اقتصاد کرده‌اند این در حالی است که می‌توانستند با کمترین زحمت و هزینه‌ای سود چندین برابری را در سایر بخش‌ها به دست آورند حال باید پرسید در لرستان تا چه اندازه از کارآفرینان حمایت می‌شود و سهم مردم و مسئولان به چه میزان است؟
اکنون نقش مردم در توسعه اقتصادی در جوامع مختلف غیرقابل‌انکار است و بررسی‌ها نشان می‌دهد جامعه‌ای که در آن مردم ار کارآفرینانشان حمایت کرده‌اند روند توسعه بسیار مناسب و سریعی را داشته است.
متأسفانه در لرستان بخش عمده ابراز مشکلات کارآفرینان ناشی از مردم و نگاه آن‌هاست چرا که گاهی اوقات نه تنها شاهد حمایت نیستیم بلکه مانع نیز می‌شوند که مطمئناً ادامه این روند به هیچ عنوان به نفع استان نیست.
برخوردهای نامناسب برخی از مردم باعث دلسردی کارآفرینان لرستان می‌شود، باید درجه تحمل فعالان بخش خصوصی در مقابل این جریانات را نیز سنجید.
بارها گفته شده که راهکار بهبود وضعیت اقتصادی استان حمایت از تولیدکنندگان واقعی است باید از افرادی که دارای توانمندی خاص هستند به صورت واقعی حمایت شود.
اکنون دولت اعتباراتی را برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در نظر گرفته اما مشاهده می‌شود این تسهیلات در گاهی مواقع به افرادی پرداخت می‌شود که توانایی و تخصص لازم را نداشته در نتیجه نه تنها نمی‌توانند اشتغال ایجاد کنند بلکه شاهد بدهکار بودن آن‌ها نیز خواهیم بود.
اولویت پرداخت این‌گونه تسهیلات باید به تولیدکنندگان داده شود از سوی دیگر حمایت دولت تنها به ابن موضوع نمی‌تواند محدود شده و مطمئناً با ارائه معافیت‌های مالیاتی، بیمه و تأمین اجتماعی به کارآفرینان لرستانی باعث توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد.
چرا که پرداخت تسهیلات به افرادی که تجربه، توان و پتانسیل لازم را ندارند راهگشا نیست و مشکلات ما را حل نخواهد کرد.
معتقدیم مردم یک‌بار برای همیشه عزم خود را برای حمایت از کارآفرینان جزم کرده تا شاهد رغبت فعالان بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال باشیم.
از سوی دیگر اگر خواهان حل مشکل بیکاری در لرستان هستیم دولت باید توجه ویژه‌ای به این استان و سایر استان‌های کمتر توسعه‌یافته داشته باشد.
به عنوان نمونه اعطای معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای بلندمدت می‌تواند زمینه را برای افزایش سرمایه‌گذاری در لرستان مهیا کند.
چرا که در شرایط یکسان نباید انتظار داشت که سرمایه‌گذاران در مقابل استان‌های توسعه‌یافته استان‌های کمتر توسعه‌یافته‌ای همچون لرستان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.
دولت باید استان‌های کمتر توسعه‌یافته همچون لرستان را به صورت ویژه حمایت کرده و تسهیلات تشویقی ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری در این استان‌ها مدنظر قرار گیرد.
انتظار داریم فرهنگ و نگاه مردم نسبت به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تغییر کند چرا که متأسفانه گاهی اوقات مشاهده می‌شود که برخی افراد به محض اینکه موفقیت کارآفرینان را می ببینند به دنبال ضربه زدن به وی هستند این در حالی است که کارآفرینان سازنده اقتصاد کشور هستند.
بدانیم اگر کارآفرینان در صورت ترک لرستان و سرمایه‌گذاری در سایر استان‌ها سود و منفعت بیشتری به دست می‌آورند درنتیجه باید با تمام وجود از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت کنند.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی سنگ نوشته
7269/6060
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ