ندای لرستان

آخرين مطالب

معاون عمرانی استاندار لرستان خبر داد:

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود مقالات

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه 2 پل دیگر نیز روی رودخانه خرم‌آباد احداث می‌شود، گفت: برای حل مشکلات ترافیکی ساحلی رودخانه باید 4 پل روی آن احداث شود.

 احمد مرادپور  در سخنانی با اشاره به ظرفیت های موجود در شهر خرم آباد، اظهار داشت: این در حالیست که خرم آباد عروس زیبا رویی است که رنجش پیدا کرده و صورت آن خراش پیدا کرده و با یک «بزک» جزئی به حالت خود بر می گردد.
ساخت و سازهایی که چهره شهر را زشت کرد
وی با بیان اینکه شهر خرم آباد خیلی زیبا است، عنوان کرد: خرم آباد، شهری بوده که خداوند همه نعمت ها را به آن داده است و این در حالیست که ما نتوانسته ایم درست با آن رفتار کنیم.
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه خرم آباد، شهری بوده که به لحاظ توپوگرافی زیبایی خاص خود را دارد، تصریح کرد: وجود کوه ها، پوشش جنگلی، آبشارهای زیبا، چشمه های کم یاب و نایاب و ... در خرم آباد این شهر را زیبایی خاصی بخشیده است.
مرادپور با بیان اینکه اما ما چند ظلم را به شهر خرم آباد کرده ایم، افزود: یکی این بوده که در بحث شهرسازی متاسفانه برنامه ریزی درستی صورت نگرفته و ساخت و سازها در آن به صورت پراکنده و غیر استاندارد و کوچه ها تنگ بوده که این موارد چهره شهر را زشت می کنند.

طرح های ترافیکی که چهره شهر را زخمی کرد
وی با اشاره به وجود رودخانه «خرم رود» در شهر خرم آباد، تصریح کرد: کمتر شهری در دنیا وجود دارد که یک رودخانه در مرکز آن به این شکل وجود داشته باشد و این در حالیست که ما نتوانسته ایم از این رودخانه بهره برداری لازم را داشته باشیم.
معاون عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه رودخانه در اوایل انقلاب تبدیل به مسیلی برای دفع فاضلاب شده بود، گفت: همچنین مشکلات ترافیکی که در شهر وجود داشت، چهره شهر را زخمی کرد.
مرادپور با اشاره به بی برنامگی ها در بحث چشمه ها، عدم استفاده از میراث فرهنگی و سایر جاذبه های گردشگری، بیان داشت: البته زحماتی در گذشته صورت گرفته، اما هنوز نتوانسته ایم شهر را به آن نقطه ای که باید باشد برسانیم.
وی ساخت و سازهای بی رویه، بافت های فرسوده، ترافیک، عدم ساماندهی چشمه ها و استفاده درست از رودخانه «خرم رود» را از جمله مشکلات موجود در شهر خرم آباد عنوان کرد و افزود: طی چند سال گذشته شرکت آب و فاضلاب، همه فاضلاب موجود در رودخانه را جمع آوری کرد.

مطالعه ساماندهی «خرم رود» به اتمام رسید
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه برای ساماندهی رودخانه «خرم رود» باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم، گفت: در این رابطه با وزیر راه و شهرسازی رایزنی هایی صورت گرفت و در این رابطه مشاور نیز گرفته شد تا مطالعات مربوط به رودخانه را انجام دهد.
مرادپور با بیان اینکه مطالعات مربوط به رودخانه به اتمام رسیده است، گفت: مذاکراتی با استاندار صورت گرفت و ایشان نیز پذیرفت که به صورت نمونه قسمتی از رودخانه انتخاب شود و طرح مشاور را روی آن انجام دهیم و به مرور زمان بخش های دیگر را نیز ساماندهی کنیم.
وی با اشاره به ایجاد «سد لاستیکی» در رودخانه، گفت: با توجه به اینکه رودخانه خرم آباد سیلابی است، این سد لاستیکی قابل جمع آوری ایجاد می شود.
پل تاریخی «صفوی» تحمل ترافیک را ندارد
معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به پروژه های نیمه تمام در شهر خرم آباد که مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد کرده اند، گفت: از جمله این پروژه ها، زیر گذر «بهارستان»، هتل های نیمه تمام، ساختمان استانداری، بحث های ترافیکی، ساماندهی چشمه ها و ... است.
مرادپور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در بررسی ترافیکی صورت گرفته در سطح شهر خرم آباد به این نتیجه رسیدیم که چهار پل را در شهر ایجاد کنیم، گفت: همچنین پل «گپ» یا «صفوی» در شهر خرم آباد به صورت پیاده رو خواهد شد و آن را تبدیل به یک جاذبه گردشگری می کنیم.

وی با بیان اینکه پل «صفوی» تحمل ترافیک را ندارد و به ناچار از آن استفاده می کنیم و هرچه زودتر این پل باید آزاد شود، ادامه داد: باید مغازه های قدیمی اطراف پل تملک شوند و حریم پل آزاد شود.
معاون عمرانی استانداری لرستان، بیان داشت: ساماندهی و مطالعه رودخانه، نماسازی پل «صفوی»، آزاد سازی اطراف پل، آزاد سازی حریم قلعه به یک پکیج گردشگری در شهر تبدیل می شود.
آب «گرداب سنگی» دائمی می شود
مرادپور با اشاره به اینکه طی دو تا سه هفته پیش استاندار به مدیرکل میراث فرهنگی دستور دادند که کار کارشناسی در مورد مغازه های اطراف پل «صفوی» صورت گیرد، گفت: برای رفع مشکل ترافیکی کار احداث چهار پل بر روی رودخانه در دستور کار قرار گرفت، عملیات احداث دو مورد از این پل ها عملیات شروع شده، یک مورد مطالعه و طراحی شده است، یک پل دیگر نیز پیش بینی شده است.
وی، تصریح کرد: این چهار پل در خرم آباد عملیاتی شوند به طور تقریبی مشکلات ترافیکی ساحلی رودخانه حل می شوند.
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه بر اساس قولی که به ما داده اند حداکثر ظرف شش ماه این دو پل احداث می شوند، ادامه داد: همچنین ساماندهی چشمه ها و «گرداب سنگی» در دستور کار بوده تا گرداب سنگی دائما پر آب باشد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری