ندای لرستان

آخرين مطالب

ماجرای پر تکرار قطعی آب آشامیدنی روستای تیمور آباد پلدختر گفتگو

ماجرای پر تکرار قطعی آب آشامیدنی روستای تیمور آباد پلدختر

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد - ماجرای پر تکرار کمبود آب آشامیدنی، اهالی روستای تیمورآباد از توابع شهرستان پلدختر را با مشکل مواجه کرده است.
  این مشکل از قرار معلوم به جمعیت بهره بردار از آب بر می گردد که به گفته اهالی کفاف نمی دهد و باید چاره اندیشی شود.
یکی از اهالی روستای تیمورآباد اظهار داشت: ما هر روز با قطعی یا افت فشار آب مواجه هستیم و دیگر از این وضعیت خسته شده ایم و زندگی روزمره ما مختل شده است.
منوچهر بازوند افزود: لوله کشی آبی که حدود 16 سال برای تامین آب روستای تیمورآباد از طرف شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر صورت گرفته به نام ما و به کام ساکنان روستای کیان آباد تمام شده است.
یکی دیگر از اهالی روستای تیمورآباد گفت: انشعاب آب آشامیدنی روستای ما از روستای کیان آباد می گذرد لذا قبل از اینکه آب به روستای ما برسد آن را برای مصرف گاو و گوسفند خود استفاده می کنند که این مسئله موجب شده از مقدار آب آشامیدنی روستای تیمورآباد کاسته شود.
یوسف بابایی افزود: عده ای از ساکنان روستای کیان آباد در بالا دست روستای ما اقدام به ساخت مسکن نموده و در آنجا سکنی گزیده اند که آنها نیز لوله کشی آب آشامیدنی خود را از همین انشعاب کشیده اند و بر مشکلات افزوده اند.
یکی دیگر از اهالی روستای تیمورآباد پلدختر اظهار داشت: انشعاب آب آشامیدنی این روستا دستخوش تجاوز اهالی روستای کیان آباد شده در حالی که بهره برداران واقعی آن به خاطر قطعی یا افت فشار آب مدام در مضیقه هستند.
مرتضی لطفی پور با انتقاد از شرکت آب و فاضلاب روستایی افزود: این شرکت نباید اجازه دهد که دامداران و ساکنان روستای کیان آباد از انشعاب آب تیمورآباد استفاده کنند و لازم است آنها را از هم مجزا و تفکیک کند.
یک بانوی روستای تیمورآباد نیز گفت: قطعی آب یا افت فشار آب مشکل همیشگی اهالی این روستا است و اهالی روستا را تحت فشار قرار داده است.
ماه بانو نیازی افزود: قطعی آب آشامیدنی موجب شده نتوانیم کارهای روزمره خود مانند آشپزی، ظرف شستن و غیره را به خوبی انجام دهیم و برای سایر مصارف خانگی با مشکل جدی مواجه هستیم.
دهیار روستای تیمورآباد پلدختر در این باره با گلایه از کم آبی و بی آبی در این فصل سال در روستا گفت: روستای تیمورآباد با بیش از 64 خانوار و 233 نفر جمعیت با قطعی و افت شدید فشار آب مواجه است.
مظفر لطفی پور افزود: لوله آب آشامیدنی روستای تیمورآباد در سال 81 برای 50 خانوار لوله گذاری و نصب شد که از داخل روستای کیان آباد عبور می کند.
وی تصریح کرد: هم اکنون پس از گذشت 16 سال تعداد ساکنان و خانوار این روستا به 130 خانوار افزایش پیدا کرده و دیگر مقدار آبی که برای این روستا می آید پاسخگوی جمعیت ساکن در روستا نیست.
دهیار روستای تیمورآباد افزود: دامداران روستای کیان آباد با بیش از 2 هزار دام سبک و حدود 150 دام سنگین بدون احتساب گوساله ها نیز از آب روستای تیمورآباد استفاده می کنند با این وجود شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر به این دامداران مجوز کنتور آب داده است.
وی گفت: از آنجا که لوله آب بر روستای تیمورآباد از داخل روستای کیان آباد می گذرد، بخشی از این روستا به نام تازه آب در پایین دست طی 15 سال اخیر به 70 خانوار رسیده اند و آنها نیز آب آشامیدنی خود را از همین لوله تامین می کنند.
لطفی پور افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر برای بخش جدید روستا به نام تازه آباد در رابطه با تامین آب آشامیدنی اقدامی نکرده و از آب روستای تیمورآباد مصرف می کنند در صورتی که این شرکت می بایست برای تامین آب آشامیدنی این قسمت از روستا تدابیری در نظر می گرفت.
وی اضافه کرد: هم اکنون از مقدار آب آشامیدنی که برای 50 خانوار در نظر گرفته شده در شرایطی کنونی تعداد 135 خانوار استفاده می کنند که پاسخگو نیست.
دهیار روستای تیمور آباد گفت: این دهیاری به نمایندگی از اهالی روستا خواستار سه اقدام برای تامین آب آشامیدنی خود و رفع مشکل بی آبی در روستا هستند.
وی افزود: دامداران روستای کیان آباد به جای استفاده از آب آشامیدنی برای مصرف دام از آب رودخانه کشکان که در 100 متری آنها است استفاده کنند یا اینکه مانند روستای مورانی از آب ذخیره شده تانکر برای دام ها مصرف نمایند.
لطفی پور تصریح کرد: لوله آب بر روستای تیمورآباد را همانند دیگر روستاها مجزا کنند و برای بخش تازه آباد روستای کیان آباد انشعاب دیگری در نظر بگیرند.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر نیزگفت: منبع آب آشامیدنی روستای تیمور آباد در بخش بالایی روستای کیان آباد واقع شده و به ناچار انشعاب آب روستای تیمورآباد باید از روستای کیان آباد عبور کند.
مرتضی کاییدی اظهار داشت: تعدادی از اهالی روستای کیان آباد اقدام به انشعاب بدون مجوز نموده اند و به جز 2 واحد دامداری که شرکت آب و فاضلاب روستایی به آنها مجوز انشعاب داده مابقی انشعاب غیرمجاز دارند.
وی افزود: اهالی روستای کیان آباد به جای استفاده از آب رودخانه برای مصارفی مانند دام ها و آبیاری باغات و باغچه ها از آب آشامیدنی استفاده می کنند که همه این مسایل موجب کاهش فشار آب و یا قطعی آن شده است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: تعدادی از ساکنان روستای تیمورآباد اقدام به ساخت مسکن در سطحی بالاتر از سطح مخزن نموده اند که این امر موجب شده آب آشامیدنی آنها قطع و یا با افت فشار شدید مواجه شود.
وی افزود: از طرفی این روزها به خاطر برقی بودن چاه های تامین کننده آب آشامیدنی قطعی برق موجب قطع شدن آب در روستاها می شود.
کاییدی گفت: روزانه قطعی 2 ساعته برق 10 چاه آب واقع در روستای گل گل موجب قطعی آب و ایجاد بحران در شهر و روستاها می شود.
وی افزود: در راستای رفع مشکل قطعی و افت فشار آب آشامیدنی روستای تیمورآباد دامداران و ساکنانی که اقدام به انشعاب غیرمجاز نموده اند را شناسایی، به دادگاه معرفی و برای آنها تشکیل پرونده شده است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر اظهار داشت: برای رفع قطعی روزانه برق که موجب قطعی آب در این روستاها و شهر می شود از طریق فرمانداری و تماس با مدیرعامل برق استان پیگیر موضوع شدیم که در رابطه با جلوگیری از قطع برق چاه های تامین کننده آب قول مساعد داد.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

احتمال شروع بیماری زنگ در لرستان

121 روستای چگنی به اینترنت پرسرعت تجهیز شد

کباب بروجرد، لذیذترین کباب ایرانی

الشتر آماده استقبال از مسافرین نوروزی شد

٧٠٠تن میوه برای ایام نوروز در لرستان تامین شد

برای رسیدن به سرمایه اقتصادی مطلوب باید سرمایه اجتماعی و فرهنگی را تقویت کنیم

ناتوانی مردم در دریافت تسهیلات مسکن منجر به داغی بازار اجاره بها خواهد شد

توسعه صنعت لرستان با توجه جدی به سرمایه گذاری و زنجیره تولید

نان سبوس‌دار بهترین گزینه‌ها برای ارتقای امنیت غذایی و سلامت جامعه

فاضلاب از خوراک مزارع کوهدشت حذف شد

خرید و فروش سمندر لرستانی ممنوع است

مسکن تبدیل به کالای سرمایه‌ای نشود

مقصریم چون مطالبه گر نبوده و نیستیم

فعالیت برخی مدارس لرستان با تاخیر آغاز می‌شود

سازمان ماهانه بیش از 100 میلیارد حقوق پرداخت می‎کند

تعطیلی و فعالیت با تأخیر برخی از مدارس لرستان

افزایش 15 تا 20 درصدی مصرف آب در اسفند

حدود 70 درصد ارزش ودیعه مستأجران از بین رفت/ ایجاد اتحادیه مستأجران

ازنا دومین شهرستان سبز لرستان می‌شود

صنعت گردشگری نسخه ای شفابخش برای توسعه لرستان

230نفر گرفتار شده در برف در الیگودرز امدادرسانی شدند

ذخیره‌سازی 716 تن کالای اساسی در لرستان

مدارس سلسله با یک ساعت تاخیر آغاز بکار می کنند

مناسب‌سازی معابر و اماکن مرکز شهر اولویت شهرداری باشد

نمدمالی هنری تاریخی از ایران

آخرین وضعیت آزمایشگاه سن‌سنجی لرستان

تخصیص آب از سد سیمره

اجرای شش طرح برون دانشگاهی در این دانشگاه

تهیه طرح بازنگری روستای سنگ‌تراشان با رویکرد گردشگری

اجرای طرحهای توسعه متوازن حوزه آب در لرستان

تولید سالیانه بیش از 3400 تن ماهی در شهرستان ازنا

انجام 966 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی استان

50 میلیارد ریال یارانه دارو به بیماران خاص لرستان پرداخت شد

مردم هزینه تعادل‌های جدید را بپردازند؟!

شرکت فرودگاه‌ها و وزارت راه و شهرسازی طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد را تکمیل کنند

چالش اعتباری برای پروژه ریلی خرم‌آباد - دورود

چیت دست‌بافی از نی

معرفی دو رقم گندم در لرستان

ثبت بیش از 6000 فرزند شهید بیکار در استان

افزایش تعداد پاسگاه های محیط بانی لرستان در دولت تدبیر وامید

سد `هاله` کوهدشت سرریز کرد

توزیع 640 هزار کارت سوخت و هوشمند ملی در لرستان

لغو پروازهای ماهان‌ایر از سوی آلمان نشات گرفته از شیطنت آمریکاست

مرموزترین جنبه خواب، رویا است

راهپیمایی 22 بهمن نمایش وحدت ملی/ حضور مردم انقلاب را بیمه می‌کند

شهادت یک مامور ناجا بدست عوامل ناشناس در خرم آباد

قصوری در بیمارستان شهید مدنی خرم آباد رخ نداده است

خودروهای پیش فروش باید به قیمت قبل به مردم تحویل شود

نویسندگان و کارگردانان ایثار اجتماعی و دفاع مقدس را تلفیق کنند

بازسازی 80 درصدی مسکن‌ روستایی در بروجرد/ 2500 فقره وام پرداخت شد