ندای لرستان

آخرين مطالب

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور:

دانشگاه‎ها با روحیه انقلابی در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی گام بردارند علمي

دانشگاه‎ها با روحیه انقلابی در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی گام بردارند

  بزرگنمايي:

لر آنلاین - معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور گفت: دانشگاه‎ها با قدرت و روحیه انقلابی در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی گام بردارند.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‎الاسلام علی تقوی در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان بیان کرد: علیرغم همه مشکلاتی که کشور با آن مواجه بوده از جمله محاصره اقتصادی، جنگ تحمیلی و ... دانشگاه‎های ما ذره‎ای از رشد علمی عقب نشینی نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان که زمانی هیچ نشانی نداشت هم اکنون چون نگینی در دل کویر می‎درخشد، افزود: این دانشگاه بیش از 500 عضو هیات علمی دارد و دانشگاهی بسیار قوی و جاندار است؛ شهرستان زابل که شهرنقطه صفر مرزی است و زمانی ناامن ترین نقطه کشور بوده امروز با 500 هیات علمی می‎درخشد و این‎ها از افتخارات نظام است.
تقوی با اشاره به اینکه رشد علمی و کسب رتبه‎های جهانی علمی علیرغم ایجاد همه مشکلات از سوی دشمن از جمله افتخارات نظام بوده و نشان از ایمان، اعتماد و اعتقاد راسخی است که به هدف داریم و در راه این هدف تلاش می‌کنیم، تصریح کرد: امید به دشمن بن‌بست ماست، اگر روزی فکر کنید که دشمنان باید به ما علم، تکنولوژی، آرامش و امنیت دهند آنجا نقطه بن‌بست ماست.
 معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور بیان کرد: در این تفاهم‌نامه‎های بین‌المللی تجربه و تکرار شد که دشمن به دنبال چیست و دنبال چه هدفی است، آنها جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند؛ انرژی هسته‌ای، موشک و عدم حضور در منطقه بهانه است، یقین داشته باشید که اگر به دنبال این توافق‌نامه‌ها برویم روز به روز ضعیف‌تر خواهیم شد و اعتماد به خودمان کمتر خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر به نیروهای دانشگاهی خود بیشتر اعتماد کنیم روزبه روز کشور ما پیشرفته‌تر و متعالی‌تر خواهد شد و این امیدی است که مقام معظم رهبری به ما دادند.
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور گفت: مهم این است که بر محور خدا و دین و گرد توحید و اهل‌بیت(ع) باشیم؛ چنانچه در این محور حرکت کردیم پس نباید دنبال نزاع‎ها، تخریب و تضعیف همدیگر باشیم چرا که با این نزاع‎ها قدرت و اقتدارمان از بین می‎رود.
وی با بیان اینکه به جای مچ‌گیری و تضعیف همدیگر از یکدیگر دستگیری کنیم و با وحدت و همدلی مسیر را جلو ببریم، تاکید کرد: یقینا رشد و تعالی بیش از این در انتظار ماست چرا که این توان و قدرت را داریم و وعده قطعی خداوند است مگر اینکه به این وعده‌های قطعی خداوند ایمان نداشته باشیم.
تقوی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی و پیچ خم‎ها و گردنه‎هایی که عبور کردیم بن بست‎های زیادی داشتیم اما به فضل خداوند از این موانع عبور کردیم و امروز مقتدرتر از هر زمانی هستیم، اضافه کرد: امروز قدرت منطقه‎ای داریم زمانی که بیش از نیمی از خاک عراق و سوریه دست داعش افتاد خیلی‎ها گفتند باید با داعش توافق و مذاکره کرد و نمی‎شود با آنها جنگید.
وی گفت: جوانان مدافع حرم و جوانان انقلابی سوریه و عراق با چند فتوای مراجع بزرگ همه را نابود کردند و چیز دیگری به نام داعش در صحنه چغرافیایی وجود ندارد و این قدرت ما نیست بلکه قدرت خداوند و وعده‌های الهی است که محقق می‎شود.
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور با بیان اینکه مردم یمن به رغم همه محرومیت‎ها و محدودیت‎ها چهار سال است که با نیروهای انقلابی خود مقاومت می‎کنند و این نشان از وعده‎های الهی است، تصریح کرد: باید با اعتماد و اعتقاد به این وعده‎های الهی و اعتماد و نیازی که جامعه به دانشگاه‌ها دارد، با قدرت و روحیه انقلابی در تمدن سازی انقلاب اسلامی گام بردارندچرا که این مهم جزو وعده‎های خداوند است.
وی با بیان اینکه رشد و بالندگی در دانشگاه‎های کشور افتخار ماست هر چند دشمن در تلاش است که یاس و ناامیدی را تزریق و ما را از درون سست کند، بیان کرد: یکی از توطئه‌های دشمنان این است که از طریق رسانه شخصیت‌های مذهبی، انقلابی و زحمتکش ما را تضعیف کنند. امیدواریم به وظیفه ای که داریم عمل کنیم چرا که شهدا از ما توقع دارند و نگاهشان به ماست در شرایطی که دشمن به دنبال تخریب است.
این مسئول اضافه کرد: جمعیت معترض در اعتراضات سال گذشته کمتر از 200هزار نفر بود و رسانه‌های غربی پوشش خبری دادند اما نیروهای مردمی در دفاع از نظام و حمایت از امام راحل، مقام رهبری و شهدا میلیون‎ها نفر بودند که آمدند اما رسانه‌های غربی پوشش خبری ندادند، درست است در کشور مشکلاتی وجود دارد اما با همدلی و وحدت خواهیم توانست به آنها فائق آییم.
وی اظهار کرد: اگر بخواهیم موفق باشیم باید لحظه‌ای از هدف غافل نشویم، یقیناً دانشگاه‌های ما در انقلابی که اتفاق افتاد هدف بسیار والایی داشتند و آن قله تمدن نوین اسلامی است که مقام معظم رهبری برای ما ترسیم کردند، این شعار کمی نیست و رسیدن به این این‌چنین تمدنی تلاش، مجاهدت، پشتکار، دلسوزی و خون دل خوردن می‌خواهد.
تقوی با تاکید براینکه برای رسیدن به این هدف، رشد و ارتقاء، قریب به 300 هزار جوان جان خود را نثار انقلاب کردند تا رشد و تعالی پیدا کنیم واز دشمنان نترسیم و در مقابل آنها کوتاه نیاییم، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی جوانان ما با چند تفنگ برنو و کلاشینکف رفتند و خرمشهر را آزاد کردند، آن زمان امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد چون پشتوانه این نظام خدا و قدرت الهی است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هوآوی بعد از اپل، محبوب‌ترین برند تلفن همراه

فروش 100 هزار گوشی تنها در کمتر از 9 دقیقه

میزگرد دستاوردهای انقلاب اسلامی در دانشگاه لرستان برگزار شد

افتتاح مرکز ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در دانشگاه لرستان

یک روانشناس: کم‌رویی مانع رشد اجتماعی کودکان می‎شود

وجود 9 پژوهش‎سرا در لرستان

تجلی رمز و رازهای سیر و سلوک در شعر ملاحقعلی سیاهپوش

400 عضو هیأت علمی با این دانشگاه همکاری می‌کنند

هدف وحدت حوزه و دانشگاه تحقق آرمان‎های بلند جمهوری اسلامی است

برخی مدارس لرستان فردا تعطیل است

عدم وجود مراکز اصلی پخش دارو در لرستان

مراجعه‌کنندگان اورژانس بیمارستان‌های لرستان 1.5 برابر جمعیت استان است

فعالیت 1400 مدرسه غیردولتی در لرستان

سهل‌انگاری و عدم تدبیر باعث افزایش مشکلات اقتصادی شده است

دانشگاه علوم پزشکی لرستان در حوزه‌ی مالی رشد داشته است

5 عامل مهم در تداوم دوستی

تعطیلی 8 مرکز غیرمجاز دندانپزشکی در لرستان

نابغه الشتری محاسبات ذهنی جهان تجلیل شد

کاهش سطح کلسترول از طریق ورزش برای سلامت مغزی مفید است

سیاست‌های پولی و مالی، سرمایه‎گذاری را تحت تاثیر قرار می‎دهد

فرسودگی تحصیلی در دانشگاه‌ها افزایش یافته است

مقایسه علوم بلاغت فارسی با میراث بلاغت غربی انجام گیرد

وضع بهره‌وری در کشور بسیار نگران کننده است

فعالیت 19 مرکز رشد در بخش کشاورزی

پذیرش واحدهای فن‌آور در مرکز رشد کشاورزی لرستان

مدرسه‎ای که در وعده غرق شد

معاون آموزش جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد: برگزاری آزمون مکاتبه‌ای 380 دهیار استان

ارزشمندترین غایت‌های پرورشی، خلاقیت است

ملتی که نتواند از خود دفاع کند زنده نیست

احداث 2500 تخت بیمارستانی/4 مرکز فوق تخصصی درمان سرطان ایجادشد

اختلال پانیک چیست؟

طرد اجتماعی از پیامدهای مصرف مواد مخدر است

خطر تشنج براثر تب در کودکان در آنفلوانزا بیش‌تر است

انسان باید نسبت به چیزى که قابل بازگشت نیست سخت‌گیر باشد

تندگویان: «موسسه فیلترینگ» باز کنیم

روستایی پر از اسرار نهفته عصر مفرغ/ زندگی روی ابرها جریان دارد

مولوی بعد روحی انسان را بر جسمانی ترجیح داده است

دانشگاهها باید تمدن ساز و کارآفرین باشند

دانشگاه‌ها تمدن ساز، نسل سوم و کارآفرین باشند

خودروی پلیس 2020 فورد چشم‌ها را خیره کرد

آبخیزها اغلب با مرزهای جغرافیایی منطبق نیستند

برخی تمایلات سلامت روانی افراد را به خطر می‏‎اندازد

تولید گیاهان تراریخت راهکاری برای مبارزه با بیماری قارچی عدس

بیان دیدگاه‌های پروین اعتصامی با رمانتیسم اجتماعی

افزایش بهره‌وری، ضرورت مهم در ارتقاء سطح زندگی بشر

دوره‌های آموزشی گردشگری در دانشگاه برگزار می‌شود

عامل آسیب غضروف زیر کشکک چیست؟

یک دکترای زراعت: کنجد گیاهی ارزشمند برای کشت است

تحولات درونی زبان براساس عوامل درونی و بیرونی است

ترکیب وایتکس، جوهر نمک و استنشاق گاز آن آسیب جدی به ریه می‌زند