آخرين مطالب

تحلیل جایگاه ایران در منازعات منطقه؛

گسترش هیبت جهانی ایران به خواست ملت‌ها است سياسي

گسترش هیبت جهانی ایران به خواست ملت‌ها است

  بزرگنمايي:

لر آنلاین - خرم‌آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ضمن تحلیل جایگاه ایران در منازعات منطقه گفت: هژمونی منطقه‌ای و هیبت جهانی امروز ما با درخواست ملت‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار مرتضی کشکولی ظهر یکشنبه در نشست بررسی چرایی حضور ایران در سوریه و عراق، با اشاره به اینکه ایدئولوژی ما اسلام است، اگر به دنبال مبانی ایدئولوژیکی حضور ایران در سوریه و عراق می گردیم باید به دنبال روایات و احادیث برویم، اظهار داشت: نخست آن که بر اساس قاعده فقهی «نفی سبیل» خدا شریعت و قوانین اسلام را طوری قرار داده که راه بیگانه را سد کند، بحث دوم آنکه بر اساس روایات و احادیث «هرکسی که شب را صبح کند و به امور و کار مسلمانان اهتمام نداشته باشد از آن ها نیست»؛ شرط مسلمانی این است که نسبت به مسلمانان جهان دغدغه داشته باشیم.
بررسی ایدئولوژی اسلامی در دفاع از ملت های مظلوم
وی با بیان اینکه در این روایت نام یک سرزمین و محدوده جمعیتی هم نیامده و توجه به امور مسلمانان جهان شمول است، بدیهی است که باید دغدغه درد مسلمانان را داشته باشیم، تصریح کرد: حدیث دیگری از پیامبر گرامی اسلام داریم که «هرکسی صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نیست»؛ یعنی مسلمانی هر جای جهان فریاد زد و ما او را کمک نکردیم اصل مسلمانی ما زیر سوال می رود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه امام علی(ع) می فرماید «یار مظلوم باشید و دشمن ظالم»؛ این جمله مطلق است و نه تنها مسلمانان بلکه شامل همه جهانیان می شود، افزود: این چهار مولفه بخشی از شاخصه های اسلامی است که ما دنبال آن هستیم، به لحاظ ایدئولوژیکی اسلام می گوید شما حتما باید حواستان به مسلمانان باشد؛ مسلمان باید دردمند باشد، دردمند کمک به مظلوم.
حضور در خارج کشور برای استمرار انقلاب و ترویج آن قانونی است
سردار کشکولی با اشاره به مفادی از قانون اساسی کشور بیان داشت: در مقدمه قانون اساسی آمده است که «قانون اساسی با توجه به محتوای اسلامی انقلاب ایران که حرکتی برای پیروزی تمام مستضعفین بر مستکبرین بود زمینه تداوم انقلاب را در داخل و خارج کشور فراهم می کند»؛ بنابراین حضور در خارج کشور برای استمرار انقلاب و ترویج آن قانونی است.
وی ادامه داد: در بخش دیگری از قانون اساسی آمده است «قانون اساسی به ویژه در گسترش روابط بین الملل با دیگر جنبش ها می کوشد تا راه تشکیل امت واحد جهانی را هموار کند»، در بخش دیگری از عنوان «استمرار مبارزه در نجات ملل محروم و تحت ستم» استفاده کرده؛ در واقع صدور انقلاب را جهانی کرده است؛ در بخش دیگری قانون اساسی مطرح کرده که «ارتش و سپاه نه تها حفظ و حراست از مرزها بلکه رسالتی مکتبی یعنی جهاد در راه خدا و گسترش قانون خدا را نیز عهده دار خواهد بود».
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: با همه این الزامات عقیدتی، ایدئولوژیکی و قانونی اما اصلی وجود دارد و آن اینکه ما ملزم به جهاد اولیه یا هجومی نیستیم، ما موظف به جهاد دفاعی هستیم؛ به همین دلیل است که جنگ هشت ساله را می گوییم جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس.
ما هرجا رفته ایم برای دفاع رفته ایم و لذا نام شهدای ما مدافع حرم است
سردار کشکولی با اشاره به اینکه ما هرجا رفته ایم برای دفاع رفته ایم و لذا نام شهدای ما مدافع حرم است، فرهنگ جهادی ما هم به نام «گفتمان مقاومت» معروف است، یعنی جبهه ای حمله کرده و ما داریم ایستادگی می کنیم؛ نام جبهه ما هم «جبهه مقاومت» است، گفت: علی رغم اینکه هم الزام قانونی داریم هم الزام عقیدتی اما با واژه های دفاعی سر و کار داریم.
وی با بیان اینکه بعد از جنگ هشت ساله، سه گروه عربستان، صهیونیست ها و آمریکا حرکت هایی را در منطقه داشتند، تصریح کرد: اولا عربستان در جنگ هشت ساله ما هم در تحریک صدام موثر بود هم حمایت مالی کرد، در همه صحنه های سیاسی سازمان های جهانی هم حرکت ها را به سمت فضای خصومتی سوق داد، فایل صوتی صحبت های ملک عبدالله موجود است که گفته «اگر شده میلیاردها دلار خرج کنید و اجازه ندهید دولت شیعه در عراق راه بیافتد»؛ آن ها چوب لای چرخ دولت شیعه گذاشتند.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه صهیونیست ها هم بعد از شکست هایی که از لبنان و غزه خوردند خواستند از یک گسل قومی و مذهبی در منطقه بهره گیری کنند، افزود: مثلث شوم عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی، فرقه تکفیری داعش را طراحی کردند؛ بوش می گفت «به عراق آمده ایم که بعد به سوریه برویم و سپس به ایران»، اما در عراق که شکست خوردند جبهه جدیدی را راه انداختند با عنوان مذهب علیه مذهب.
عربستان وقتی دید رو در رو نمی تواند کاری کند، از پشت به اسلام خنجر زد و جنگ مذهب علیه مذهب را راه انداخت
سردار کشکولی با اشاره به اینکه به محض راه اندازی داعش ابوبکر در موصل گفت «ماموریت ما جنگ با مرتدین است، شیعه و ایران»، اما گشتند ضعیف ترین جبهه مقاومت را پیدا کردند، اظهار داشت: می شود گفت عربستان وقتی دید رو در رو نمی تواند کاری کند، از پشت به اسلام خنجر زد و جنگ مذهب علیه مذهب را راه انداخت؛ این جنگ اهدافی داشت، از جملخ مقابله با اسلام انقلابی و تفکر ضد استکباری و استبدادی انقلاب اسلامی، دوم ممانعت از استقرار حکومت های مستقل با رویکرد ضد صهیونیستی و تمایل به ایران، فراهم کردن محیط امن برای صهیونست ها و ...
وی با بیان اینکه اگر مدافعین حرم نبودند بغداد سقوط می کرد، همان شبی که دمشق محاصره شد نطفه بسیج مردمی سوریه زده شد که سردار همدانی رفت در آن شرایط سخت گفت اسلحه خانه را باز کنید تا مردم از کیان خود دفاع کنند، در نهایت با حضور مردم ورق برگشت، تصریح کرد: مرحله دوم اهداف ایجاد داعش، سرنگونی ایران بود، هدفی که در جنگ هشت ساله نتوانستند آن را محقق کنند.
نابودی و انهدام عتبات عالیات با هدف محو کردن آثار تاریخی شیعه
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه هدف دیگر اقدامات داعش، نابودی و انهدام عتبات عالیات و حرم های مقدس اهل بیت(ع) بود، برای اینکه آثار تاریخی شیعه را محو کرده و مذهب شیعه را بی ریشه کنند؛ همین الان هم دنبال آن هستند، اگر این را پاک می کردند به سختی می شد به یک جوان نسل آینده ثابت کنی ما ریشه ای داشته ایم.
سردار کشکولی با بیان اینکه با همه این دلایل ما با درخواست سوریه و عراق به این کشورها رفتیم، ما خودمان یک قدم برنداشتیم آن ها از ما خواستند، همین الان هم بشار اسد و عراقی ها می گویند که اگر ایران به داد ما نرسیده بود الان عراق تکه تکه بود، تصریح کرد: هژمونی ایران کاری کرده بود که آن ها درخواست کردند برویم و کمک کنیم، ما مثل ترکیه و آمریکا هم نیستیم که بگوییم حالا سهم می خواهیم زمین می خواهیم، هیچ چشمداشتی نداشتیم الا اینکه جامعه دینی سرپا باشد و زنده باشد.
وی با اشاره به اینکه حضور مدافعان حرم که بسیار هوشمندانه بود حاشیه امنی برای ایران ایجاد کرد، نگذاشتند این ها به ایران بیایند و با ما بجنگند، گفت: تجربه ای در دفاع مقدس داریم که هر گونه مماشات در درک به موقع صحنه جنگ موجب می شود دشمن را در دروازه های شهر خود ملاقات کنید، در دفاع مقدس بعد از اینکه قصرشیرین سقوط کرد جنگیدیم، در خرمشهر جنگیدیم، دیگر نمی خواهیم آن تجربه تکرار شود؛ نگذاریم در ایران بجنگیم، این موضوع دلیلی عقلانی است و ربطی به عقیده هم ندارد.
شکست ائتلاف آمریکایی در دو بخش راهبردی و میدانی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه آخرین حادثه ای که در مطنقه اتفاق افتاد موشک باران آمریکا و فرانسه و انگلیس در سوریه بود، تصریح کرد: این مضوع یک هفته فضای جهانی را ملتهب کرد که همه را بترسانند که ما موشک می زنیم، می گفتند هدف ما فقط سوریه نیست، ایران و روسیه هم هست.
سردار کشکولی با تاکید بر اینکه ائتلاف آمریکایی از این اقدام دو هدف راهبردی و میدانی داشتند، افزود: می خواستند صحنه میدان را تغییر بدهند به نفع خودشان، اما این اقدام اثری در میدان نداشت، در راهبرد هم اثری نداشتند.
وی با بیان اینکه در جنگ ها کشورهای امپریالیستی هدف دیگری هم دارند، آن هدف «به رخ کشیدن تکنولوژی جدید برای دریافت بازار جدید فروش» است؛ تصریح کرد: مهار 30 تا 70 موشک توسط سوریه نشان داد که تکنولوژی آن ها هم مفلوک است، از حیث تکنولوژی هم ضرر کردند.
جایگاه انقلاب و گفتمان مقاومت در منازعات بین المللی یک جایگاه شکست ناپذیر است
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: هدف دیگر آمریکایی ها از این اقدام این بود که می خواستند در بین مردم رعب ایجاد کنند که این هم موثر نبود و سحر همان روز مردم به خیابان آمدند و شادی کردند؛ حتی جیش الاسلام بیانیه داد که این موشک باران مسخره بود.
سردار کشکولی با تاکید بر اینکه این ها موید این است که جایگاه انقلاب و گفتمان مقاومت در منازعات بین المللی یک جایگاه شکست ناپذیر و موثر در منطقه است، افزود: امروز نتانیاهو می گوید ایران همه منطقه را احاطه کرده و ما داریم خفه می شویم، بنابراین جایگاه ما جایگاه بسیار خوبی است، در زمان هخامنشی یا صفویه ایران تا بغداد گسترش داشته و هرات هم مال ما بوده ولی آن با زور شمشیر بود و این گسترش و هژمونی منطقه ای و هیبت جهانی امروز ما با درخواست ملت ها است؛ این قدرت هم به لظف خدا و یمن رهبری هوشمندانه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب و پایداری ملت است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیروی غیرهمراه با دولت در لرستان منصوب نشده است

تولید 220 تُن گوشت بلدرچین/ توسعه واحدهای صنعتی در دستور کار است

احداث استادیوم 5 هزار نفری در شهرستان دورود

بهره‌برداری از 40 پروژه بزرگ ورزشی طی ایام دهه‌فجر در سطح کشور

نیروی غیرهمراه با دولت منصوب نشده است/ انتخاب 18 مدیر زیر 40 سال

در لرستان مشکل مرزی نداریم

وجود 80 شعبه و دفتر احزاب فعال در لرستان

نخبگان و کارآفرینان به دنبال کار اداری نیستند

استاندار لرستان: سیاست ذخیره‌سازی کالاها مدنظر قرار گیرد

پیام تسلیت استاندار لرستان به مناسبت درگذشت حاج عنایت ا... صادقی نژاد

وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با تهران گسترش می‌یابد

بهره‌برداری یکی از بزرگ‌ترین صنایع خاورمیانه، حداقلی است

کرسی نمایندگان دلفان فروشی نیست!

پیام تسیت رئیس‌جمهور برای درگذشت عزت‌الله انتظامی

توضیحات پزشکیان درباره شایعات مربوط به دخترش

رحیم پور ازغدی: آثار گفت‌وگوی تمدن‌ها و برجام امروز نمایان شده

آقایان! این «درد شکم» نیست که موج اعتراض می‌آفریند

لاریجانی درگذشت عزت الله انتظامی را تسلیت گفت

اگر رضا پهلوی حکومت کند بهتر ازین است که ما حاضر شویم با اسرائیل کار کنیم

قالیباف و اشتباهاتی که تمامی ندارد

مصرف کالای داخلی راهکار پیروزی در برابر دشمن است

برخورد با اخلالگران اقتصادی باید قاطع و بدون ملاحظه باشد

برخورد با اخلال گران اقتصادی باید قاطع باشد

مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب وحدت در بین ملت می‎شود

ادعای توافق ترامپ و پوتین بر سر ایران

امیر قطر به داد ترکیه رسید

قاچاق و فساد اخلاقی کمر سیاست در کشور را شکسته است

قاضی پور: محمدصادق چوپان است و 150 بره گوسفند دارد

زخم ناسور پروژه‌های نیمه‌تمام؛ کلنگ‌هایی که سال‌ها بر زمین ماند

اعلام آمادگی ترکیه برای مذاکره با آمریکا بعد از بحران اقتصادی ناشی از تحریم

همکاری مطلوب دستگاه‌های نظارتی لرستان برای کنترل قیمت‌ها در بازار

نظارت دقیق تعزیرات‌حکومتی بر بازار گوشت قرمز و مرغ لرستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ازنا معرفی شد

پاسخ حدادعادل به اظهارات اخیر رضا پهلوی

احتمال منتفی شدن استیضاح وزیر کشور

آیت‌الله بطحایی: ترامپ از فرعون بدتر نیست،مسیحی است و خدا را قبول دارد

کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از 122 پروژه در پلدختر

کشف 400 تن برنج احتکار شده به ارزش 28 میلیارد ریال در لرستان

پلدختر رتبه نخست تولید انجیر سیاه/تعاونی انجیرکاران تشکیل می‌شود

وجود 5 هزار تن برنج تاریخ مصرف گذشته در انبارهای لرستان

کالاهای قاچاق موجود در اموال تملیکی لرستان تعیین تکلیف شوند

انحصار واسطه‌ها بر بازار ازنا/ تعیین نرخ کالاها با تصمیم چندنفر

4 پروژه شهرداری پلدختر در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد

لاستیک خودرو با ارائه حواله توزیع می‌شود

امام‌جمعه الشتر از خبرنگاران فعال در شهرستان سلسله تجلیل کرد

برخورد با متخلفان حوزه بازار لرستان/ با کسی تعارف نداریم

برخورد با احتکار کنندگان کالا/قیمت مرغ زنده و شیر خام افزایش یافت

ذخیره‌سازی 470 تن گوشت مرغ منجمد در لرستان

واردات گوشت گرم به لرستان/ 5 هزار تن شکر ذخیره‌سازی شد

لرستان در تعداد تهاتر بدهی‎ها رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است