آخرين مطالب

تحلیل جایگاه ایران در منازعات منطقه؛

گسترش هیبت جهانی ایران به خواست ملت‌ها است سياسي

گسترش هیبت جهانی ایران به خواست ملت‌ها است

  بزرگنمايي:

لر آنلاین - خرم‌آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ضمن تحلیل جایگاه ایران در منازعات منطقه گفت: هژمونی منطقه‌ای و هیبت جهانی امروز ما با درخواست ملت‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار مرتضی کشکولی ظهر یکشنبه در نشست بررسی چرایی حضور ایران در سوریه و عراق، با اشاره به اینکه ایدئولوژی ما اسلام است، اگر به دنبال مبانی ایدئولوژیکی حضور ایران در سوریه و عراق می گردیم باید به دنبال روایات و احادیث برویم، اظهار داشت: نخست آن که بر اساس قاعده فقهی «نفی سبیل» خدا شریعت و قوانین اسلام را طوری قرار داده که راه بیگانه را سد کند، بحث دوم آنکه بر اساس روایات و احادیث «هرکسی که شب را صبح کند و به امور و کار مسلمانان اهتمام نداشته باشد از آن ها نیست»؛ شرط مسلمانی این است که نسبت به مسلمانان جهان دغدغه داشته باشیم.
بررسی ایدئولوژی اسلامی در دفاع از ملت های مظلوم
وی با بیان اینکه در این روایت نام یک سرزمین و محدوده جمعیتی هم نیامده و توجه به امور مسلمانان جهان شمول است، بدیهی است که باید دغدغه درد مسلمانان را داشته باشیم، تصریح کرد: حدیث دیگری از پیامبر گرامی اسلام داریم که «هرکسی صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نیست»؛ یعنی مسلمانی هر جای جهان فریاد زد و ما او را کمک نکردیم اصل مسلمانی ما زیر سوال می رود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه امام علی(ع) می فرماید «یار مظلوم باشید و دشمن ظالم»؛ این جمله مطلق است و نه تنها مسلمانان بلکه شامل همه جهانیان می شود، افزود: این چهار مولفه بخشی از شاخصه های اسلامی است که ما دنبال آن هستیم، به لحاظ ایدئولوژیکی اسلام می گوید شما حتما باید حواستان به مسلمانان باشد؛ مسلمان باید دردمند باشد، دردمند کمک به مظلوم.
حضور در خارج کشور برای استمرار انقلاب و ترویج آن قانونی است
سردار کشکولی با اشاره به مفادی از قانون اساسی کشور بیان داشت: در مقدمه قانون اساسی آمده است که «قانون اساسی با توجه به محتوای اسلامی انقلاب ایران که حرکتی برای پیروزی تمام مستضعفین بر مستکبرین بود زمینه تداوم انقلاب را در داخل و خارج کشور فراهم می کند»؛ بنابراین حضور در خارج کشور برای استمرار انقلاب و ترویج آن قانونی است.
وی ادامه داد: در بخش دیگری از قانون اساسی آمده است «قانون اساسی به ویژه در گسترش روابط بین الملل با دیگر جنبش ها می کوشد تا راه تشکیل امت واحد جهانی را هموار کند»، در بخش دیگری از عنوان «استمرار مبارزه در نجات ملل محروم و تحت ستم» استفاده کرده؛ در واقع صدور انقلاب را جهانی کرده است؛ در بخش دیگری قانون اساسی مطرح کرده که «ارتش و سپاه نه تها حفظ و حراست از مرزها بلکه رسالتی مکتبی یعنی جهاد در راه خدا و گسترش قانون خدا را نیز عهده دار خواهد بود».
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: با همه این الزامات عقیدتی، ایدئولوژیکی و قانونی اما اصلی وجود دارد و آن اینکه ما ملزم به جهاد اولیه یا هجومی نیستیم، ما موظف به جهاد دفاعی هستیم؛ به همین دلیل است که جنگ هشت ساله را می گوییم جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس.
ما هرجا رفته ایم برای دفاع رفته ایم و لذا نام شهدای ما مدافع حرم است
سردار کشکولی با اشاره به اینکه ما هرجا رفته ایم برای دفاع رفته ایم و لذا نام شهدای ما مدافع حرم است، فرهنگ جهادی ما هم به نام «گفتمان مقاومت» معروف است، یعنی جبهه ای حمله کرده و ما داریم ایستادگی می کنیم؛ نام جبهه ما هم «جبهه مقاومت» است، گفت: علی رغم اینکه هم الزام قانونی داریم هم الزام عقیدتی اما با واژه های دفاعی سر و کار داریم.
وی با بیان اینکه بعد از جنگ هشت ساله، سه گروه عربستان، صهیونیست ها و آمریکا حرکت هایی را در منطقه داشتند، تصریح کرد: اولا عربستان در جنگ هشت ساله ما هم در تحریک صدام موثر بود هم حمایت مالی کرد، در همه صحنه های سیاسی سازمان های جهانی هم حرکت ها را به سمت فضای خصومتی سوق داد، فایل صوتی صحبت های ملک عبدالله موجود است که گفته «اگر شده میلیاردها دلار خرج کنید و اجازه ندهید دولت شیعه در عراق راه بیافتد»؛ آن ها چوب لای چرخ دولت شیعه گذاشتند.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه صهیونیست ها هم بعد از شکست هایی که از لبنان و غزه خوردند خواستند از یک گسل قومی و مذهبی در منطقه بهره گیری کنند، افزود: مثلث شوم عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی، فرقه تکفیری داعش را طراحی کردند؛ بوش می گفت «به عراق آمده ایم که بعد به سوریه برویم و سپس به ایران»، اما در عراق که شکست خوردند جبهه جدیدی را راه انداختند با عنوان مذهب علیه مذهب.
عربستان وقتی دید رو در رو نمی تواند کاری کند، از پشت به اسلام خنجر زد و جنگ مذهب علیه مذهب را راه انداخت
سردار کشکولی با اشاره به اینکه به محض راه اندازی داعش ابوبکر در موصل گفت «ماموریت ما جنگ با مرتدین است، شیعه و ایران»، اما گشتند ضعیف ترین جبهه مقاومت را پیدا کردند، اظهار داشت: می شود گفت عربستان وقتی دید رو در رو نمی تواند کاری کند، از پشت به اسلام خنجر زد و جنگ مذهب علیه مذهب را راه انداخت؛ این جنگ اهدافی داشت، از جملخ مقابله با اسلام انقلابی و تفکر ضد استکباری و استبدادی انقلاب اسلامی، دوم ممانعت از استقرار حکومت های مستقل با رویکرد ضد صهیونیستی و تمایل به ایران، فراهم کردن محیط امن برای صهیونست ها و ...
وی با بیان اینکه اگر مدافعین حرم نبودند بغداد سقوط می کرد، همان شبی که دمشق محاصره شد نطفه بسیج مردمی سوریه زده شد که سردار همدانی رفت در آن شرایط سخت گفت اسلحه خانه را باز کنید تا مردم از کیان خود دفاع کنند، در نهایت با حضور مردم ورق برگشت، تصریح کرد: مرحله دوم اهداف ایجاد داعش، سرنگونی ایران بود، هدفی که در جنگ هشت ساله نتوانستند آن را محقق کنند.
نابودی و انهدام عتبات عالیات با هدف محو کردن آثار تاریخی شیعه
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه هدف دیگر اقدامات داعش، نابودی و انهدام عتبات عالیات و حرم های مقدس اهل بیت(ع) بود، برای اینکه آثار تاریخی شیعه را محو کرده و مذهب شیعه را بی ریشه کنند؛ همین الان هم دنبال آن هستند، اگر این را پاک می کردند به سختی می شد به یک جوان نسل آینده ثابت کنی ما ریشه ای داشته ایم.
سردار کشکولی با بیان اینکه با همه این دلایل ما با درخواست سوریه و عراق به این کشورها رفتیم، ما خودمان یک قدم برنداشتیم آن ها از ما خواستند، همین الان هم بشار اسد و عراقی ها می گویند که اگر ایران به داد ما نرسیده بود الان عراق تکه تکه بود، تصریح کرد: هژمونی ایران کاری کرده بود که آن ها درخواست کردند برویم و کمک کنیم، ما مثل ترکیه و آمریکا هم نیستیم که بگوییم حالا سهم می خواهیم زمین می خواهیم، هیچ چشمداشتی نداشتیم الا اینکه جامعه دینی سرپا باشد و زنده باشد.
وی با اشاره به اینکه حضور مدافعان حرم که بسیار هوشمندانه بود حاشیه امنی برای ایران ایجاد کرد، نگذاشتند این ها به ایران بیایند و با ما بجنگند، گفت: تجربه ای در دفاع مقدس داریم که هر گونه مماشات در درک به موقع صحنه جنگ موجب می شود دشمن را در دروازه های شهر خود ملاقات کنید، در دفاع مقدس بعد از اینکه قصرشیرین سقوط کرد جنگیدیم، در خرمشهر جنگیدیم، دیگر نمی خواهیم آن تجربه تکرار شود؛ نگذاریم در ایران بجنگیم، این موضوع دلیلی عقلانی است و ربطی به عقیده هم ندارد.
شکست ائتلاف آمریکایی در دو بخش راهبردی و میدانی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه آخرین حادثه ای که در مطنقه اتفاق افتاد موشک باران آمریکا و فرانسه و انگلیس در سوریه بود، تصریح کرد: این مضوع یک هفته فضای جهانی را ملتهب کرد که همه را بترسانند که ما موشک می زنیم، می گفتند هدف ما فقط سوریه نیست، ایران و روسیه هم هست.
سردار کشکولی با تاکید بر اینکه ائتلاف آمریکایی از این اقدام دو هدف راهبردی و میدانی داشتند، افزود: می خواستند صحنه میدان را تغییر بدهند به نفع خودشان، اما این اقدام اثری در میدان نداشت، در راهبرد هم اثری نداشتند.
وی با بیان اینکه در جنگ ها کشورهای امپریالیستی هدف دیگری هم دارند، آن هدف «به رخ کشیدن تکنولوژی جدید برای دریافت بازار جدید فروش» است؛ تصریح کرد: مهار 30 تا 70 موشک توسط سوریه نشان داد که تکنولوژی آن ها هم مفلوک است، از حیث تکنولوژی هم ضرر کردند.
جایگاه انقلاب و گفتمان مقاومت در منازعات بین المللی یک جایگاه شکست ناپذیر است
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: هدف دیگر آمریکایی ها از این اقدام این بود که می خواستند در بین مردم رعب ایجاد کنند که این هم موثر نبود و سحر همان روز مردم به خیابان آمدند و شادی کردند؛ حتی جیش الاسلام بیانیه داد که این موشک باران مسخره بود.
سردار کشکولی با تاکید بر اینکه این ها موید این است که جایگاه انقلاب و گفتمان مقاومت در منازعات بین المللی یک جایگاه شکست ناپذیر و موثر در منطقه است، افزود: امروز نتانیاهو می گوید ایران همه منطقه را احاطه کرده و ما داریم خفه می شویم، بنابراین جایگاه ما جایگاه بسیار خوبی است، در زمان هخامنشی یا صفویه ایران تا بغداد گسترش داشته و هرات هم مال ما بوده ولی آن با زور شمشیر بود و این گسترش و هژمونی منطقه ای و هیبت جهانی امروز ما با درخواست ملت ها است؛ این قدرت هم به لظف خدا و یمن رهبری هوشمندانه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب و پایداری ملت است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: رسیدن به کمال از مسیر زوجیت عبور می‌کند

تکمیل شبکه فاضلاب منطقه «ماسور» خرم‌آباد تا پایان سال 97

دستگاه‌ها برنامه‌ای برای جلوگیری از گسترش محلات حاشیه‌ای ندارند

طرح «کلید به کلید» در لرستان قفل شد/ تنبلی مدیر صفرکیلومتر «راه»

طرح بازآفرینی شهری در سطح 19 محله لرستان اجرا می‌شود

اجرای طرح «کلید به کلید» منازل مسکونی بافت فرسوده در لرستان

‍ استاندار: لرستان از حیث خدمت به زائران حسینی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد

انتصاب رئیس شورای سیاست‌گذاری بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در لرستان

فعالیت موکب‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مردمی متصل به ستاد اربعین باشد

لرستان عهده‌دار اسکان و پذیرایی 5 هزار زائر اربعین در نجف است

صدور ویزای اربعین از مردادماه/دفتر موقت کنسولی در لرستان ایجادشود

اردوگاه اسکان زائران اربعین تبعه خارجی در لرستان احداث شود

«آیت‌الله میرعمادی» رئیس شورای راهبری بزرگداشت انقلاب شد

تجمیع نظام هزینه‌ای مراسم اربعین لرستان در ستاد استانی

فتح خرمشهر؛ تجلی مقاومت در برابر استکبار

معاون استاندار لرستان: رفع محرومیت 6 دهستان لرستان در اولویت مدیران باشد

رئیس شورای راهبردی سالگرد پیروزی انقلاب در لرستان منصوب شد

صدور پروانه یک‌ساله موکب داری در لرستان

ویزای اربعین 97 لرستانی‌ها در دفتر کنسولگری کرمانشاه صادر می‌شود

ابعاد یکتا بودن خداوند متعال/ نظام هستی بر پایه حق استوار است

معاون استاندار تاکید کرد: لزوم کنترل واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز/ باید قرنطینه دام در ورودی‌های استان ایجاد شود

معاون استاندار خبر داد: فعالیت ترمینال برون استانی خرم‌آباد تا 10 خرداد

برجام شیطان بزرگ بودن آمریکا را ثابت است

تمجید مدیر لرستانی ازشهردار همدانی/جلساتی که صرف عددوفرمول می‌شود

مشکل تکراری آب‌های سطحی در زیرگذر «بهارستان»/ طول پروژه کاهش یافت

ضرورت ایجاد قرنطینه دام در ورودی‌های لرستان توسط دامپزشکی

«اره بده تیشه بگیر»مسئولان لرستان/نرخ گوشت وسط دعوا60هزارتومان شد

ضرورت ایجاد قرنطینه دام در ورودی شهرهای لرستان توسط دامپزشکی

معرفی شهرداران به دادگاه به دلیل عدم ایجاد «پیش سرد»در کشتارگاهها

قاچاق دام در لرستان/ افزایش 30 درصدی قیمت گوشت قرمز در خرم‌آباد

5 میلی‌متر باران در بروجرد بارید

تعاونی‌ها تا دهم خرداد در پایانه مسافربری خرم‌آباد مستقر می‌شوند

10 خرداد آخرین‌مهلت استقرار تعاونی‌ها در پایانه مسافربری خرم‌آباد

پیش‌بینی برداشت 280 تن گل محمدی از گلستان‌های لرستان

معلمان عشایری توان پرداخت عوارض آزادراه خرم‌آباد-پل زال را ندارند

ساماندهی و اصلاح راه‌های لرستان تا قبل از آغاز موج دوم سفرها

کاهش شیوع بیماری «سالک» در پلدختر/ سم‌پاشی عمومی کانون‌های بیماری

تردد خودروها از محور قدیم خرم‌آباد- پلدختر افزایش‌یافته است

بطلان فرزند داشتن خداوند در سوره «زمر»/ همه‌چیز مقهور «الله» است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: شرط صحت تقلید، تکیه بر عقل است

معاون استاندار لرستان: برنامه ریزی رویایی برای مقابله با اعتیاد عملی نمی شود

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سماء خرم‌آباد معرفی شد

80 درصد وقت مجلس روی دغدغه‌های اقتصادی متمرکز است

فراوانی املاک تجاری بیش از سرانه در یک منطقه سبب رکود می‌شود

بطلان فرزند داشتن خداوند در سوره «زمره»/همه‌چیز مقهور «الله» است

کمربندی بروجرد و مصوبات بی‌حاصل/ فرماندار ضرب‌الاجل تعیین کرد

کلنگ پروژه جدید دربروجرد زده نمی‌شود/تکمیل پل«رودکی»تاپایان امسال

پرداخت نشدن سهم نیم درصد شهرداری‌ها قصه پر غصه حوزه کتاب لرستان

فرمانده انتظامی خبر داد: کاهش 19 درصدی سرقت در لرستان

مدیرکل حج و زیارت لرستان خبر داد: اعزام 1500 لرستانی در قالب 10 کاروان به حج تمتع